Zapach kobiety

IL BUIO E IL MIELE
83-85318-90-9
powieść włoska,
niebieska

Emerytowany i samotny kapitan Fausto G., który stracił wzrok, chce rozrywkowo i w luksusie spędzić kolejny tydzień z reszty swojego życia. Towarzyszem w ucieczce od nudy ma być student odbywający służbę wojskową..Dla niego ta propozycja jest nagrodą, do czasu gdy nieznośne maniery kapitana zaczynają wprawiać go w coraz większe zakłopotanie...

książek: 2061
AnnaSikorska | 2016-01-07

Bardzo zniechęcająca. Gdybym najpierw sięgnęła po książkę to na pewno nie obejrzałabym filmu.

Buka | 2015-02-17
Na półkach: 2015, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 17 lutego 2015

Och, dzięki ci za koniec!
Wypada tylko pogratulować ekranizacji wyśmienitego filmu z oscarową rolą Ala Pacino na podstawie tak marnej książki.

książek: 2093
niebieska | 2010-07-24
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane

Na podstawie książki został zrealizowany znakomity film, który niewiele ma wspólnego ze słabą książką. Zaledwie sto kilkadziesiąt stron a trudno było dobrnąć do końca.

thinking-hurts | 2011-03-08
Przeczytana: 07 marca 2011

Odwiedzałam bibliotekę i stanęłam akurat przy półce z literaturą włoską. Prześlizgując się wzrokiem po grzbietach książek, dostrzegłam tytuł, który na wielu osobach zrobiłby wrażenie przez skojarzenie ze znakomitym filmem - "Zapach kobiety". Podniecona perspektywą własnoocznego poznania źródła inspiracji scenarzysty wypożyczyłam powieść i... solennie się rozczarowałam. Bardzo to słaba pozycja ze sztucznymi dialogami, zachowującymi się bez sensu bohaterami oraz brakiem ukazywania swojego wnętrza przez pierwszoosobowego narratora, czego nie lubię, bo książka robi się wtedy takim suchym wyliczeniem zewnętrznych zdarzeń, niczym raport. Dotrwałam do ostatniej strony powodowana tylko nadzieją, że znajdę w powieści najlepsze sceny zapamiętane z filmu. Próżne nadzieje, jak się okazało, dzieło kinematografii nawiązuje do książki bardzo luźno, a postać wykreowana tak genialnie przez Ala Pacino była na kartkach nużąca i obrzydliwawa. Pięcioma słowami, nie ma co tracić czasu.

| 2015-01-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Poruszyła i wzruszyła mnie ta książka..wszystkim..a napisano Ją ze "smakiem" i ogromną uczuciowością. Od samego początku jest wciągająca i bogato przedstawia w opisie bohaterów..bohaterów takich, jacy być powinni w tej powieści. Gorąco polecam

Puchatka | 2016-01-06
Na półkach: 01, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Po książkę sięgnęłam z powodu filmu, który zachwyca mnie za każdym razem. Dzisiaj mogę śmiało stwierdzić, że na filmie mogłam poprzestać. Książka do długich nie należy, to niecałe 200 stron - taka lektura na chwilę, jednak wyjątkowo ciężko było mi przez nią przebrnąć. Gdybym miała określić to dzieło jednym słowem, napisałabym o nim: płaskie. Bez wyrazu, bez polotu, chociaż ekranizacja (luźno do książki nawiązująca) jest majstersztykiem. Czasem należy sobie odpuścić czytanie po oglądaniu...

adamos75 | 2015-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Niestety książka okazała się słabiutka ale ekranizacja z Al Pacino w roli głównej Rewelacja !!! Tak więc można ją przeczytać natomiast film Koniecznie Trzeba Obejrzeć !!!

srebrnanatalia | 2015-05-12
Przeczytana: 2000 rok