Niesamowite opowieści. Klasyka opowieści grozy cz. 1

2003-01-01
2003-01-01
powieść gotycka groza gotyk

więcej Więcej

Znakomita antologia klasycznych opowiadań grozy. Jej jedyną słabością jest nie najlepszy wybór opowiadań Lovecrafta (moim zdaniem mistrz z Providence ma na koncie lepsze utwory od zamieszczonych w "Niesamowitych opowieściach"). Szczerze polecam.

Antologia zawiera dużo dobrych opowiadań, szkoda tylko, że dla tak dobrych tekstów wybrano tak kiepską oprawę. Brak mi tu zarówno słowa wstępu, określenia choćby w przybliżeniu kryteriów wyboru tekstów, przeszkadzają literówki. Może jestem staroświecka, ale klasykę (a zawarte w omawianym zbiorze opowiadania to już klasyka grozy) lubię w porządnym wydaniu.

• Horror
  • Groza