Okładka książki Pegaz. Ogień życia
2014-09-08
9788324520411

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka skierowana jest co prawda do młodszych czytelników, ale dorośli (choć w moim przypadku to raczej młodzi-dorośli) też dobrze będą się bawić. Nie czytałam co prawda serii o Percym Jacksonie, ale wydaje mi się, że byłby bardzo mocno podobny do tej historii.
Czyta się szybko i przyjemnie, język jest bardzo prosty. Nie jest to strasznie wciągająca i zapierająca dech w piersiach lektura, ale można spędzić przy niej miły czas.
Nie zainteresowała mnie jednak na tyle, by sięgnąć po kolejne części.

Już od samego początku książka bardzo mnie zainteresowała. Fantastycznie przedstawia świat w jakim znaleźni się bohaterowie. Ich emocje towarzyszyły mi w czytaniu do samego końca. Jest to fantastyczna opowieść, do której mam ogromy sentyment.

Sięgnęłam niegdyś po tą serię na fali uwielbienia do Ricka Riordana i poszukiwania czegoś o podobnej tematyce... niestety ta seria mnie zawiodła, przeczytałam wtedy chyba z dwie lub trzy części i dalej już mi się nie chciało, niezbyt angażujące, wtórne, przewidywalne i miała dużo głupotek fabularnych, jak już sięgać po taką tematykę to znacznie bardziej wolę książki od Ricka, teraz jest ich więcej więc przy tym bym została.

Mam do tej serii mega sentyment. Od niej tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z "poważniejszą" literaturą no i oczywiście mitologią. Te książki były jak oświecenie po katowanej cały czas w młodszych klasach serii "Zaopiekuj się mną". Pamiętam jakby to było wczoraj, jak wracałam z zakończenia roku szkolnego w trzeciej klasie (dostałam "Pegaza" jako prezent od wychowawczyni) i zarzekałam się, że to jest książka dla licealistów i w życiu tego nie przeczytam. Co prawda z perspektywy czasu widzę, że w późniejszych tomach jest już trochę nakombinowane, jakby autorka za mocno puściła wodze fantazji...? Pierwsza część serii według mnie najlepsza.

Książka wzbudziła we mnie emocje których nie da się opisać. Główna bohaterka poradziła sobie z narzuconym losem które musiała spełnić. W pewnym stopniu podziwiam taką odwagę takiej dziewczynki.

Kocham konie całym moim sercem. Ta książka jest idealna dla fanów nie tylko koni ale również fantastyki.

Przeciętna młodzieżówka bez niczego zaskakującego.
Zwykła- niezwykła dziewczyna okazuje się być najważniejszą osobą dla świata, o którym nawet nie wie. Wszyscy ją uwielbiają, ona nie ma wad, Pegaz jest jej całkiem oddany itp, itd.

Przeciętna młodzieżówka bez niczego zaskakującego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pegaz. Ogień życia
Olimp zaatakowali niradzi. Czterorękie istoty przypominające kamień. Co powstrzyma najeźdźców, skoro nawet nieśmiertelni bogowie giną z ich ręki?
Pelen to olimpijski złodziej. Może się rozciągać i kurczyć. Gdy dostaje od umierającego Hermesa jego sandały - ma tylko jeden cel. Ukraść złotą uzdę Pegaza. Gdy zlatują na Ziemię wali w nich piorun. Pelena znajdują ludzie, a Pegaz ląduje na czyimś dachu.
Emily nie przeszkadza samotność. Jej taty prawie nigdy nie ma w domu, a jak już jest - śpi. Gdy usłyszała, że coś walnęło o jej dach i prawie rozwaliło sufit, poszła i sprawdziła. Gdy ujrzała niezwykłego konia - Pegaza - nie mogła uwierzyć. Ale koń był ranny.
Emily wraz z największym łobuzem w szkole, pomaga Pegazowi odnaleźć dziewczynę - potomkinię Hestii. Ale jaka dziewczynka zgodzi się przemienić w ogień i zostać nim na zawsze?
Książka wciąga!
Polecam!

Pegaz. Ogień życia

Lekka opowieść, dobrze się czyta szybko nawet wciąga. Tylko tak jakoś przyzwyczaiłam się do greckich Bogów zamiast rzymskich:)

Mega kochana Emili

Mega kochana Emili