Okładka książki Pegaz. Ogień życia Kate O'Hearn
Papilon
2014-09-08
2014-09-08
9788324520411

Książka jest ewidentnie dla młodszych czytelników - dzieci/nastolatek. 13-letnia główna bohaterka, podobnie do reszty postaci, zachowuje się w sposób zupełnie niedopasowany do swojego wieku. Właściwie wszystkie główne postaci mają taką samą osobowość, różni je tylko opis narratora, jednak zachowują się tak samo - dzieci zbyt dojrzale a bogowie zbyt niedojrzale. Początek się bardzo rozwleka, a ostatnie rozdziały kończą zbyt szybko. Zamysł ma potencjał i możliwe, że spodoba się młodszym czytelnikom.

„Pegaz” był jedną z pierwszych książek, jakią przeczytałam z własnej woli. I to właśnie “Pegaz” sprawił, że polubiłam czytanie.

Historia opowiada o Emily mieszkającej w Nowym Jorku na ostatnim piętrze wieżowca. Pewnego dnia na jej dach spada mistyczny koń, który przybył z samego Olimpu. Dziewczyna odnajduje w nim przyjaciela i pomaga mu wrócić do domu.

Książka jest idealna dla młodych czytelników, określiłabym kategorię wiekową na 11+. Styl pisania autorki jest przyjemny i lekki, fabuła momentami zwalnia, by czytelnik poczuł nowojorski klimat, a potem nabiera tempa i wrzuca nas w wir akcji. Tę historię można pochłonąć w jeden wieczór i na pewno pozostawi po sobie miłe wspomnienia. Jest kilka ciekawych zwrotów akcji, nie ma brutalnych opisów, wulgaryzmów, są za to piękne opisy miasta oraz samego Olimpu. Podczas czytania miałam wrażenie, jakbym znajdowała się w centrum Nowego Jorku, choć nigdy w nim nawet nie byłam.

I chociaż dalsze części serii już nie są dla mnie ciekawe, i choć mam je na półce, do tej pory po nie nie sięgnęłam, to z ręką na sercu mogę polecić “Pegaza” młodym czytelnikom, którzy zaczynają przygodę z czytaniem lub osobom szukającym lekkiej lektury na wieczór.

Książka jest...

Polecam każdemu zainteresowany grecką mitologią ale i nie tylko. Seria ciekawa ale momentami bardzo smutna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka skierowana jest co prawda do młodszych czytelników, ale dorośli (choć w moim przypadku to raczej młodzi-dorośli) też dobrze będą się bawić. Nie czytałam co prawda serii o Percym Jacksonie, ale wydaje mi się, że byłby bardzo mocno podobny do tej historii.
Czyta się szybko i przyjemnie, język jest bardzo prosty. Nie jest to strasznie wciągająca i zapierająca dech w piersiach lektura, ale można spędzić przy niej miły czas.
Nie zainteresowała mnie jednak na tyle, by sięgnąć po kolejne części.

Już od samego początku książka bardzo mnie zainteresowała. Fantastycznie przedstawia świat w jakim znaleźni się bohaterowie. Ich emocje towarzyszyły mi w czytaniu do samego końca. Jest to fantastyczna opowieść, do której mam ogromy sentyment.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sięgnęłam niegdyś po tą serię na fali uwielbienia do Ricka Riordana i poszukiwania czegoś o podobnej tematyce... niestety ta seria mnie zawiodła, przeczytałam wtedy chyba z dwie lub trzy części i dalej już mi się nie chciało, niezbyt angażujące, wtórne, przewidywalne i miała dużo głupotek fabularnych, jak już sięgać po taką tematykę to znacznie bardziej wolę książki od Ricka, teraz jest ich więcej więc przy tym bym została.

Książka wzbudziła we mnie emocje których nie da się opisać. Główna bohaterka poradziła sobie z narzuconym losem które musiała spełnić. W pewnym stopniu podziwiam taką odwagę takiej dziewczynki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kocham konie całym moim sercem. Ta książka jest idealna dla fanów nie tylko koni ale również fantastyki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeciętna młodzieżówka bez niczego zaskakującego.
Zwykła- niezwykła dziewczyna okazuje się być najważniejszą osobą dla świata, o którym nawet nie wie. Wszyscy ją uwielbiają, ona nie ma wad, Pegaz jest jej całkiem oddany itp, itd.

Przeciętna młodzieżówka bez niczego zaskakującego.

Pegaz. Ogień życia
Olimp zaatakowali niradzi. Czterorękie istoty przypominające kamień. Co powstrzyma najeźdźców, skoro nawet nieśmiertelni bogowie giną z ich ręki?
Pelen to olimpijski złodziej. Może się rozciągać i kurczyć. Gdy dostaje od umierającego Hermesa jego sandały - ma tylko jeden cel. Ukraść złotą uzdę Pegaza. Gdy zlatują na Ziemię wali w nich piorun. Pelena znajdują ludzie, a Pegaz ląduje na czyimś dachu.
Emily nie przeszkadza samotność. Jej taty prawie nigdy nie ma w domu, a jak już jest - śpi. Gdy usłyszała, że coś walnęło o jej dach i prawie rozwaliło sufit, poszła i sprawdziła. Gdy ujrzała niezwykłego konia - Pegaza - nie mogła uwierzyć. Ale koń był ranny.
Emily wraz z największym łobuzem w szkole, pomaga Pegazowi odnaleźć dziewczynę - potomkinię Hestii. Ale jaka dziewczynka zgodzi się przemienić w ogień i zostać nim na zawsze?
Książka wciąga!
Polecam!