The Dream Hunter

Okładka książki The Dream Hunter Sherrilyn Kenyon
Okładka książki The Dream Hunter
Sherrilyn Kenyon Wydawnictwo: St. Martin's Paperbacks Cykl: Mroczny Łowca (tom 10) fantasy, science fiction
Mroczny Łowca (tom 10)
St. Martin's Paperbacks
2007-02-06
2007-02-06
paranormal romance dark hunter dream hunter arik geary

Początkowo wydała mi się średnio interesująca. Dopiero po jakimś czasie akcja wzbudziła moje zainteresowanie, i to po części przez bardzo interesujące postacie drugoplanowe - Ash, Nick, Kyrian, Kat, bogowie snu, Persefona i Hades, etc. Wątek romantyczny początkowo mdławy, później staje się czymś, co prawdziwie wzrusza.

Jako całość wydaje się świetną książką. Pani Kenyon ma prawdziwy talent.

Jako całość wydaje się świetną książką. Pani Kenyon ma...

The Dream Hunter jest książką która z całej serii jak na razie najbardziej mnie rozbawiła i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oprócz humoru jest w niej coś co sprawia, że człowiek zastanawia się: I co teraz?/ Jak tym razem uda się z tego wyjść? O ile w ogóle uda ;) Główni bohaterowie nie byli jak dla mnie aż tak urzekający i bardziej ciekawiła mnie sama fabuła jednakże muszę przyznać że jedna postać szczególnie mnie zaintrygowała i liczę na to iż kiedyś poznam jego historię. Zabierając się za ten tom szczerze mówiąc nie przypuszczałam, że zainteresuje mnie aż tak bardzo. Muszę przyznać, że mile się zaskoczyłam i oczywiście polecam przekonać się o tym samemu i sięgnąć po książkę.

Okk.Powinnam zaczekać jeden dzień, żeby emocje opadły ale co tam.Generalnie fajna:) jak z resztą wszystkie. Znów, nie wysunęła się na prowadzenie w moim rankingu,ale to czystko subiektywnie :DFajny motyw z poszukiwaniem Atlantydy, wciągnełam się od początku.Zaskoczyła mnie Apollymi i jej łagodna? strona. Chociaż musi być miła, żeby ktoś ją wreszcie wypuścił... A może jak sie wydostanie okaże się, że nie ma zamiaru niszczyć świata i za jakieś 10 części będzie bawić swoje wnuki? okeej... może pofrunęłam za daleko, ale kto wie?Irytujace było to ( z resztą nie tylko w tej części ),że po kilku dniach juz rozkwitła między nimi tak olbrzymia miłość, że umierają dla siebie itd... miłość od pierwszego wejrzenia? niech im będzie. W końcu to po części romansidło i Pani Kenyon musi sie trzymać swojego schematu:)Spodobał mi się wątek z Hadesem i Persefoną:) chciałabym, żeby powstała o nich osobna powieść. Naprawdę, zaczne przekopywać niedługo mitologie grecką. czemu jeszcze tego nie zrobiłam :D?Z postaci najbardziej pokochałam Tory i boje sie że przeskocze 4 książki żeby złapać juz w swe łapki Acherona! a wszystko przez tą małą kujonicę ;) z resztą jej profil na dark-hunter.com jest moim ulubionym zaraz obok Simi i Marissy;pAle wracając do książki.. Pojawiają się Solin, oraz Zebulon, których już w kolejnych częściach nie spotykamy. Solin- gość, który uczynił z Arikosa Skoti, taki zły i nie dobry, rozczarował mnie, mięknąc pod koniec.Pojawia się też Katra, która towarzyszyła Cassandrze i Wulfowi w części 5? nie jestem pewna. !! WAŻNE!! Ta historia jest osadzona przed zdarzeniami ze wsztskich poprzednich części. Około 5 lat przed tym jak Wulf poznał Cassandrę, bo pod koniec Katra zostaje wysłana,żeby pomóc "jakiejś dziewczynie z Grecji, uporać się z chcącymi ją zabic daimonami".Jest nawet krótki fragment w epilogu gdzie Kyrian sprzedaje 18 letniemu Nickowi opr. za zniszczenie podłogi jazdą na deskorolce po domu :) I wydaje mi się, że pewien Oneori (M'Adoc) przewiduje przyszłość Asha co do Nicka, ale nic mu nie mówi...Ogólnie przypadła mi do gustu, ale nie wykroczyła po za granicę dobrej:)

• Paranormal romance
  • Mroczni Łowcy