Promyczek

Cykl: Promyczek (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Bright Side
Ag2S

Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzyła w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa.

Oboje to czują.
Oboje mają powód, by z tym walczyć.
Oboje skrywają tajemnice.

Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić…
Mogą również zniszczyć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/138

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/138

Perzka | 2016-07-04
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Za czytanie „Promyczka” zabrałam się ze względu na dużą ilość pozytywnych opinii na LC i ilość gwiazdek przyznawanych przez kolejnych czytelników. Po kilkudziesięciu przeczytanych przeze mnie stronach pomyślałam, że chyba pomyliłam książkę, alb coś ze mną jest nie tak. „Może jestem za stara” takie myśli przemknęły mi przez głowę...
Nic w niej nie widziałam nadzwyczajnego, a wręcz mogę powiedzieć, że mnie nudziła.
Nie należę jednak do osób, które rzucają książkę w kąt, kiedy ich mało interesuje i brnęłam cierpliwie do przodu. I całe szczęście.
Główną bohaterką jest Kate Sedgwick, która dostała się na uczelnię w Grant na obrzeżach Minneapolis. Drobna, uśmiechnięta, uzależniona od kawy, grająca na skrzypcach, pięknie śpiewająca, ciągle się spóźniająca wegetarianka.
Jak się później okazuje wspaniała osobowość. Promyczek rozjaśniający i ocieplający atmosferę dookoła siebie. Wszędzie , gdzie się pojawiała panował spokój i miłość. Miłością do innych aż tryskała. Chciałoby się...

mclena | 2016-03-31
Przeczytana: 18 lipca 2015

"Dude... do epic!"

"Stwórz legendę!"

Brak mi słów. Kim Holden stworzyła najpiękniejsza postac literacką jaka kiedykolwiek istniała. Kocham Kate. Z całego serca chciałabym ją poznać, chciałabym, żeby była moją siostrą, przyjaciółką, kimkolwiek... byleby tylko znalazła się w moim życiu i żeby nigdy, przenigdy mnie nie opuściła.
"Bright Side" - to książka, która zmiażdży chyba każde serce w drobny mak. Jest to historia dziewczyny, która w każdej sytuacji potrafi znaleźć pozytywy, choć sama przechodzi przez największe gówno.
Książka zajęła mi dużo więcej czasu niż inne w podobnej objętości. Bardzo żałuję, że nie jest dostępna w języku polskim, bo mimo iż czuję się dość swobodnie z książkami anglojęzycznymi, to jednak ten egzemplarz ma w sobie bardzo dużo slangu amerykańskego, który w zależności od stanu nieco się rózni i trudno go zrozumieć (tak jak u nas hanysy, górale itd.), więc przyznaję szczerze, że cięzko mi się czytało, ale dzięki temu, książka ma niesamowitą magię w sobie....

książek: 1953

Długo nie chciałam uwierzyć, że ta powieść to coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego. Tyle już razy zawiodłam się na książkach, którymi zachwycali się wszyscy, że jestem teraz ostrożna.

A jednak tym razem wszyscy mieli rację - "Promyczek" miażdży i wyrywa serce, i przede wszystkim - budzi ogromną miłość do głównej bohaterki, która jest naprawdę zupełnie inna niż wszystkie postaci, z którymi dotąd się zetknęłam w tego typu literaturze. Promyczek jest właśnie...promienna, jaśnieje dobrocią, optymizmem i życzliwością (co wcale nie oznacza, że nie ma charakteru i pozwoli sobie wejść na głowę). Jest też tak pełna życia, że aż mi trudno uwierzyć, że istnieje tylko na papierze... Przez to też niestety o wiele trudniej znieść to wszystko, co ją spotyka. Ale nawet z tym Kate radzi sobie na swój własny, wyjątkowy i promienny sposób.

Kate to ktoś, kogo wszyscy kochają, kto swoją dobrocią i rzadko spotykanym cudownym stosunkiem do życia ma wpływ na każdego człowieka, z którym się...

awiola | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

"Czytanie jest ucieczką od prawdziwego świata. Wszyscy go czasem potrzebują, by pozostać przy zdrowych zmysłach".

Dawno już nie zostałam tak mocno zachęcona do przeczytania książki, która na wielu zaprzyjaźnionych blogach, zbierała i nadal zbiera, tak przychylne recenzje. Pokusa była zbyt wielka, a ja zwyczajnie nie potrafiłam się jej oprzeć. Niestety "Promyczek" nie okazał się dla mnie w żadnym stopniu lekturą przełomową ani taką, która znacząco odcisnęłaby piętno na mojej czytelniczej drodze. To dla mnie niestety dość przeciętna powieść.

Kim Holden uwielbia czytać i pisać, uwielbia swojego syna i męża, a także rower, który został przez niego zbudowany. Uzależniona od facebooka, mrożonej kawy i muzyki. Kocha także marzyć i poleca innym spełniać swoje marzenia, nie czekając na lepsze czasy.

Kate Sedgwick to pozornie niczym nie wyróżniająca się nastolatka, która właśnie przyjechała do Grant w Minnesocie, by rozpocząć studia. Kate jest pełną życia kobietą, którą jej najlepszy...

Kasiek | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 02 lipca 2016

Przepiękna książka! Zatraciłam się w tej historii. Zanim po nią sięgnęłam nie zapoznałam się z opiniami innych i nie wiedziałam, że jest tak wysoko oceniania i tak dobra. Do przeczytania jej skłoniła mnie okładka, choć tytuł wydał mi się dość infantylny.
Początkowo myślałam, że zawiodę się na tej książce, ponieważ historia wydawała się mieć typową fabułę w stylu New Adult. Zastanawiałam się nawet czy jej nie odłożyć, jednak zazwyczaj czytam książki do końca i na szczęście tym razem też tak się stało. Akcja zaczęła nabierać tempa i choć niektóre wątki wydawały się dość schematyczne i przewidywalne, zaczęły pojawiać się nowe fakty, które nie tylko zaskakiwały, ale wspaniale wpisywały się w treść i wzbudzały zainteresowanie.
Historia Kate jest nieprzeciętna. Wiem, że życie potrafi być okrutne, ale mam nadzieję, że poza stronami książki, rzadko trafia się tyle zła w jednej rodzinie i tyle obowiązków i przeciwności losu spada na barki jednej, w dodatku śmiertelnie chorej,...

Justyna | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Ta książka rozerwała moje serce i duszę na strzępy... Moim zdaniem wykracza poza wszelką skalę oceny. Brakuje mi słów. Jest ogromnie pouczająca, podnosząca morale! Młoda dziewczyna, która ze swoją postawą powinna być wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Wiecznie uśmiechnięta, czerpiąca z życia pełnymi garściami, żyjąca chwilą, bo liczy się tylko tu i teraz. Historia pokazująca jak ważna w życiu jest PRZYJAŹŃ, zbudowana na miłości, wsparciu i zaufaniu. Mieć takich przyjaciół jak ma Kate to skarb, ale mieć ją za przyjaciółkę byłoby jeszcze większym skarbem. Kate to piękny człowiek i przedstawia swą piękną historię. Nigdy już nie zapomnę o tej książce... Nie spodziewałam się, że jakakolwiek książka może tak mną wstrząsnąć, ale oto jest, przez nią płakałam jak nigdy dotąd. Dziękuję Kim Holden, że mogłam przez chwilę być częścią świata Kate Sedgwick. Arcydzieło!

Postanowiłam sięgnąć po "Promyczka" z dwóch powodów: po pierwsze, ze względu na przepiękną okładkę, a po drugie, ze względu na niewiarygodnie wysoką średnią ocen w serwisie, bo chyba jeszcze przy żadnej książce takiej nie widziałam. Czytałam opinie innych czytelników i muszę przyznać, że byłam nastawiona trochę sceptycznie, bo co, jeśli zwiedzie mnie okładka, a książka mnie akurat się nie spodoba?

Na szczęście było inaczej. Na początku historia wydaje się całkowicie zwyczajna, może nawet niepozorna - młoda dziewczyna wyjeżdża na studia i poznaje tam nowych ludzi. I mimo że książka od razu wciąga, to dopiero potem coś zaczyna się dziać... To jedna z najbardziej wzruszających historii, jakie kiedykolwiek czytałam. Jestem bardzo mile zaskoczona, że książka nie była schematyczna, że nie była taka, jakiej się spodziewałam. :)

Mała-Mi | 2017-02-26
Na półkach: Love story, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2017

"Jest niespotykanym promykiem słońca. Nie tylko szuka jasnych stron... ale nimi żyje"

Ta książka jest niepowtarzalna. Wyjątkowa. Wspaniała!
A główna bohaterka,tytułowy Promyczek, jest postacią tak jasną, tak dobrą i tak pozytywną, że chciałoby mieć ją w gronie swoich przyjaciół. To co spotyka Kate wywołuje w czytelniku bunt, ale w tym właśnie jest siła tej książki.

Czytając pierwsze rozdziały mylnie założyłam, iż będzie to kolejna typowa miłostka new adult. Jednak to co Kim Holden zrobiła w dalszej części to emocjonalna miazga. Wyssała ze mnie wszystkie emocje. I łzy. Czasem trzeba człowiekowi przypomnieć, gdzie ma serce. I Kim doskonale wie jak to zrobić!

Promyczek uczy przeżywania życia tu i teraz, wrażliwości i empatii do drugiego człowieka i pozytywnego myślenia, niezależnie od sytuacji.

"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz"! Polecam!

drogabezasfaltu | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Kompletnie zatraciłam się w tej historii. To co stworzyła Kim Holden jest mistrzostwem świata. Książka jest świetnie napisana, a postaci są wspaniale zarysowane. Katie jest zdecydowanie najcudowniejszą książkową postacią z którą miałam przyjemność się zapoznać. Wiele bym dała, żeby być choć w połowie tak odważną i niezwykłą osobą jak ona albo żeby mieć kogoś takiego w swoim życiu. Nie czytałam jeszcze czegoś tak pięknego i smutnego zarazem. Z całego serca pokochałam tą pozycję i na pewno jeszcze do niej wrócę.

"Do Epic"

Natalia-Lena | 2016-06-11
Przeczytana: 08 czerwca 2016

[ http://room6277.blogspot.ie/2016/06/promyczek-kim-holden.html ]

Zachody słońca już nigdy nie będą takie same.

Promyczek to jedna z tych historii, która zapowiada się niepozornie, sprawiając wrażenie zwyczajnej, może i nawet przeciętnej. Jest ona i jest on, mnóstwo tajemnic oraz miłość, której nikt się nie spodziewał. Można by rzec: klasyka New Adult. Nawet okładka pierwszego wydania stawia na prostotę, jakby chciała powiedzieć „ech, jestem taka skromna, nieefektowna…”, ale z drugiej strony sprawia, że zaczynamy się zastanawiać – co się pod nią kryje? Na tle konkurencji, która albo walczy o to, by się wyróżnić za wszelką cenę, albo już w tej pogoni wpada w wizualne schematy, Promyczek jakby twierdzi „cieszę się, że jestem, nie potrzebuję krzykliwych ozdobników, prostota stanowi o moim uroku”.

I to jest prawda.

Cała ta przeciętność, zwyczajność, niepozorność, którą widzimy na pierwszy rzut oka i możemy odczuć na początku lektury, szybko znika, idealnie splatając się z...

Nad szczęściem trzeba pracować

Od Kim Holden bije niezwykła energia, a jej śmiech jest zaraźliwy. Mimo że od wielu lat nie jest już nastolatką, pisze książki, które trafiają do tysięcy młodych czytelników. Mówi, że bardziej od pisania kocha muzykę. Choć sięga po tematy trudne i poruszające, to w każdym ze swoich czytelników rozpala płomyk nadziei. Kim Holden opowiada o swoich pasjach, depresji i codziennej radości z życia.

Podobał Ci się "Promyczek"? Sięgnij po "Gusa"!

Kim Holden to autorka powieści młodzieżowych. Pisze książki chwytające za serce, wbijające w fotel, książki, po przeczytaniu których trudno jest wrócić do rzeczywistości. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z autorką „Promyczka” - premiera kolejnej książki, zatytułowanej „Gus” już 7 września! Tylko u nas przedpremierowy fragment książki.