Tatuażysta z Auschwitz

Nominacja w plebiscycie 2018
Heather Morris Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Tatuażysta z Auschwitz (tom 1) powieść historyczna
The Tattooist of Auschwitz
Data 1. wydania:
2018-01-11
Katarzyna Gucio
Marginesy
debiut literacki hitlerowcy II wojna światowa obóz koncentracyjny okrucieństwo okupacja przemoc przyjaźń spotkanie terror uczucie
The Tattooist of Auschwitz
Tatuażysta z Auschwitz (tom 1)
powieść historyczna
Katarzyna Gucio
Inne
14097 ocen 1918 opinii

Opinie [1 918]

Ktoś trafnie napisał - książka jest jak bajka.
Mimo to, uroniłam kilka łez nad losem bohaterów pobocznych - Leona, Dany czy Romów. O wiele bardziej ich historie mnie poruszyły, niż historia Lalego, jednakże jestem pełna podziwu solidarności całej społeczności.

Książka zapowiadana i często recenzowana jako istne cudo, przełom w literaturze obozowej. Zamawiamy bestseller, dostajemy - no właśnie. Książka spowodowała pod koniec refleksje, ale nie na temat ogólnie książki, miłości, ale tego, ile rzeczy autorka tu naciągnęła, okłamała, zbagatelizowała, stworzyła ciekawszymi dla czytelnika okłamując jednocześnie prawdę historyczną. Nasz...

Piękna książka. O odwadze, miłości, cierpieniu i śmierci. To, co działo się w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej nigdy nie powinno zostać zapomniane, dlatego też dobrze, że powstają książki jak ta. Dopóki nie dotarłam do końca, nie wiedziałam, że historia jest prawdziwa, a to dostarczyło jeszcze większej dawki emocji, których i tak nie brakowało podczas...

Zaznaczyłam ze przeczytałam, ale taki śmietnik ze tego po prosu czytać się nie da

Najgorsza książka jaką czytałam w tematyce holocaustu. Kompletnie nie rozumiem zachwytu nad tą pozycją. Stylistycznie napisana fatalnie a tematycznie zakłamuje rzeczywistość.

Trudno pisać o tej historii, że jest cudowna, to nie do końca dobre określenie. Z pewnością jest to książka nietypowa, inna od pozostałych opowiadających o losach w obozie. Polecam wszystkim, którzy szukają czegoś innego, niestandardowego w tematyce obozu.

Holokaust - tematyka wiadomo, okropna, ale w tej książce opisana w stylu pop. A może to wpływ wcześniejszych dramatycznych lektur że taki odbiór?

Żałuję, że tyle czasu bałam się sięgnąć po tę książkę. Przygotowana na to, co zwykle przeżywam, czytając literaturę obozową , odkładałam ją, szukając odpowiedniego dla siebie momentu.
Zupełnie niepotrzebnie. To jedna z niewielu historii (a może jedyna?) osadzonych w Auschwitz , która nie sprawia, że w trakcie czytania czujesz się przygnieciona okrutnym ciężarem...

Nie porwała mnie ta książka. Ani styl,ani język ani sama historia Lalego. Nie rozumiem fenomenu jej popularności

Nie wiem, czy można powiedzieć, że książka o takiej tematyce się podobała. Aczkolwiek dobrze mi się tę książkę czytało, została napisana przyjemnym językiem i przeczytałam w niecałe dwa dni. Zgadzam się z innymi, że jest trochę przesłodzona i nie czuć tak bardzo tej masakry, która działa się w tle, ale wydaje mi się, że nie każda książka o Auschwitz musi taka być. W...

Dyskusje

17 337