Pokój motyli

2019-11-13
Data 1. wydania:
2019-05-23
Anna Esden-Tempska

Okładka książki Laura i Świąteczny Anioł Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 0,0
Laura i Świąte... Jane Ray, Lucinda R...
Okładka książki Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 7,4
Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda R...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Czytając książkę Lucindy Riley, znalazłam to, czego szukałam, dobrą historię, która wzrusza, bawi i fascynuje. Fabuła została podzielona tak jak lubię – na przeszłość i teraźniejszość. Czytelnik stopniowo wgryza się w historię, poznaje bohaterów i składa sobie wszystko w całość. Nie dostajemy wszystkiego na tacy, potrzeba czasu, aby historia Posy nabrała wyraźnych kształtów. Dzięki temu mamy okazję przyjrzeć się głównej bohaterce na każdym etapie jej życia. Pokój motyli to niezwykła opowieść o miłości, samotności wśród ludzi, o bólu zadanym przez bliskie osoby, o stracie i tajemnicy sprzed wielu lat. To słodko-gorzka opowieść, która zostanie w czytelniku na długo. Nie jest przewidywalna, a już z pewnością nie od pierwszych stron i wzmaga czytelniczy głód, by odkryć sekret z przeszłości. Podsumowując: Pokój motyli to nostalgiczna saga rodzinna, która chwyta za serce i angażuje czytelnika. Morał tej historii jest prosty: prawdziwa miłość może pojawić się o każdej porze naszego życia, a dom to nie tylko miejsce zbudowane z cegieł, a ludzie, którzy są nam bliscy. Po raz kolejny nie zawiodłam się na książce Lucindy Riley i przeżyłam niesamowitą, wzruszającą przygodę z nietuzinkowymi bohaterami. Stawiam ją na równi z Drzewem anioła – powieścią, od której zaczęła się moja przygoda z twórczością autorki, a którą wręcz uwielbiam.

Lubię czytać książki, które sprawiają że robi mi się "ciepło" na sercu, komfortowe otulające przyjemnie w zimne wieczory. Taką książką est "Pokój motyli".
Spodobała mi się historia Post, blisko 70 -letniej kobiety, która na co dzień mieszka sama w olbrzymim domu, pracuje w galerii i jest oparciem dla swojej rodziny. Niestety sama zapomniała trochę, że warto żyć też dla siebie. Impulsem do zmian jest spotkanie z mężczyzną który był jej młodzieńczą miłością. Na relacji też zaciąży jednak tajemnica sprzed lat, która była powodem ich rozstania.
Oprócz Post śledzimy skomplikowane losy i jej synów i ich rodzin.
Bardzo mi się podobało.👍

Książka, która nie wymaga absolutnie żadnego wysiłku umysłowego, "prawdy objawione", które uwielbia autorka podawane są w taki sposób, jakby pisała dla dzieci w podstawówce. Taka ciocia mądra rada.
Sama historia ciekawa, ale mocno rozwleczona i jedynie postać Posy i Freddy'ego wzbudziła we mnie jakąś sympatię. Takie to wszystko trochę naciągane i odrealnione, ale co kto lubi, na wakacje może być.

Boże, jakie to słabiutkie! Telenowela dla mało wymagających.

Boże, jakie to słabiutkie! Telenowela dla mało wymagających.

Nie moja bajka

Nie moja bajka

Co najmniej do połowy ciężko mi się czytało. Kiedy zaczynałam się wciągać, następny rozdział cofał się do dzieciństwa bohaterki, dlatego trzeba było być skupionym podczas czytania, żeby się nie pogubić.

Już chciałam odłożyć, bo na początku znów niepotrzebne, nudzące szczegóły (np. o posiłku bez znaczenia), ale jednak warto było. Zmieniająca się perspektywa narracyjna, pokręcone historie miłosne i trochę realiów życia w Anglii. Wszystko z happy endem. Wciągające.

Zamysł na tą historię był dobry ale gdzieś po drodze się zagubił. Nie lubię książek które w 50% składają się z nadmiernych opisów czy to uczuć czy samych sytuacji. Czasami zaskakująca a czasami bardzo irytująca ( no bo która teściowa załatwia synowej kochanka, podczas gdy jej syn jest w zakładzie zamkniętym i leczy się z Alkoholu i agresji? ). Podsumowujac: z braku laku można po nią sięgnąć.

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

Lucinda Riley przyzwyczaiła mnie do tego, że każda jej książka to przepiękna historia, którą zawsze mogę polecać. Nie inaczej jest tym razem:) „Pokój motyli” to kolejna powieść pisarki, która jest bardzo emocjonalna i z którą po prostu trudno się rozstać.

Dla kogo jest ta historia?

Dla wszystkich wielbicieli Lucindy Riley! Jeśli do tej pory nie znasz literatury pisarki koniecznie nadrób zaległości! ;) „Pokój motyli” to powieść obyczajowa, w której znajdziemy wątki romansu napisane ze smakiem i na najwyższym poziomie. Autorka ponownie zachwyca językiem, który jest łatwy i trafiający prosto w serce. Powieść, o której tutaj piszę nie jest cukierkowa. O nie! Traktuje o sprawach ważnych, tajemnicach i sekretach z przeszłości. Autorka jest wybitna w pisaniu nostalgicznych sag rodzinnych, które czyta się jednym tchem. I do tego wydania Albatrosa, którymi za każdym razem się zachwycam. Ciągle, wciąż i na nowo! ;)

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

Dla kogo jest ta historia?

Dla wszystkich wielbicieli...

Boska