Gdzie śpiewają raki

Delia Owens
literatura piękna 416 str.
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing
Świat Książki
literatura piękna

Kup książkę

Ta powieść to od początku do końca piękny życiorys. Główna ostać wydaje się tak rzeczywista, Jest tak dobrze i plastycznie opisana i tak dobrze ją poznajemy, że ma się wrażenie, jakby czytało się biografię. Jestem pełen podziwu dla wyobraźni Pani Owens.

Mam wiele refleksji po tej lekturze i pragnę się nimi podzielić. Po pierwsze, ta książka zbliża Czytelnika do przyrody i uwrażliwia na jej piękno, czasami człowiek zapomina, jak cudna jest natura. Uczy nas też, że system edukacji nie jest potrzebny, by zdobyć niesamowitą wiedzę i wiele osiągnąć. Okazuje się, że również rodzina nie jest potrzebna człowiekowi, by sobie...

Na półkach: , , , ,

Moja ocena 20/10... Przepiękna powieść, wskakuje na szczyt mojej osobistej listy bestsellerów :) I tyle.

Powieść, jakiej dotąd nie czytałem. W jej centrum niezwykła postać. Powieść stanowi jej życiorys. Napisana bardzo kwiecistym i subtelnym stylem.

„Gdzie śpiewają raki" to było totalne zaskoczenie. Myślałam, że limit nietuzinkowych pomysłów w literaturze się wyczerpał, a tu proszę.

Marzę o ekranizacji tej książki! Film byłby świetny, byleby tego nie spartaczyć!

Kawał dobrej literatury. Profeska. Jest wątek psychologiczny, kryminalny, miłosny, człowiek gotuje się od emocji. Klasa.

Naprawdę świetny debiut. Dawno nie czytałem tak ciekawej powieści o samotności, dojrzewaniu oraz stosunkach międzyludzkich. A w tle niesamowite bagna Karoliny Północnej oraz tajmenicza śmierć. Polecam!

Niesamowita oda do świata przyrody, poruszająca opowieść o dojrzewaniu z zagadkowym morderstwem jako osią powieści. Samotność, siła i determinacja, która umożliwia przetrwanie.
Wykluczenie jest strasznym złem...

Książka skierowana bardziej do kobiet i niektórzy faceci mogą mieć z tym problem, ale guzik mnie to obchodzi, mówiąc zupełnie szczerze :P

Powieść piękna, a najmocniejszą jej stroną jest jej bohaterka. Świetnie skonstruowana, niebanalna i w pełni zintegrowana ze światem, w którym żyje. A co najważniejsze, mam nieodparte wrażenie, że to postać prawdziwa, z krwi i kości,...

1 746
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Nowości
  • Do kupienia
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Gdzie śpiewają raki