Gdzie śpiewają raki

literatura piękna
Bohdan Maliborski
dzieciństwo miłość natura dojrzewanie
Inne

Piękna opowieść o samotności i zaufaniu, która zachwyca niezwykłą atmosferą i pozwala się wyciszyć. Mimo to po odłożeniu traci wiele ze swojej magii i raczej nie zapadnie mi na długo w pamięć.

Wątek kryminalny, choć ostatecznie całkiem ładnie spinający wszystkie wydarzenia, uważam za topornie przedstawiony i przez to przyćmiewający rzeczywiste piękno tej pozycji.

Przypomina mi trochę film "Błękitna laguna",ale fajnie się czyta. Ciekawa fabóła i zakończenie. Osobiście polecam.

Zaczęłam audiobookiem, ale irytowało mnie czytanie przez panią Boczarską i myśłałam "Boże, co za nudy", ale coś hipnotyzującego było. Przerzuciłam się na ebook i przepadłam. Przepiękna książka.

Ciepła, przyjemna lektura, w której łzy wzruszenia przeplatają się z uczuciem zaciekawienia. Dawno nie czytałam takiej książki i zdecydowanie polecam.

Niesłychanie podobał mi się klimat tej książki. Kreacja postaci i opisy przyrody. Miałam wrażenie, że czytając wnikam w opisywane miejsca, że stoję obok ludzi. Dodatkowo sama historia była bardzo poruszająca i taka prawdziwa. Znalazłam w tej książce wszystko to, czego zawsze szukam.

Ta książka pokazuje, że inność nie jest niczym złym, a wręcz gorszym, a może być czymś nas wyróżniającym w dzisiejszym świecie, w którym jest zbyt wiele podobnych osób.

Świetna pozycja! Przyjaciółka już od dawna namawiała do czytania, ale wszyscy wiedza jak to jest... musi przyjść odpowiednia pora:) Fajna rozrywka, najpierw myślałam jedno, potem, ze drugie, a okazało się, ze trzecie:P Polecam, natomiast nie jest to książka zmieniająca życie, pewnie zaraz o niej zapomnę, ale przeczytać warto.

Ciekawy temat - obraz życia dziewczyny, jej przeżycia i wybory, jej traumy i relacje z ludźmi w tak innej i trudnej rzeczywistości w jakiej przyszło jej żyć. Co mi się nie podobało to język i sposób prowadzenia narracji, czasami naiwny, czasami zbyt infantylny. Trochę czytało się to jak lekturę dla nastolatek. Ogólnie dobre czytadło ale zachwytu nie było.

Książka o wielkiej miłości i pokonywaniu trudności jaki niesie los głównej bohaterce.

Piękna powieść. Nie spodziewałam się takiego zakończenia

Dyskusje

5 379