Wróżki i Elfy

Okładka książki Wróżki i Elfy praca zbiorowa
Okładka książki Wróżki i Elfy
praca zbiorowa Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW Seria: Świat Baśni, Legend i Mitów fantasy, science fiction
Świat Baśni, Legend i Mitów
The Enchanted World. Faires and Elves
Polska Oficyna Wydawnicza BGW
1992-01-01
1992-01-01
Jadwiga Smolińska
wróżki elfy mity baśnie legendy

Ta książka z pewnością miała ogromny wpływ na moje zamiłowanie do tej tematyki. Pięknie napisane opowieści o wróżkach i elfach, jeszcze piękniej ilustrowane!

Już do samej okładki tej książki mam sentyment. Od dzieciństwa gościła na moich półkach, wzięła się nie wiadomo skąd i musiało upłynąć kilkanaście lat, zanim ją przeczytałam. Do tej pory stanowiła przede wszystkim natchnienie do rysowania i malowania; to oczywiście dzięki bogatym ilustracjom, które z lubością kopiowałam różnymi technikami lub przerabiałam według własnego widzimisię. Dziś jednak wzięło mnie na baśnie, na klimat mistycznej mocy mieszkającej w każdym źdźble trawy. I odnalazłam go, w tej właśnie książce. Prosto i czytelnie przedstawia krótkie legendy z różnych krajów. Doczytałam się nawet historii o mojej dzielnej imienniczce(co mnie uradowało, ponieważ pani Izabela Łęcka czy Bella Swann najbardziej lubiane i udane nie są) ;)
Aż obejrzałabym dobrze zrealizowany film lub serial, byle zachował ów tajemniczy, leśny klimat.

Książka ślicznie wydana.
Bogate ilustracje do każdej legendy.
Drobny minus to bark oddzielenia od siebie poszczególnych opowieści i granicy pomiędzy 'wstępem teoretycznym' a legendą.
Czyta się bardzo szybko i przyjemnie odczuwając magiczny klimat.
Z całą pewnością przypadnie go gustu zarówno starszym jak i młodszym czytelnikom.

Książka ślicznie wydana.
Bogate ilustracje do każdej legendy.
Czyta się bardzo szybko i przyjemnie odczuwając magiczny klimat.

• Baśnie, legendy, podania
  • Marianka