szelma 
blog-projektksiazka.blogspot.com
Projekt: książka. Architekta blog literacki.
29 lat, kobieta, Bełchatów, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 20 cytatów, ostatnio widziana 16 godzin temu
Teraz czytam
 • Camille, moja ptaszyna
  Camille, moja ptaszyna
  Autor:
  Nie możesz zabronić ptakom smutku, by latały nad twoją głową, ale możesz zabronić im, by uwiły gniazdo w twoich włosach. Sophie Daull, napisała przejmującą książkę, która jest pożegnaniem z jedynym dz...
  czytelników: 73 | opinie: 7 | ocena: 6,73 (15 głosów)
 • Dygot
  Dygot
  Autor:
  Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Naznaczona wstrząsającą tajemnicą ballada o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji. Porywające ob...
  czytelników: 4962 | opinie: 452 | ocena: 7,88 (2246 głosów)
 • Ekspedycja. Historia mojej miłości
  Ekspedycja. Historia mojej miłości
  Autor:
  “To fascynująca historia pasji graniczącej z obsesją. Z jednej strony poznajemy dzieje jednej z najśmielszych i najbardziej tajemniczych wypraw na biegun północny. Losy Salomona Andréego i jego dwóch...
  czytelników: 435 | opinie: 23 | ocena: 7,83 (107 głosów)
 • Fobia
  Fobia
  Autor:
  Bliska przyszłość, w której ludzie zasłonili sobie świat nakładkami nowej sieci – Immersjonetu. Żyją w gigantycznych kompleksach mieszkalnych, z całodobową obsługą dronów i botów. Magdalena Kordowa mu...
  czytelników: 158 | opinie: 22 | ocena: 7,5 (48 głosów)
 • Mężczyzna w białych butach
  Mężczyzna w białych butach
  Autorzy:
  Dalej niż kryminał, głębiej niż dokument Rok 1991. Na poznańskim blokowisku niepozornie wyglądający mężczyzna zaczepia idącego do szkoły nastolatka. Wymyśla pretekst, żeby dostać się do jego mieszkani...
  czytelników: 575 | opinie: 36 | ocena: 6,54 (167 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-21 20:17:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Żywe maszyny (tom 1)

Po wojnie totalnej nadeszła ‘era mobilizmu’. Miasta już nie są miejscem na mapie, to mobilne miasta, które polują na te mniejsze. Zawsze w ruchu, zawsze głodne, zawsze spragnione nowej, taniej siły roboczej. W tym nowym świecie istnieje tylko jedna zasada. Aby żyć, nie wolno się zatrzymać, nigdy.

Tom od urodzenia mieszka w Londynie, stolicy, która nigdy nie odpoczywa, codziennie pokonuje...
Po wojnie totalnej nadeszła ‘era mobilizmu’. Miasta już nie są miejscem na mapie, to mobilne miasta, które polują na te mniejsze. Zawsze w ruchu, zawsze głodne, zawsze spragnione nowej, taniej siły roboczej. W tym nowym świecie istnieje tylko jedna zasada. Aby żyć, nie wolno się zatrzymać, nigdy.

Tom od urodzenia mieszka w Londynie, stolicy, która nigdy nie odpoczywa, codziennie pokonuje setki kilometrów aby pożreć kolejną ofiarę, rozebrać kolejną ofiarę, jej części wykorzystać, jeńców wykorzystać jako tanią siłę roboczą. Tom jest podrzędnym pracownikiem Cechu Historyków. Jego miasto właśnie dogoniło i wchłonęło małe miasteczko, a młody Tom otrzymał szansę poznania Wielkiego Mistrza Cechu Historyków i jego pięknej córki Kate. Podczas oprowadzania gości dochodzi do incydentu. Od grupy jeńców z połkniętego przez Londyn miasteczka odrywa się zamaskowana dziewczyna i atakuje Wielkiego Mistrza. W ostatniej chwili Tom ratuje mu życie i rusza w pogoń za niedoszłą morderczynią. Prawie udaje mu się ją złapać, jednak w ostatniej chwili wyślizguje mu się z rąk i ucieka przez zsyp na powierzchnię. Mistrz Cechu zamiast podziękować chłopakowi wyrzuca go w ślad za dziewczyną. Od tego momentu losy Toma i tajemniczej Hester łączą się. Razem będą musieli powstrzymać pewnych rządnych władzy ludzi, którzy chcą podporządkować sobie cały świat.
Z twórczością Philipa Reeve nie spotkałabym się nigdy, gdyby nie informacja o ekranizacji pierwszej powieści z cyklu “Żywe maszyny”. Zgodnie z zasadą ‘najpierw książka, potem film’ zabrałam się za słowo pisane. Akcja nabiera tempa już od pierwszych stron. Gdy tylko nieporadny Tom zostaje wypchnięty za Hester z Londynu przemierzamy z nimi setki kilometrów, nie tylko podróżując po ziemi czy to mobilnymi miastami czy na własnych nogach ale również tniemy niebo podniebnymi maszynami. Między Hester a Tomem, mimo początkowej niechęci, powoli kiełkuje przyjaźń i zaufanie. Walczą nie tylko ze swoimi słabościami. Ciągle są ścigani przez ludzi, którzy zrobią wszystko, aby tajemnica pewnej szalenie skutecznej i niebezpiecznej broni nie wyszła na światło dzienne. Jest również Shan Guo, niedostępne dla wszystkich miasto stacjonarne, pełne dobrobytu i pól uprawnych, prawdziwy relikt zamierzchłych czasów. To ono staje się ostatecznym celem w walce o władzę i terytorium. Najpiękniejsze symbole wolności i nadziei trzeba wszak całkowicie zniszczyć.
Chociaż tło powieści i jej historia są nakreślone na przyzwoitym poziomie, to jednak kreacja niektórych postaci i dialogi wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, że jestem już odrobinę za stara na takie powieści i nie działają na mnie te czasami zbyt infantylne przemyślenia rozdartych nastolatków, którzy przeżywają niejaki szok kulturowy po wyjściu z ciemnej jaskini jakim było ich dotychczasowe życie. Taki właśnie był Tom. Tymczasem to Hester brała sprawy w swoje ręce, od początku wiedziała czego chce, a jej ogromna desperacja jeszcze bardziej popychała ją naprzód. Prosty język, pełna akcji historia sprawia, że pomimo tych drobnych dialogowych minusów przewraca się stronę za stroną. Nie do końca jednak jestem usatysfakcjonowana. Autor miał naprawdę świetny pomysł na stworzenie niesamowitej epopei, w której aż prosi się o jeszcze szersze przedstawienie wykreowanego przez niego świata, stworzenie dopracowanych, pełnokrwistych bohaterów. Wydaje mi się, że powieść jest napisana zbyt szybko, za dużo ważnych wydarzeń zostało skompresowanych do pojedynczych zdań i na pewno zyskałaby sporo, gdyby została odpowiednio dopracowana.
Przyznaję, jest to pozycja dla odrobinę starszej młodzieży ze względu na czasami drastyczne sceny i sporo krwi ale miłośnicy gatunku też nie powinni być zawiedzeni. Ostatecznie dobrze bawiłam się przy lekturze. Sam pomysł i historia w niej opowiedziana jest naprawdę ciekawa i kto wie, czy w niedalekiej przyszłości nie sięgnę po kontynuację. Film, przynajmniej z pierwszych trailerów wydaje się być widowiskowy. Tym bardziej, że reżyserem jest nie kto inny, jak Peter Jackson.

Zapraszam -> blog-projektksiazka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-09-12 21:11:25
Ma nowego znajomego: _kingu_reads
 
2018-09-10 20:50:33
Ma nowego znajomego: Pola St
 
2018-08-30 18:35:58
Ma nowego znajomego: _Magnolia_
 
2018-08-21 23:50:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Carl Rand, naukowiec i odkrywca kilka lat temu zaginął wraz ze swoją żoną i oddziałem ochraniających ich żołnierzy w amazońskiej dżungli. Po kilku latach do wioski misyjnej przybywa skrajnie wycieńczony uczestnik wyprawy, który po kilku godzinach umiera. Jednak najbardziej zdumiewa fakt, że człowiek ten jeszcze przed wyprawą stracił rękę, a z dżungli wyszedł z dwoma sprawnymi kończynami. Na... Carl Rand, naukowiec i odkrywca kilka lat temu zaginął wraz ze swoją żoną i oddziałem ochraniających ich żołnierzy w amazońskiej dżungli. Po kilku latach do wioski misyjnej przybywa skrajnie wycieńczony uczestnik wyprawy, który po kilku godzinach umiera. Jednak najbardziej zdumiewa fakt, że człowiek ten jeszcze przed wyprawą stracił rękę, a z dżungli wyszedł z dwoma sprawnymi kończynami. Na jego ciele widnieją dziwne tatuaże sporządzone prawdopodobnie przez tajemnicze plemię Krwawych Jaguarów. Syn Carla, Nathan postanawia dołączyć do wyprawy, która ma na celu wyjaśnienie tajemniczego zjawiska ale również znalezienie leku na chorobę, która od momentu przewiezienia ciała żołnierza dziesiątkuje mieszkańców USA. Krwawe Jaguary to mit, tabu o którym najlepiej nie wypowiadać się na głos. Trwa walka z czasem. Jak odnaleźć legendę o której nikt nie chce mówić i do tego na tak rozległym obszarze? Kto podąża śladami ekipy Nathana Randa?


Czytałam już kilka książek Jamesa Rollinsa, pierwsze tomy cyklu Sigma Force. Autor w swoich powieściach łączy elementy thrillera medycznego z sensacją i przygodówką. Tematyką krąży wokół ciekawych, czasami nawet niesamowitych i niewiarygodnych odkryć, zatem wiedziałam, czego mniej więcej się spodziewać. Autor jak zwykle nie oszczędza swoich bohaterów i serwuje im podróż przez najniebezpieczniejsze miejsca na świecie. Tym razem podróżujemy przez dziki i jak dotąd nieodkryty całkowicie amazoński las deszczowy.

“-Cały czas trwa tu wojna. Właśnie dlatego dżungla jest takim wielkim magazynem leków. Pomysłowość, z jaką rośliny tworzą swoje narzędzia walki, sprawia, że ich różnorodność znacznie przekracza wszystko, cokolwiek naukowcy mogą wyprodukować w swoich laboratoriach.”

Gorący, wilgotny klimat i pełna niebezpieczeństw wyprawa. Niesamowita sceneria, która wciąga, działa na wyobraźnię i nie pozwala się oderwać. Na każdym kroku czyha zagrożenie w postaci trujących roślin, groźnych zwierząt oraz agresywnych plemion Indian. Coś jeszcze czai się w gęstwinie, coś czego kompletnie się nie spodziewali, co jest zdecydowanie o wiele groźniejsze z czym do tej pory mieli styczność. Gdzieś tam jednak ukrywa się plemię, które prawdopodobnie ma lek na śmiertelną chorobę. Chociaż James Rollins ma lekkie pióro i w odpowiednich momentach zaskakuje nas zwrotami akcji, powieść sama w sobie jest odrobinę schematyczna. Walka dobra ze złem, bohater, który wywinie się z każdej opresji i oczywiście nienachalny romans. Dodatkowo ciekawa, chociaż odrobinę niewiarygodna fabuła. Sam pomysł jest całkiem interesujący, chociaż przedstawiony bez wnikania w szczegóły i analizowania faktów. Z drugiej strony zaskakuje mnie jak ciekawie i wciągająco zostało przedstawione tło wydarzeń. Pełna niebezpieczeństw dżungla, zagrażająca życiu na każdym kroku. To walka z czasem, własnymi lękami aby uratować cały świat przed zarazą. Nie zabrakło ciekawostek ze świata flory i fauny Amazonii czy opisów plemion zamieszkujących te obszary i ich rytuałów.
“Amazonia” to ciekawa i wciągająca powieść przygodowa na dwa, góra trzy popołudnia. Świetnie przedstawiony klimat i wartka akcja. Dodatkowo autor miał naprawdę ciekawy pomysł na fabułę i chociaż powieść jest odrobinę szablonowa to nie odbiera nam to przyjemności czytania. Polecam również inne książki autora jak wspomniany przeze mnie cykl Sigma.

Zapraszam -> blog-projektksiazka.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-18 20:31:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-18 20:30:04
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Syn zdrajcy (tom 4)
 
2018-07-17 21:43:07
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-07-17 21:42:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-17 21:41:42
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
1561 110 2073
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (179)

Ulubieni autorzy (19)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (36)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd