rozwińzwiń

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Oko słonia Delia Owens, Mark James Owens
Ocena 0,0
Oko słonia Delia Owens, Mark J...
Okładka książki Zew Kalahari Delia Owens, Mark James Owens
Ocena 7,8
Zew Kalahari Delia Owens, Mark J...

Mogą Cię zainteresować

Piękna historia.

Piękna historia.

Książka o przyrodzie, pragnieniu bliskości i miłości, odrzuceniu. O sile natury i naturze w nas.
Już myślałam, że trochę robi się za ckliwo, a tu taka niespodzianka i świetny finał.

Bardzo dobrze zbudowana sceneria mokradeł i całej tej dziczy, co mi pozwoliło wyobrazić niezwykle plastyczny obraz Karoliny Północnej.
Sama historia ciekawa, ale trochę nie jestem w stanie zrozumieć całego wątku tego zabójstwa, kto się w końcu tego dopóścił.
Raczej nie żywię to tej powieści jakichś głębszych uczuć, ale myślę, że warta przeczytania.

Hmm, jestem trochę rozczarowana. Książka była momentami ciekawa i wzruszająca ale jednak przez większą jej część towarzyszyła mi myśl, że historia ta jest mało prawdopodobna, a główna bohaterka irytująca.

Książkę przeczytałem po obejrzeniu filmu. Jedno jak i drugie rewelacja. Wspaniała historia osadzona pośród pięknej przyrody. Polecam.

Trudno mi coś napisać, wciągająca a czasem denerwująca, ale warta przeczytania.

Trudno mi coś napisać, wciągająca a czasem denerwująca, ale warta przeczytania.

Hmm... Spodziewałam się znaaaacznie więcej po tej pozycji, po szumie jaki wokół niej powstał. Infantylna, w stylu romansidła, i to niezbyt dobrze zbudowanego. Co prawda, był w niej wątek nie wyjaśnionego zabójstwa, ale w ogóle nie opisałabym tej książki jako kryminał. W sumie ten wątek można by było zamknąć w 5 rozdziałach, a było ich 57. Od samego początku do końca nieodparta chęć porzucenia zamiaru jej przeczytania. Płytka, język i jej styl pozostawia wiele do życzenia. Poczucie straconego czasu. Cóż... Niczego nie pozostawia ta książka po sobie. W żaden sposób nie zmienia życia. Nie była też dobrą rozrywką. Opisy przyrody - mocno przekombinowane w swej formie. Dziewczyna, mogłaby by być mega ciekawą postacią, ale też została potraktowana dosyć płytko. Fabuła przewidywalna. Może nasza wrażliwość została już tak bardzo obniżona, że podobają nam się tego rodzaju pozycje. Jednym słowem... Rozczarowanie.

Nie spodziewałem się, że to będzie tak fantastyczna lektura! Niezwykły pokłon w kierunku przyrody, dramatyczne przeżycia w okresie dzieciństwa, trudy samotnego życia, zawiedzione zaufanie prowadzą do nieoczywistego zakończenia tej historii. Koniecznie!

Książka zbiera bardzo dobre opinie jednak mnie się nie podobała nie wiem czy to kwestia tego że akcja rozgrywała się na bagnach na odludziu czy chodzi o coś innego, zapadła mi w pamięć, ale oczekiwałam od niej czegoś więcej czegoś lepszego

:)Bardzo mi się podobała polecam

:)Bardzo mi się podobała polecam