Ostatnie życzenie

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 332 str.
2014-11-01

wiedźmin Geralt magia potwory

Kup książkę

Opinie [1 364]

Dobre bo polskie tak na serio Kocham uniwersum Wiedźmina <3

Bardzo dobra. Lekki styl i barwne opisy oraz wybitnie ukształtowani bohaterowie.

Pierwsza książka opowiadająca o losach Geralta z Rivii. Książka jest zbiorem opowiadań, które mają nam przedstawić głównego bohatera i świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego. Przedstawienie charakteru Wiedźmina odbywa się poprzez ukazanie jego wyborów i zachowań w różnych sytuacjach (odpowiadania: "Ziarno prawdy"oraz "Mniejsze zło"). Z kolei historia świata i relacje...

1924

Na półkach: , , , , , , ,

Grosza daj, Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij, łooo... Długo mi to z głowy nie wyjdzie, zwłaszcza, że jestem pozytywnie zaskoczona tą książką.
Wydawało mi się, że fantastyka to nie moja bajka, ale Sapkowski przekonał mnie do swojego uniwersum. Ma w sobie naprawdę fajny miszmasz: znane i lubiane baśnie, elementy mitologii słowiańskiej oraz ciekawe postaci...

Nigdy nie pojmę fascynacji wiedźminem. Historia jest miałka, a bohaterowie nijacy.

Bardzo przyjemna lektura. Książka jest napisana w taki sposób, że czyta ją się właściwie "na raz".

O Wiedźminie ostatnio zrobiło się bardzo głośno, ze względu na powstanie serialu, na podstawie książek Pana Sapkowskiego. Jako, że od zawsze bliższe mi było czytanie, niż oglądanie, to postanowiłam sprawdzić, czy faktycznie jest czym się zachwycać.
Pierwsze co rzuca się w oczy, to język jakim ta książka jest napisana, spojrzałam na datę pierwszego wydania i doznałam...

Klasyka Wiedźmina :) Wciągające historie, dużo humoru, cięty język. Nic tylko czytać.

NO oczywiście Wiedźmina nie trzeba nikomu polecać.
Dla mnie, czytelnika nie gustującego w fantastyce, ogromnym zaskoczeniem był piękny język jakim posługuje się autor.
Piękne baśnie dla dorosłych, odwieczna mądrość oraz niepowtarzalny klimat.

Na początku trudno się przyzwyczaić do przestarzałego języka jakim napisana jest ta książka. Ale jak już się człowiek przemoże i przyzwyczai to zostaje wciągnięty do niesamowitego świata pełnego czarów, potworów i ciętego humoru.

Dyskusje

47 649