Zapach miłości

3# 14.12.2022r

2# 26.03.2021r
3# 14.12.2022r

1982

Dość przeciętna i wyjątkowo wręcz przewidywalna. Ona i on, masa problemów i miłość od 1 wejrzenia.
Nudnawa historia, którą na szczęście szybko się czyta i jeszcze szybciej zapomina.

#ZapachMiłości @justynachrobak_autor @wydawnictworeplika #RECENZJA
Okładka kusząca,zwiewna,świeża i sugerująca ze pod nią taką też znajdziemy historię...Tymczasem czeka nas opowieść o życiu które nie zawsze nas "słucha" ,lubi dawać kopniaki i grać nam na nosie w najmniej chcianym momencie.
Główna bohaterka Magda pracuje w restauracji,nie jest to praca jej marzeń ale lepsza taka niż żadna.Jej życie uczuciowe a raczej jego brak zaczyna dawać o sobie znać...Aż pewnego dnia w drodze do pracy wpada na mężczyznę a raczej na pudła które on taszczy.Nie dość, że silny to jeszcze I przystojny😉.Od tego momentu życie Magdy dostaje "prędkosci".Myśli zaczyna zaprzątać nieznajomy który w krótkim czasie przestaje być nieznajomym😉Coś między nimi zaczyna się dziać.Mężczyzna wkracza do serca,sypialni a nawet i pracy Magdy.Wszystko się komplikuje i powoduje wiele przykrych i trudnych sytuacji.Brak szczerej rozmowy okazuje się brzemienny w skutki.Czy ta relacja ma szansę przetrwać?Czy to miłość?Do czego może doprowadzić brak szczerości? Ile można wybaczyć,zapomnieć?
Książkę czyta się szybko.Idealna na jeden wieczór. Wątki dosyć ciekawe,jedynie bohaterowie w niektórych momentach mimo swego wieku wydali mi się zupełnie niedojrzali,niezdecydowani i nieodpowiedzialni za swoje decyzje.
#milosc #bookslove #hsppytime #polishlove #bookstagramlove #bookstagrampolska
#books #czytampolskieksiążki #zspachksiążek #książkipachnà 💜💜

#ZapachMiłości @justynachrobak_autor @wydawnictworeplika #RECENZJA

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Jest napisana krótkimi zdaniami i prostym językiem. Główna bohaterka milion razy ma jakieś wpadki. Bohater nie wie czego chce w życiu, nie zachowuj się jak mężczyzna i nie ma za grosz honoru. Historia niby ciekawa, dużo się dzieje ale troche mnie męczyło to ciągłe użalanie się.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Być może dla wielu czytelników ta książka nie jest wybitnym dziełem. Może główna bohaterka zachowuje się niedojrzale, może głównemu bohaterowi możemy zarzucić brak męskości albo niezdecydowanie, może dialogi nie są zbyt wygórowane, ale cała ta historia jest tak lekka i przyjemna, a zarazem smutna i przybijająca, że nie potrafię przejść obok niej obojętnie.

Przeczytałam tę książkę już kilka razy i wiem, że jeszcze do niej wrócę. Mimo tego, że wiem jak potoczą się losy bohaterów i znam jej zakończenie, coś jest magicznego w niej, co za każdym razem wywołuje we mnie żywe uczucia. Nie potrafię się nie ekscytować gdy między Robertem, a Magdą zaczyna iskrzyć, nie potrafię się wzruszać gdy robi się smutno i nie potrafię się nie uśmiechać, gdy jest śmiesznie.

Może sposób opisania tej historii ociera się raczej o przeciętny niż wyjątkowy, to jednak jest to moja ulubiona książka i ma swoje miejsce w moim sercu.

Przeczytałam tę...

Z przerwami doczytałam. Magda - 28 lat mało dorosła...

Z przerwami doczytałam. Magda - 28 lat mało dorosła...

Czy przystojny nieznajomy może okazać się księciem z bajki, a restauracja - miejscem, gdzie spełnia się sen o szczęściu?
Magda czasem ma ochotę rzucić wszystko w diabły. Niby nie powinna narzekać - pracuje na kierowniczym stanowisku, jest niezależna... ale w jej życiu czegoś brakuje. Czegoś czy raczej kogoś - Tego Jedynego, do którego mogłaby się przytulić po powrocie do domu, z którym mogłaby zjeść kolację, przy którym mogłaby budzić się i zasypiać.
Niespodziewanie życie Magdy przewraca się do góry nogami. W drodze do pracy wpada na Roberta - mężczyznę z marzeń. I wszystko byłoby cudownie, gdyby ten po jakimś czasie nie stwierdził, że cudowny romans to błąd.
Czy Magda pokona przeciwności losu, odnajdzie sens życia i zdobędzie prawdziwą miłość, której zapach już unosi się w powietrzu?

Bardzo dobry czas spędzony z książką. Zapowiadała się z opisu może nie najciekawiej ale wcześniej miałam okazję przeczytać inną książkę autorki "Trzy razy M" która mnie oczarowała dlatego po tę pozycję sięgnęłam bez zastanowienia. Bohaterowie i ich losy są bliskie koszuli. Akcja rozgrywa się w Polsce w zwykłej klasie społecznej nie wśród milionerów i bogactwa jakiego nie zna większość społeczeństwa. POLECAM

Pierwsza połowa książki mnie załamała. Główna bohaterka, niby dorosła, w końcu ma już 28 lat, do tego zajmuje odpowiedzialne stanowisko managerki restauracji. Ale zachowuje się gorzej od nastolatki. Rozumiem, że samotność może doskwierać i powodować, że pojawiają się wręcz niezdrowe myśli o płci przeciwnej, ale wszystko ma swoje granice.

Magda jawiła się jako desperatka w najgorszym wydaniu. Później do tego doszła do tego obsesja na punkcie seksu. Że nie wspomnę o tej niby miłości głównych bohaterów. Skąd ona się wzięła, jak nie z seksu i nie powtarzającego się ciągle przez książkę motywu ratowania damy w opałach. W relacji wykreowanej przez autorkę zabrakło jakiejkolwiek głębi lub chociaż porządnych konwersacji.

A Robert to z kolei dupek. W każdym razie ja tak go odbieram. Nie mam nawet siły komentować tę postać.

Muszę jednak przyznać, że pod koniec robiło się dramatycznie, na swój sposób ciekawie. Magda NAWET zyskała jakiś charakter i zasięg jej myśli nieco się rozszerzył.

Przez książkę stale powtarzały się te same motywy, które autorka trochę zmieniała. Jak to napisało kilku recenzentów, fabuła przypomina nieco telenowelę.

"Zapach miłości" da się przeczytać. Jest lekką, niezobowiązującą lekturą, która może przypaść do gustu. Jednak niestety zbyt wiele rzeczy mnie w niej irytowało.

Magda jawiła się jako desperatka...

Bardzo tradycyjna historia o miłości, ale właśnie na taka miałam ochotę. Początkowo czułam się lekko zirytowana, że dopiero w połowie książki dowiedziałam się jak główna bohaterka ma na imię, w ogóle mało informacji o Magdzie z przeszłości autorka nam podała. Styl pisania sprawia, że czujemy - tak dobrze mi znany - chaos w myślach Magdy. Krótkie zdania, często powtarzające się. Ogólnie czytało mi się bardzo dobrze, pomijając fakt ciągłego pecha głównej bohaterki i przypadków, to jednak czytałam z wypiekami na twarzy.

Dodaj cytat z książki Zapach miłości