Książki. Magazyn do czytania, nr 1 / lipiec 2011

- Kategoria:
- czasopisma
- Wydawnictwo:
- Agora
- Data wydania:
- 2011-07-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2011-07-01
- Liczba stron:
- 74
- Czas czytania
- 1 godz. 14 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 20833881
"Książki. Magazyn do czytania"
W numerze:
Zbigniew Mikołejko: Showmani nowego ateizmu
Dawkins, Hitchens, Howking próbują sprawić łomot „Istocie Boskiej” by zająć jej miejsce. Nie tak łatwo!
Janusz Rudnicki: Też bym „Dziady” zdjął z afisza!
Ciało pedagogiczne dopuszcza się gwałtu na nieletnich umysłach. Co dziś robić z bzdurami, które wypisywali Mickiewicz, Konopnicka i Sienkiewicz?
Irena Grudzińska-Gross: Szok Domosławskiego
W nowych biografiach dyskrecja przestała obowiązywać. Polityczne wybory, seks, związki, tożsamość - o naszych wielkich chcemy wiedzieć wszystko
Zadie Smith zmęczona fikcją
Coraz więcej osób nienawidzi powieści. Żyjemy w świecie non-fiction.
Tony Judt: Witajcie w niebezpiecznym wieku
Ludzie ponownie będą zdani na łaskę państwa. Od przywódców zaczną się domagać ochrony; pojawi się presja, by społeczeństwa otwarte zamknęły się, poświęcając wolność na rzecz „bezpieczeństwa”.
Jan Gondowicz: Wszystkie panienki do salonu!
Guillaume Apollinaire poszukiwał zaginionych „120 dni Sodomy” de Sade’a a sam napisał prawdziwe hard porno
Mariusz Zawadzki: To oni zabili Osamę
Kiedy marynarka wojenna wysyła z misją swoją elitę, wzywają komandosów SEAL. Kiedy komandosi SEAL wysyłają swoją elitę, wzywają Drużynę Szóstą, wyspecjalizowaną w operacjach przeciw terrorystom. Pierwszy raz historia snajpera z Drużyny Szóstej została ujawniona
7. grzechów Janusza L. Wiśniewskiego
AIDS. Wypadki drogowe i katastrofy lotnicze. Tsunami. Zamach na WTC. Holocaust. Nie ma takiego nieszczęścia, którego by nie przerobił na wyciskacz łez.
Mariusz Szczygieł: Krew Kafki
Siostrzenica Kafki w wieku 90 lat udzieliła pierwszego wywiadu. Pewien badacz poważnie ją pytał, czy Kafka nie trzymał moczu
Michel Houellebecq: Czego Polacy nie są w stanie?
Polski kelner postawił na stole butelkę chablis w temperaturze pokojowej. – Nie są w stanie... – jęknął powieściopisarz. – Nie są w stanie serwować białego wina odpowiednio schłodzonego. Fragment najnowszej, niepublikowanej jeszcze w Polsce książki Michela Houellebecqa
Marshall McLuhan i gorące majtki Dody
Urodzony 100 lat prorok globalnej wioski popkulturę usiłował rozumieć tak jak amerykańscy sowietolodzy próbowali zrozumieć państwo celujące w nich swoimi głowicami.
Witold Szabłowski: Spadajcie z raju
Każdego dnia tysiące ludzi wsiada do samolotów i opuszcza swoje kraje tylko po to, by poniżać, okradać z kultury i zmuszać do niewolniczej pracy tysiące innych ludzi. Kto to taki? Turyści.
Joanną Olczak-Ronikier: Nie opowiadaj głupstw, doktorku
Lepiej maszerować dziarskim krokiem na Umschlagplatz, czy wlec się tam bez sił i bez nadziei?
Olga Tokarczuk: Wikipedysta sarmacki
Autor pierwszej polskiej encyklopedii Benedykt Chmielowski uchodzi za prowincjusza i idiotę zasługującego tylko na rechot. Będę go bronić!
A także: najważniejsze książkowe premiery kwartału, lista bestsellerów, 50 książek, które właśnie czyta świat, najważniejsze książki Marii Janion
Format – 240x310 mm
Oprawa: miękka
Objętość – 76 stron
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Oceny
Książka na półkach
- 189
- 46
- 38
- 14
- 8
- 3
- 3
- 2
- 2
- 2
OPINIE i DYSKUSJE
Świetny artykuł o Dawkinsie.
Świetny artykuł o Dawkinsie.
Pokaż mimo toChociaż czasopism w kioskach i salonikach prasowych jest zatrzęsienie, to tych o książkach raczej jak na lekarstwo. Osobiście znam i regularnie czytuję dwa miesięczniki:
1) "Nowe Książki" - jeden duży wywiad w każdym numerze i sporo długich recenzji, w zasadzie miniesejów, traktujących głównie o literaturze popularno-naukowej i literaturze faktu, niestety bez nowości;
2) "Książki. Magazyn literacki" - także dużo recenzji, krótkich aczkolwiek treściwych, z przewagą beletrystyki, niestety z zaporową ceną 14,50.
Wadą obu jest trudna dostępność, nabyć je można chyba tylko w empiku.
"Książki. Magazyn do czytania" przywitałam więc z entuzjazmem i czytałam z rosnącym zainteresowaniem. Uważam, że ten tytuł świetnie wpasowuje się w lukę wydawniczą. Znajdziemy tu wywiady z autorami, recenzje krótsze i dłuższe, eseje krytyczno-literackie, rankingi i "50 książek, które czyta świat". Jedne artykuły są lepsze ("Palę lektury" to hit numeru),inne gorsze, z pewnymi tezami można się zgodzić, z innymi polemizować, ale przeczytać naprawdę warto.
Trzy gwiazdki daję z ostrożności. Pożyjemy, poczytamy, zobaczymy czy i jak długo wydawcy uda się utrzymać wysoki poziom pisma.
Chociaż czasopism w kioskach i salonikach prasowych jest zatrzęsienie, to tych o książkach raczej jak na lekarstwo. Osobiście znam i regularnie czytuję dwa miesięczniki:
więcej Pokaż mimo to1) "Nowe Książki" - jeden duży wywiad w każdym numerze i sporo długich recenzji, w zasadzie miniesejów, traktujących głównie o literaturze popularno-naukowej i literaturze faktu, niestety bez nowości;
2)...
Bardzo wysoki poziom artykułów. Uzyskałam wiele informacji o nowych książkach (wartych przeczytania)
Bardzo wysoki poziom artykułów. Uzyskałam wiele informacji o nowych książkach (wartych przeczytania)
Pokaż mimo toKażdy znajdzie tu coś dla siebie. Po jego przeczytaniu znalazłem kilka książek, które zasiliły półkę "Chcę przeczytać".
Znajdują się w nim artykuły i tezy z którymi się nie zgadzam, jednak odbieram to za plus, ponieważ zmuszają one do refleksji i polemiki z autorem :)
Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Po jego przeczytaniu znalazłem kilka książek, które zasiliły półkę "Chcę przeczytać".
Pokaż mimo toZnajdują się w nim artykuły i tezy z którymi się nie zgadzam, jednak odbieram to za plus, ponieważ zmuszają one do refleksji i polemiki z autorem :)
Cieszę się, że pojawił się taki magazyn. W końcu można kupować książki z namysłem, nie zdając się wyłącznie na okładkę:)
Cieszę się, że pojawił się taki magazyn. W końcu można kupować książki z namysłem, nie zdając się wyłącznie na okładkę:)
Pokaż mimo toKupić tego nie kupię (posiedziałam chwile w EMPiKu),bo jak na kwartalnik to nędza straszna. Gazeta "jedzie" na znanych nazwiskach i bardzo mi przykro, że znalazła się tam również Pani Janion.
Za 8 zł mam miesięcznik "Nowe książki" w pełni profesjonalny i bardzo przejrzysty.
Kupić tego nie kupię (posiedziałam chwile w EMPiKu),bo jak na kwartalnik to nędza straszna. Gazeta "jedzie" na znanych nazwiskach i bardzo mi przykro, że znalazła się tam również Pani Janion.
Pokaż mimo toZa 8 zł mam miesięcznik "Nowe książki" w pełni profesjonalny i bardzo przejrzysty.
Właśnie zaczęły się wakacje, pora podróży, plażowania, wylegiwania się na słońcu. To dobra okazja do nadrobienia czytelniczych zaległości, a jeśli miejsca brakuje to na wciśnięcie lekkiej gazetki z wartościowym środkiem.
Pod koniec czerwca wyszedł pierwszy numer kwartalnika Gazety Wyborczej poświęcony książkom. Z zaciekawieniem sięgnęłam po ten całkiem obszerny (74 strony) dodatek i przeczytałam go od deski do deski. W środku wiele bardziej i mniej ciekawych artykułów na przeróżne tematy - od rozważań na temat kanonu lektur w polskich szkołach po podsumowanie 50 najważniejszych książek czytanych na świecie. Wszystkie artykuły łączą oczywiście książki. Wśród nich są publikacje naukowców, albumy z reprodukcjami najpiękniejszych obrazów, najnowsze twory naszych rodzimych pisarzy, a także biografie słynnych ludzi ze świata literatury i sztuki. Wszystko to tworzy swoisty misz-masz, ale zjadliwy i można powiedzieć, że "dla każdego coś miłego".
Czy warto? Bardzo! Polecam zwłaszcza osobom, które mając mało miejsca w bagażu nie wcisną ukochanych tomiszczy, a znajdą go na pewno na tę niewielką przecież gazetkę. A przyjemności przy odczytywaniu można znaleźć naprawdę dużo!.
Właśnie zaczęły się wakacje, pora podróży, plażowania, wylegiwania się na słońcu. To dobra okazja do nadrobienia czytelniczych zaległości, a jeśli miejsca brakuje to na wciśnięcie lekkiej gazetki z wartościowym środkiem.
więcej Pokaż mimo toPod koniec czerwca wyszedł pierwszy numer kwartalnika Gazety Wyborczej poświęcony książkom. Z zaciekawieniem sięgnęłam po ten całkiem obszerny (74...
Biorąc pod uwagę wydawcę, to właściwie zaskoczenia nie było. Parę fajnych artykułów, z "Palę lektury" Rudnickiego jako lokomotywą, sporo recenzji. Generalnie takie "Wysokie obcasy" dla czytających. Jak dla mnie OK.
Biorąc pod uwagę wydawcę, to właściwie zaskoczenia nie było. Parę fajnych artykułów, z "Palę lektury" Rudnickiego jako lokomotywą, sporo recenzji. Generalnie takie "Wysokie obcasy" dla czytających. Jak dla mnie OK.
Pokaż mimo tociekawe
ciekawe
Pokaż mimo toCiekawy pomysł.
Ciekawy pomysł.
Pokaż mimo to