2012

Okładka książki 2012 Jacek Dehnel, Małgorzata Kalicińska, Rafał Kosik, Zygmunt Miłoszewski, Beata Pawlikowska
Okładka książki 2012
Jacek DehnelMałgorzata Kalicińska Wydawnictwo: Empik Go literatura piękna
Empik Go
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7782-003-2
Światowy Tydzień Książki Empik

Okładka książki Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Rafał Kosik, Radek Rak, Wit Szostak
Boże nawiedzenie Justyna Hankus, Raf...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2023 Tomek Bilski, Michał Cetnarowski, Andrzej Drzewiński, Łukasz Marek Fiema, Marta Gidyńska, Jacek Inglot, Rafał Kosik, Marta Magdalena Lasik, Jan Maszczyszyn, Radek Rak
Ku gwiazdom. A... Tomek Bilski, Micha...

Było warto przeczytać tylko ze względu na opowiadanie Kosika, reszta bez szału.

Było warto przeczytać tylko ze względu na opowiadanie Kosika, reszta bez szału.

"STARUCH" Rafała Kosika rozbił bank! Dosłownie wgniata w fotel! Nie mamy szans. My, ludzie.

Jeżeli opowiadania te miały być próbką twórczości poszczególnych autorów, mającą zachęcić do dalszego z nią zapoznania, to zdecydowanie nie wyszło. Jedynym opowiadaniem, które można uznać za dobre (pod względem języka, stylu i treści) jest opowiadanie Miłoszewskiego. Pozostałe - aż trudno ocenić, aby nie obrazić autorów.

Jakoś tak nie moja bajka.

Jakoś tak nie moja bajka.

Nie były złe to opowiadania. Jak to zwykle, jedne lepsze, drugie gorsze, ale ogólnie uważam, że spoko książka, można przeczytać.

Zbiorek opowiadań na końcówkę świata. Niektóre poruszają, jak momentami wzruszająca "Potęga wuzetki", albo zatrważający i chyba najlepszy "Staruch". Natomiast Pawlikowska odleciała. Średnia taka sobie.

Dwa opowiadania mi się podobały - Jacka Dehnela i Rafała Kosika,. Gdyby z opowiadania Beaty Pawikowskiej wyciąć jej wynurzenia, to byłaby to opowiastka dla dzieci czy też bajka dla dorosłych, bo pomysł fajny, tylko to wykonanie...
Całość nie porwała, ale dobrze było zapoznać się z tymi autorami, których na co dzień nie czytuję.

najlepsze opowiadanie Kosika - czarna wizja naszej przyszłości, Dehnel - jak zawsze w formie, Kalicińska - nie dla mnie, Miłoszewski - to chyba były wprawki do Jak zawsze, Pawlikowska - bzdurka przyodowo-awanturnicza

Opowiadanie Kosika bardzo dobre, choć nieodkrywcze. Dehnel i Miłoszewski spoko, ale wiadomo, że potrafią lepiej. Kalicińska aczytalna jak zawsze, tak że bez zaskoczenia. O opowiadaniu Pawlikowskiej nie napiszę nic, szkoda czasu. Przytoczę tylko uwagę korekty: "W opowiadaniu autorstwa Beaty Pawlikowskiej zachowano oryginalną interpunkcję".

Zbiór opowiadań różnych autorów i różnej jakości. Opowiadanie Rafała Kosika wybija się dla mnie na tle pozostałych, najsłabsze chyba Pawlikowskiej. Tematyka związana z końcem świata w 2012, ale nie tylko. Całkiem przyjemne i szybko się czytają.

• Opowiadania
  • Polskie