Orle gniazdo. Podania, legendy i baśnie Wielkopolskie

Wydawnictwo Poznańskie
legenda podanie wielkopolska
powieść historyczna
legenda podanie wielkopolska

Macierzysta ziemia Polan wydała na świat nie tylko pierwszą polską dynastię historyczną i pierwsze stolice, ale również niezwykłe legendy, podawane z ust do ust przez kolejne pokolenia. Jednym z najpełniejszych wydań podań z Wielkopolski jest "Orle Gniazdo. Podania, legendy i baśnie wielkopolskie" Stanisława Świrko.
Kto z Was pochodzi z Pyrlandii? Kto nie słyszał...

Zdecydowanie polecam i to nie tylko mieszkającym w Wielkopolsce. Dla mnie to książka kojarząca się z dzieciństwem, z ciocią, która ją czytała, z historiami, które potem tworzyły się w mojej głowie, a zainspirowane były właśnie tym zbiorem, Niewątpliwie skarbnica pomysłów, kopalnia pomysłów, pozytywny wstrząs dla wyobraźni

Przypomniała mi się ta książka podczas dodawania wpisów do portalu. Piękna książka i warto ją polecić wszystkim bujającym w obłokach. Dziesiątki pięknych legend, podań ludowych, zarówno tych znanych szerzej jak legenda o Popielu czy Piaście kołodzieju, jak i mniej lub w ogóle nie znanych. Są tu diabły, zaklęte księżniczki, duchy pokutujące za swoje przewiny, a wszystko to w...

Zbior wspanaiłych polskich legend i podań z wielkopolski, z których można dowiedzieć się bardzo wiele o dawnej Polsce

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci i młodzieży