Prawiek i inne czasy

Olga Tokarczuk
literatura piękna 300 str.
2015-05-14
1996-01-01
Data 1. wydania:
2010-01-20
Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
baśniowość II wojna światowa I wojna światowa Kieleckie literatura polska polska wieś przyroda realizm magiczny

2015-05-14
Wydawnictwo Literackie
literatura piękna

Kup książkę

Kolejna książka autorki gdzie realizm życia bohaterów przepełniony opisami smutku, nieszczęść, czasem brutalności, czasem zwykłych codziennych radości miesza się z mistyczną otoczką.
Książka przedstawia losy wybranych mieszkańców Prawieku na przestrzeni lat pokazując przemiany na wsi na przestrzeni czasu.

Sfragmentaryzowana opowieść o losach mieszkańców wsi na tle wydarzeń historycznych

Niesamowite budowanie żywego-magicznego świata. Piękna opowieść o przemijaniu polskiej wsi.

Przeczytałam z prawdziuwą przyjemnością.
Niezwykle wciągająca historia,
Kategoria: Księgi.

"Prawiek i inne czasy" to książka bardzo niejednoznaczna w swej treści. Z jednej strony mamy w tej książce bardzo prawdziwych bohaterów, których niemal możemy poczuć. Razem z nimi, podczas procesu lektury, dorastamy, dojrzewamy, cieszymy się, cierpimy i umieramy. Doświadczamy piękna Kielecczyzny - geograficznie, a bólu i cierpienia czasów I wojny światowej, II wojny ...

Sięgnąłem po tę powieść z dużej ciekawości jaka narosła wobec postaci Olgi Tokarczuk po ogłoszeniu otrzymania literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Początkowo zaciekawił mnie tytuł i opis powieści, niesamowicie chciałem poczytać o czymś co dzieje się w 20 wieku i nie jest przesycone jedynie tematyką wojenną, jak to niestety bywa z większością utworów, które toczą się w tym nie...

Czas Pani Olgi

Moja ulubiona, póki co, czyli po lekturze "Biegunów", "Anny In...", "Ksiąg Jakubowych" książka Tokarczuk.
Spójna, zwięzła i zręcznie operująca między bliskim, czyli bardzo intymnym, planem, a dalszym, abstrakcyjnym.

Fajna..

Fantastyczna książka o życiu i przemijaniu. O marzeniach i rozczarowaniach. Bardzo dobra pozycja dla wszystkich wrażliwców :)

Dyskusje