Proza

Wydawnictwo Literackie
Bruno Schulz
literatura piękna
Bruno Schulz

Klasyka. W tej chwili w literaturze polskiej nie ma nikogo, kto mógłby Schulzowi dorównać. Proza (szczególnie w tym swoim efemerycznym klimacie) nieprzekładalna na obce języki.

Na półkach: , , , , ,

Awangarda i surrealizm obok piękna i wysmakowania tylko u Schulza. Nie ma wątpliwości, że był geniuszem. Uwielbiam jego głębokie, brunatne i pełne opisy. Sporo nawiązań do Starego Testamentu, na szczęście akurat czytałam. Na początku uznałam, że "Proza" powinna być lekturą, ale potem uznałam, że nie wypada niszczyć takiego arcydzieła. Po co narkotyki, mamy Schulza!

Nietypowy,dziwny świat Brunona Schulza wciągnął mnie.Nie jest tak groteskowa jak utwory Gombrowicza,a to u mnie ogromny plus.

• Literatura polska
  • Literatura polska
  • literatura piękna
  • (9żż) Pragnę
  • Ambitne, wybitne, crème de la crème
więcej mniej

Bruno Schulz Proza Zobacz więcej