Ostatnie życzenie

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-11-01
1993-01-01
Data 1. wydania:
2007-06-01
superNOWA
wiedźmin Geralt magia potwory
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-11-01
wiedźmin Geralt magia potwory

Opinie [1 414]

Długo zwlekałam z przeczytanie wiedźmina. Przyznam, że książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Od razu zapałałam sympatią do Geralta, Jaskra i pozostałych bohaterów opowiadań. Z pewnością zabiorę się za kolejne!

Nie przepadam za fantastyka ale ta pozycja bardzo mi sie spodobala :)

Nie spodziewałam się, że ta książka aż tak mi się spodoba. Na pewno będę kontynuować serię. Świetny humor, ciekawe opowieści oraz fantastyczny klimat!

Moje mocno spóźnione spotkanie z Wiedźminem Geraltem. Sama nie wiem jak mogłam wcześniej pominąć rodzimą, interesującą serię z gatunku fantastyki.
Będę chyba niezbyt obiektywna, gdyż bardzo mi się spodobała cała seria.
Więcej o tej pozycji na blogu:

Tego się nie spodziewałam... Nigdy nie interesował mnie Wiedźmin. Nie jestem fanką fantastyki, lubię tylko tą na ekranie, a tu takie zaskoczenie. Po obejrzeniu serialu Netflixa zdecydowałam się sięgnąć po „Ostatnie życzenie” i... totalnie wsiąkłam. Co jest jeszcze dziwniejsze, książka podobała mi się bardziej niż serial. Zdecydowanie sięgnę po kolejne tomy Wiedźmina. Styl...

Na początku strasznie męczyłam się, gdy czytałam te książkę. Nie wiem, czy to dlatego, że chyba jako jedna z nielicznych nie wiedziałam, o czym opowiada wiedźmin i nie byłam pewna, czego się spodziewać, czy to ze względu na język, o którym powiedziałabym, że może nie jest ciężki (bo książkę czyta się szybko), ale trudny. Przez pierwsza połowę przebrnęłam, ale zaczynało...

Nie spodziewałem się, że Wiedźmin tak bardzo mi się spodoba. Od lat wzbraniałem się przed czytaniem książek Sapkowskiego pamiętając jakim zawsze był "chamem i wrednym bucem" i w końcu przez to wzbranianie się zapomniałem zupełnie, że jakiś tam Wiedźmin sobie istniał. Mijały lata. Przyszedł czas na gry, które mnie osobiście specjalnie nie wciągnęły, wobec czego nadal...

Opowiadania zawarte zarówno w "Ostatnim życzeniu", jak i "Mieczu przeznaczenia" to majstersztyk! Każde jedno zachwyca kunsztem literackim, konstrukcją i spójnością historii i niczym wir wciąga, nie pozwalając czytelnikowi oderwać się od lektury. Polecam!!!

Historie znakomite, świetnie pomyślane, ale po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że pan Sapkowski jest naprawdę kiepskim pisarzem. Bardzo słaby, nudny styl. Autor zdaje się myśleć, że jego zabawa słowem jest fascynująca, a jedyne co, to powoduje zamykanie się powiek ze znudzenia.

Szczerze - przeczytane "po serialu i grze". Pierwsze zetknięcie z Białowłosym udane, ale wydaje mi się, że forma opowiadań trochę mnie po czasie znużyła. Czas na powieści.

Tak czy inaczej - "because classic is a classic". Polska literatura wyglądałaby inaczej, gdyby nie Pan Andrzej i jego rozbujana wyobraźnia i cięty język.

Dyskusje

48 654