Sekret Julii

Okładka książki Sekret Julii Tahereh Mafi
Okładka książki Sekret Julii
Tahereh Mafi Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Dotknij Mnie (tom 2) fantasy, science fiction
Dotknij Mnie (tom 2)
Unravel Me
Moondrive, Otwarte
2013-07-17
2013-07-17
Małgorzata Kafel

Aaron Warner najsłodszy człowiek na ziemi.

Aaron Warner najsłodszy człowiek na ziemi.

„Odkryj mnie” to kontynuacja losów Juliette, Adama i Warnera. W tym tomie otrzymujemy kilka ciekawych informacji na temat bohaterów. Juliette coraz bardziej identyfikuje się ze swoimi mocami i pragnie chronić Adama. Jest też rozbita i zastanawia się, co czuje do Warnera. Przeżywa różnorodne emocje, a Warner okazuje się mieć w sobie iskierkę dobra.

Ten tom przypadł mi do gustu bardziej niż poprzedni, chociaż wciąż brakuje mi pełnego obrazu świata. Muszę się chyba przyzwyczaić do myśli, że jest to że.

Jeśli chodzi o nowelę zawartą w tym tomie, jest ona na podobnym poziomie co ta z pierwszego tomu. To fajne uzupełnienie, ale nie wnosi zbyt wiele do fabuły.

Ten tom przypadł mi do...

Romans wreszcie zaczyna działać, potwierdzając regułę, że złole są bardziej sexy niż good guye :D, ale poza tym - meh. Świat przedstawiony w dalszym ciągu nie istnieje, na minus też, acz w mniejszym stopniu niż w Dotknij mnie, pretensjonalny język, na który przewracałam oczami. Podejrzewam, że narracja z dużą ilością powtórzeń brzmi lepiej w oryginale.
Za to czyta się szybko, tom można wciągnąć w kilka godzin, tak że dokończę serię z ciekawości o co ten cały hype.

Za to czyta się...

3.5/5

3.5/5

"Odkryj mnie" Tahereh Mafi

∞/5 ⭐️

„- Idź do piekła! - krzyczy Adam do Warnera.
- Tylko dlatego, że idę do piekła, nie oznacza jeszcze, że na nią nie zasługuję - odpowiada mu Warner.”

Na żadnej książce nie wylałam tylu łez.
NA ŻADNEJ.

I najchętniej na tym bym poprzestała, bo jestem tak rozbita emocjonalnie, że nie potrafię skupić swoich myśli, nie potrafię napisać nic sensownego.

Po pierwsze - podtrzymuję swoje stanowisko z recenzji pierwszego tomu - to jest seria mojego życia.

Po drugie - jestem tak emocjonalnie związana z bohaterami, że nie jestem w stanie czytać bez wybuchania płaczem co kilka stron.
Głównie za sprawą Adama, z którym jestem związana najmocniej.

Nie mogę przeżyć tego, jak bardzo jego postać ucierpiała w tej części..
Jego momenty z Juliette łamały mi serce.
Jego momenty z bratem łamały mi serce.
A nowelka, która była z jego perspektywy to już roztrzaskała mi serce na tyle kawałeczków, że chyba nigdy się już nie poskleja.

Nie tylko Adama było mi żal.
Niemal równie mocno było mi szkoda Juliette, Aarona, Kenjiego, Jamesa..
Bo cholera, oni wszyscy musieli dużo przejść. Oni wszyscy są w jakiś sposób pokrzywdzeni i to mnie dobija.

Podtrzymuję też swoje zdanie z recenzji poprzedniego tomu, odnośnie Adama - dalej go kocham, dalej jest moim mężem, ALE.

(Przepraszam Adam..)

Aaron również zagnieździł się w moim roztrzaskanym sercu.
Kocham ich obu, bo w sumie kto mi zabroni 😂

W drugim tomie czuć od początku, że wojna się zbliża. Bohaterowie często to podkreślają, robi się troszeczkę nerwowo, niespokojnie. Zaczynam się bać o swoich ulubieńców, boję się, jak to wszystko się potoczy, w którą stronę to wszystko pójdzie..
I nagle bum.
Nagle dzieje się coś, czego się nie spodziewałam..
Idę dalej..
A tam podziękowania.

Jakich ja spazmów dostałam z nerwów 😂

A potem czytam tę nieszczęsną nowelkę, która jest od razu po podziękowaniach i dostaje jeszcze większych palpitacji serca, tego serca, które mi się roztrzaskało, tego, którego myślałam, że bardziej złamać się już nie da.
No więc dało się.

Jestem pełna podziwu, jak autorka potrafi zrzucić bombę na czytelnika, jak wprowadza takie zwroty akcji, że mój mózg tego nie ogarnia. Po każdym takim bum siedziałam i gapiłam się w ścianę przez kilka minut, a później wracałam do książki, czytając kilka razy z rzędu tą samą scenę.
Z otwartą buzią.
Z walącym sercem.
Ze łzami na policzkach.

Boję się tego, co przyniesie trzeci tom. Mam wrażenie, że będzie grubo, że znowu wyleje morze łez..
Nie wiem czego się spodziewać i to mnie przeraża..

„Tym razem jestem potęgą.
Jestem dewiacją ludzkiej natury.
Jestem żywym, oddychającym dowodem na to, że natura ma oficjalnie przerąbane, boi się tego, co zrobiła, czym się stała.
I jestem silniejsza. Bardziej gniewna.
Jestem gotowa zrobić coś, czego z pewnością pożałuję, i tym razem mnie to nie obchodzi. Koniec bycia miłą. Koniec bycia lękliwą. Niczego się już nie boję.
Moją przyszłością jest chaos.
I raz na zawsze porzucam rękawiczki.”

"Odkryj mnie" Tahereh Mafi

∞/5 ⭐️

„- Idź do piekła! - krzyczy Adam do Warnera.

Na żadnej książce nie wylałam tylu łez.
NA ŻADNEJ.

od samego początku dzieją się bardzo intrygujące akcje i byłam zachwycona zwrotami akcji oraz musze przyznać że zakochałam się w tym jak autorka pisze swoje książki

Wkręcam się niesamowicie w tę historię i muszę przyznać, że gdyby nie poczucie studenckiego obowiązku, skończyłabym ją tygodnie temu.
Nie jest niewiadoma jakim mistrzostwem, wiele ma wad, miedzy innymi relacja Adama i Juliette, jednak zabawa nadal była niesamowita. Nastoletnia ja kochałaby te serię całym sercem. Dorosła ja ma cudowne odmóżdżenie po egzaminach.

3,75/5 ⭐️
Drugi tom był o wiele lepszy, w porównaniu z poprzednim. Dużo się tu działo, zwłaszcza w późniejszej części książki. Minusem była pierwsza połowa książki, w której niewiele się działo. Kolejnym minusem było to, że wszystko strasznie się tam wlekło w niektórych momentach - przez to czytałem ją ponad 2 tygodnie. Zakończenie było świetne. Co do stylu pisarskiego i wykreowanych bohaterów nie mam żadnych zastrzeżeń. Nowelka była niepotrzebna. Była tylko inna perspektywa, a w niej akcja była taka sama jak ostatnie 80 stron powieści. Mimo minusów, polecam!

3,75/5 ⭐️

Odkryj mnie to drugi tom serii Dotknij mnie. Na początku trochę mnie ta historia męczyła. Brakowało mi tego dynamizmu i tajemnicy, jaką był owiany pierwszy tom. Z takim samym zaciekawieniem śledziłam losy bohaterów, jednak całe tło zdecydowanie mniej mi się podobało.

Po połowie w końcu zaczęło się coś dziać i w sumie od tamtej pory książka cudem wypadała mi z ręki. To ile tam było emocji, zwrotów akcji i strachu o niektórych - tego się nie da opisać.

Zakończenie mocne, zarówno głównej książki jak i nowelki. Jestem bardzo ciekawa co czeka mnie w trzecim tomie i czy nadal moje serce będzie w 100% oddane Warnerowi.

Lepsza niż pierwsza część, bardziej dynamiczna.

Lepsza niż pierwsza część, bardziej dynamiczna.