Pegaz. Ogień życia

Pegasus and the Flame
Pegaz (tom 1)
literatura dziecięca
9788324520411

Już od samego początku książka bardzo mnie zainteresowała. Fantastycznie przedstawia świat w jakim znaleźni się bohaterowie. Ich emocje towarzyszyły mi w czytaniu do samego końca. Jest to fantastyczna opowieść, do której mam ogromy sentyment.

Sięgnęłam niegdyś po tą serię na fali uwielbienia do Ricka Riordana i poszukiwania czegoś o podobnej tematyce... niestety ta seria mnie zawiodła, przeczytałam wtedy chyba z dwie lub trzy części i dalej już mi się nie chciało, niezbyt angażujące, wtórne, przewidywalne i miała dużo głupotek fabularnych, jak już sięgać po taką tematykę to znacznie bardziej wolę książki od...

Mam do tej serii mega sentyment. Od niej tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z "poważniejszą" literaturą no i oczywiście mitologią. Te książki były jak oświecenie po katowanej cały czas w młodszych klasach serii "Zaopiekuj się mną". Pamiętam jakby to było wczoraj, jak wracałam z zakończenia roku szkolnego w trzeciej klasie (dostałam "Pegaza" jako prezent od...

Książka wzbudziła we mnie emocje których nie da się opisać. Główna bohaterka poradziła sobie z narzuconym losem które musiała spełnić. W pewnym stopniu podziwiam taką odwagę takiej dziewczynki.

Kocham konie całym moim sercem. Ta książka jest idealna dla fanów nie tylko koni ale również fantastyki.

Przeciętna młodzieżówka bez niczego zaskakującego.
Zwykła- niezwykła dziewczyna okazuje się być najważniejszą osobą dla świata, o którym nawet nie wie. Wszyscy ją uwielbiają, ona nie ma wad, Pegaz jest jej całkiem oddany itp, itd.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pegaz. Ogień życia
Olimp zaatakowali niradzi. Czterorękie istoty przypominające kamień. Co powstrzyma najeźdźców, skoro nawet nieśmiertelni bogowie giną z ich ręki?
Pelen to olimpijski złodziej. Może się rozciągać i kurczyć. Gdy dostaje od umierającego Hermesa jego sandały - ma tylko jeden cel. Ukraść złotą uzdę Pegaza. Gdy zlatują na Ziemię wali w nich piorun. Pelena...

Lekka opowieść, dobrze się czyta szybko nawet wciąga. Tylko tak jakoś przyzwyczaiłam się do greckich Bogów zamiast rzymskich:)

Mega kochana Emili

Parę miesięcy temu skończyłam czytać tą książkę.
wciągnęłam się , jest bardzo ciekawa.
W tej chwili jestem na 3 tomie.
Książki z serii ,,Pegaz" są idealne dla ludzi którzy fascynują się mitologią i lubią przygody.
Po tytule można by uznać , że jest ona dla dzieci , ale tak naprawdę jest to książka 7/8+

Dyskusje

• Chcę w prezencie