Gdzie śpiewają raki

Bohdan Maliborski
dzieciństwo miłość natura dojrzewanie
Inne

Okładka książki Oko słonia Delia Owens, Mark James Owens
Oko słonia Delia Owens, Mark J...
Okładka książki Zew Kalahari Delia Owens, Mark James Owens
Zew Kalahari Delia Owens, Mark J...

Znakomicie napisana powieść, dlatego czyta się ją "ciurkiem", bo nic czytelnika w niej nie razi. To pierwszy atut.
Kolejny-fabuła. Nie ma w niej żadnych słabych stron. Świetnie zbudowani bohaterowie, fajne opisy. Łatwo wyobrazić sobie scenerię akcji, kiedy ma się tak plastyczny obraz językowy.
Nie zakochałam się w głównej bohaterce, czytałam o jej poczynaniach patrząc na nią nieco z boku, jak ona na okazy pod mikroskopem. Nie dlatego, że była dziwna, inna, było w niej coś ... tajemniczego-chociaż, jako czytelnik "wchodziłam" w jej umysł, to miałam wrażenie że tkwię na progu, a nie w salonie. No i na końcu książki owa tajemnica ujrzała światło dzienne. Zaskoczyła mnie, bo stworzyłam sobie w głowie własne zakończenie.
Wszystkie "ochy" i "achy" są uzasadnione. Warto przeczytać i naprawdę w doborowym towarzystwie spędzić kilka godzin, bowiem ta książka nie nuży.

rewelacyjna książka!!! To właśnie jedna z tych, która sie kocha od pierwszej strony

Delia Owens „Gdzie śpiewają raki”. Ciekawa historia opuszczonej przez wszystkich dziewczyny, która dorasta pośród bagien Luizjany. Wykreowana, jakże niespotykanymi warunkami, psychika bohaterki, jest godna podziwu. Nieco dziwna postać młodej kobiety wyróżnia się na tle ówczesnego społeczeństwa. Jest ona uczciwa w stosunku do własnej moralności i nie ma w niej zawiści. Odnosi niespodziewany sukces, ale nie zmienia to jej zapytywania na świat. Najważniejsze stają się uczucia, z czego tak naprawdę nie do końca zdaje sobie sprawę. Zakończenie nieco zaskakuje. Oceny powieści, to skala od minus do plus nieskończoności – często pojawia się zachwyt, często też krytyka. Obiektywnie biorąc, pozycja odniosła ogromny sukces wydawniczy i to także powinno być oceną jej wartości. Przeczytałam książkę i dała mi dużo pozytywnych wrażeń. Filmu nie chcę obejrzeć, aby nie zmienić obrazów wyobraźni, które powstały podczas lektury.

Książkę otrzymałam w prezencie i przeczytałam ją jednym tchem. Fabuła jest tak poprowadzona, że chcesz koniecznie wiedzieć co dalej. Piękna, malownicza, cudowna, wzruszająca, wciągająca, a film który powstał potwierdził moje wyobrażenia.

Mam wrażenie, że im na okładce więcej pochlebnych przymiotników i pełnych zachwytów recenzji, tym większe prawdopodobieństwo, że książka okaże się bardzo słaba. "Gdzie śpiewają raki" potwierdza tą hipotezę.
Pomysł na fabułę miał duży potencjał, ale wyszło z tego nędzne romansidło. Mentalność głównej bohaterki jest na takim samym poziomie gdy ma ona lat 6 i 26. Nie zmienia się, nie dojrzewa jej charakter. Bo co innego już tak, autorka nie szczędzi pełnych żenady opisów scen miłosnych. Dołóżmy do tego opisy obiadu każdego bohatera zajmujące pół strony i całe mnóstwo podobnych zdań zapychaczy, a okaże się, że treści w tej powieści jest bardzo niewiele. Życzę wszystkim, którzy zachwycają się tą książką, żeby sięgnęli po coś naprawdę dobrego i posmakowali porządnej literatury.

Książka "Gdzie śpiewają raki" co jakiś czas przewijała mi się przed oczami, zachęcając bardzo wysoką średnią ocen i dobrymi recenzjami. W końcu przy okazji jakiegoś zamówienia dorzuciłam ją do koszyka.
Nie żałuję zakupu i przeczytania, ale też pewnie nie będę do niej wracać.

Styl pisania autorki jest przyjemny i przystępny. Opisy przyrody są tutaj bardzo mocnym punktem i czyta się je z przyjemnością. Poza bogatymi opisami flory i fauny głównym wątkiem powieści jest opis życia głównej bohaterki, z dodatkowym wątkiem kryminalnym.

Sama historia Kyi wydaje się momentami naciągana. Jest dzieckiem z mokradeł zostawionym przez rodzinę, a mimo dużych braków w kontaktach z ludźmi radzi sobie ze wszystkim zaskakująco dobrze. Wątek kryminalny jest w porządku, natomiast jest to dla mnie coś pobocznego w tej powieści.

Książka jest udana, ale po przeczytaniu nie miałam efektu WOW.

Nie żałuję zakupu i przeczytania, ale też pewnie nie będę do niej wracać.

Książka jest naprawdę przyjemna do czytania, czyta się ją w miarę prosto. Fabuła interesująca, lecz zakończenie siedziało mi gdzies z tylu glowy w trakcie czytania jednak i tak bylo lekkim zaskoczeniem

Ta książka chodziła za mną od miesięcy, a może i lat. Zdecydowałem się dopiero, gdy zobaczyłem, że jest na Netfliksie. I powiem krótko - to absolutne arcydzieło. Książka nie tylko piękna, ale i mądra. Nie mogłem się oderwać i wciągnąłem w dwa dni. Dziewczyna z Bagien po prostu zdobyła moje serce i teraz boję się oglądać film...

Bardzo wciągająca historia. Fabuła prowadzona dwutorowo, więc częściowo wiemy, czego się spodziewać. Byłam zaskoczona mnogością informacji o florze i faunie - dopiero zapoznanie się z postacią autorki wiele wyjaśniło. Pięknie napisane, wiarygodne postaci, wątek prawdziwej miłości, ponadto można poczuć atmosferę i panujące zasady tamtych czasów (zakaz wstępu czarnoskórym czy kobietom do barów itp). Nie ma się co zastanawiać - trzeba przeczytać!

W roku 1969 w małym miasteczku w Karolinie Północnej świadkowie znajdują ciało młodego mężczyzny, Chase Andrews.
Cała winę, śledczy przypisują młodej dziewczynie - Kye Clarks, która całe swoje życie mieszka na mokradłach.

Kye Clarks jest kobietą, która może stanowić dla wielu wzór. Od najmłodszych lat nauczona jest radzić sobie sama. Zostawiona przez wszystkich, samodzielnie musiała zadbać o siebie, o to jak zdobyć jedzenie, jedyna osobą, która ja wspierała był Tate, który nauczył ją pisać i czytać, jednak z czasem i on ją zostawił. Dziewczyna chciała kochać i być kochana, dlatego też wdała się w relacje z Chasem, który był gwiazdą miasteczka. Jednak i on wykorzystał Kye. Przez ten romans, Kye zrozumiała, dlaczego jej mama uciekła od ojca, ale także została potem posadzona o zabicie chłopaka.

"Gdzie śpiewają raki" to przepiękna historia o dziewczynie, która jest niezłomna, która jak nikt inny walczy o siebie, każdy dzień stawia przed nią nowe wyzwania. Kye to kobieta, która żyje w zgodzie z naturą, czerpie z niej siłę, uczy się jej i przekazuje tę wiedzę dalej. Jej wrażliwość sprawia, że widzi więcej niż człowiek, żyjący z dala od natury.

Historia płynie sama, książka niesamowicie wciąga, wszystkie opisy przyrody sprawiają, że niemal czujesz jak stąpasz po mokradłach, czujesz bryzę wody..

Bardzo długo zbierałam się do przeczytania tej historii, żałuję, że tyle mi to zeszło. Piękna, wzruszająca opowieść