Strażnik Wody

Wydawnictwo: M
Il custode dell'Acqua
978-83-60725-40-5
Kasia

Ojciec Matteo, znany franciszkański archeolog, odkrywca mozaik na Górze Nebo, otrzymuje od Kustosza Ziemi Świętej - zagorzałego zwolennika idei przekształcenia Jerozolimy, wstrząsanej tragedią niekończącej się wojny, w miasto pokoju 0 zadanie czuwania nad powodzeniem pewnego planu. W krótkim czasie Matteo zostaje zamieszany w skomplikowaną historię, w której uczestniczą tajne służby, pewien bogaty biznesmen i grupa młodych idealistów walczących o przywrócenie pokoju na ziemi od dziesięcioleci rozdzieranej konfliktami. Tajemnicza śmierć drugiego archeologa, ojca Luki, uświadamia Matteo, że w grę wchodzą również inne interesy...

Śledztwo ojca Matteo, podążające drogą usianą śmiertelnymi ofiarami, doprowadza go do Umm-er-Rasas, starożytnego miasta pogrzebanego przez pustynię, i do prawdy, która może zmienić ludzki los.

Renata | 2012-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2012

Tak jak "Czarna Mewa" książka nie jest zła. Czasami przynudzała, ale również były momenty zaskakujące i ciekawe.

Agata | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Książka nierówna. Z jednej strony historia zaciekawia, z drugiej opis jest napisany tak po omacku, że czytelnik nie może się wczuć w opowieść. Niektóre momenty sprawiają jednak, że chce się dowiedzieć co będzie dalej, a zakończenie tajemnicy zawartości obroży staje się jasne już paręnaście stron przed końcem książki.

Kasia | 2016-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Izraelskie tajne służby, Franciszkanie, Palestyńczycy, terroryści, idealiści - a wszystko w Jerozolimie. I książka jest taka jak tamtejsza sytuacja - zakręcona i nic nie jest oczywiste. Dobrze, że jak kłębek wełny na końcu jest nić, która pozwala prześledzić działania wokół Ojca Matteo.
Mimo, średniej opinii zdecydowałam się sięgnąć po drugi tom.

Ksl1302 | 2017-06-22
Przeczytana: 2015 rok