Alles in Ordnung? : listy do Lagerkommandanta

Wydawnictwo Iskry
II wojna światowa obozy hitlerowskie zbrodnie niemieckie
powieść historyczna
II wojna światowa obozy hitlerowskie zbrodnie niemieckie

Na podstawie własnych przeżyć autor opisał przejmujący los bitych, głodzonych, zmuszanych do pracy dzieci, które umieszczone były w dziecięcym obozie karnym w Lubawie( dzisiaj woj. warmińsko-mazurskie). Pozwolę przytoczyć sobie fragment opisu tego obozu z jednej ze stron internetowych:

"Przez cały okres okupacji hitlerowskiej istniał w Lubawie, na ul. Grunwaldzkiej,...

• Przeczytane, powracam do nich
  • Chcę w prezencie