Moja lista szaleństw

Okładka książki Moja lista szaleństw Magdalena Lewecka
Okładka książki Moja lista szaleństw
Magdalena Lewecka Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura piękna
Zysk i S-ka
2012-08-01
2012-08-01
literatura polska

Ksiazka dla nastolatek... moim zdaniem :-) napisana bardzo prostym, nieskomplikowany językiem i o bardzo prostej fabule ... bardzo łatwo i szybko się czyta, polecam tak dla wytchnienia, na jeden wieczór; -)

Książka banalna, przewidywalna, ale napisana z humorem. Ponieważ czytam w różnych miejscach, korzystając z każdej wolnej chwili, towarzysze czekania na przystanku byli świadkami moich niejednokrotnych wybuchów śmiechu i westchnień, a nawet szklistych oczu. Zwariowana opowieść o rozstaniu i odzyskaniu siebie. Chyba każdy z nas, po ciężkich sytuacjach wyznacza sobie listę spraw "do nadrobienia", również nierzadko życie w trakcie realizacji owej listy pokazuje nam figę z makiem i potrafi zaskoczyć. Tu zaskakuje raz pozytywnie, raz negatywnie..nie można się nudzić. Idealna pozycja na jeden wieczór :)

Po tę książkę sięgnęłam zupełnie przypadkowo, zainspirowana jedynie tytułem,nie spodziewałam się, że tak mnie urzeknie! Wyglądająca na niepozorną - spodobała mi się niesamowicie :)

Lekka, przyjemna, napisana niezwykle wdzięcznym językiem :) Autorka w bardzo trafny sposób przedstawia sytuację po rozstaniu, powrót do codzienności, normalnego życia i cieszenia się nim na nowo :)

Polecam i czekam na kolejne książki tej autorki :)

Lekka, łatwa i przyjemna, a do tego zabawna. Wakacyjny urlopowy klimat. Kaszuby...
W sam raz na dwa popołudnia na leżaczku :).

W sam raz na dwa popołudnia na leżaczku :).

Książka przemówiła do mnie z bibliotecznej półki. Opis na tylnej okładce mówi, że prawie trzydziestoletnia dziewczyna rozstaje się ze swoim facetem i próbuję ułożyć sobie życie na nowo. Może być ciekawe - pomyślałam. I choć nie jest to szczególnie ambitna książka, można ją zaliczyć do "czytadła", to czytało się ją szybko i bardzo przyjemnie.

Autorka w trafny sposób opisuje życie po rozstaniu, to jak trudno wrócić do codzienności i poukładać sobie swoje nowe-stare życie, odnaleźć się w nowej codzienności. Lista szaleństw jest świetnym odzwierciedleniem rewolucji w życiu - rewolucji, która przynosi zmiany. Zmiany na lepsze.

Na duży plus zabawne dialogi i sytuacje. Martwiący się ojciec, który chce kupić córce hulajnogę czy genialna postać babci - sympatycznej, zgryźliwej, ale wyjątkowo kochanej staruszki. Do tego wszystkiego akcja rozgrywa się m. in. w Poznaniu i mowa o miejscach, które są mi bardzo dobrze znane. Co więcej - po przeczytaniu tej książki mam ochotę poznać Szymbark i sprawdzić czy rzeczywiście jest to tak urokliwe miejsce!

Idealna propozycja na wieczór - lekka, przyjemna i zabawna.

Autorka w trafny sposób...

Zabawna książka, którą można skończyć nawet w jeden dzień. Podobała mi się postać głównej bohaterki, która w pewien sposób przypominała mi mnie samą.

Świetna książka, trochę brakuje mi rozwoju sytuacji z DJ. Książka napisana prostym schematem,lecz bardzo fajna. :))

Zabawna i wciągająca opowieść o życiu codziennym. Przeczytałam jednym tchem. Ma się wrażenie jakby się tam bylo.

Fajna krotka ksiazeczka ale dobrze mi sie ja czytalo.

Fajna krotka ksiazeczka ale dobrze mi sie ja czytalo.

Dosyć krótka chwilami zabawna opowiastka O rozstaniu i szukaniu siebie ale jakoś szczególnie nie zachwyca taka do przeczytania na szybko .

Magdalena Lewecka Moja lista szaleństw Zobacz więcej