Sekret Julii

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Cykl: Dotyk Julii (tom 2)
Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte
1 205
1 001
1 268
Unravel Me
Sophie

Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla dzieci o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu…

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2013

źródło okładki: www.otwarte.eu

szaraczek | 2015-10-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Gdańsk, 2015
Przeczytana: 15 października 2015

Ucieczka z niewoli nie zawsze oznacza wolność…

Julia już wie, że nie tylko ona posiada dar. Wszyscy ze swoimi umiejętnościami są częścią czegoś większego. Niestety nawet wśród nich główna bohaterka nie może poczuć się swobodnie. W dodatku pomimo „wolności” wciąż nie może być z Adamem tak jak oboje by sobie tego wymarzyli. A wszystko zaczyna się jeszcze bardziej komplikować.
Z Julii zaczyna wychodzić egoistka, która skupia się tylko na potrzebach własnych i Adama. Może to wynikać z faktu, że Adam, jako pierwszy się do niej zbliżył bez lęku, że go skrzywdzi. I to on dał jej jedyne chwile szczęścia w swoim życiu.
Jednak druga część straciła trochę ze swojej strony emocjonalnej. Teraz główną bohaterką rządzi gniew przemieszany z użalaniem się nad sobą. A to nigdy nie wróży nic dobrego…
Niestety, jako czytelnik coraz częściej odbieramy jej zachowania, jako typowo histeryczne.

Jeśli przebrniecie przez początek dostaniecie coś, czego oczekujecie. Ponieważ mniej więcej w okolicach...

Książkę przeczytałam jednym tchem. Jest równie doskonała jak pierwsza część. Człowiek czuje się jakby sam był główną bohaterką, która tak pięknie opisuje wszystkie swoje uczucia, jak zmaga się z sobą. Po prostu nie można się oderwać.
Przy tej książce przestaje się liczyć czas, jedzenie i inne podstawowe czynności. Jest tylko ona i czyta się ją, dopóki się jej nie skończy.
Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Oby było ich jak najwięcej.
GORĄCO POLECAM !!!

exaleksandras | 2013-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Jest to przepiękna książka i jak już pisałam, autorka ma znakomity talent. Słowa zniewalają, a ja niezliczenie wiele razy siedziałam dogłębnie poruszona.
W "Sekrecie Julii", ku mojej uciesze, jest o wiele więcej akcji niż w jej poprzedniczce i główna bohaterka w końcu pokazuje na co stać jej dar. Nie tylko wystawia na próbę swą moc, lecz także uczucia. Widzę właśnie, że zwolenniczki Adama wcale nie górują nad fankami Cartera. Zdania są podzielone, lecz ja mówię Kenji! Jest to chłopak, który nie myśli o sobie, życie drugiej osoby stawia wyżej od własnego. Dodatkowym plusem jest jego poczucie humoru, dzięki któremu na mojej twarzy pojawiał się szeroki, szczery uśmiech.
TEAM KENJI

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Nadal jest świetna i trzyma w napięciu do samego końca. W tej części jest bardzo dużo sekretów, które z biegiem akcji odkrywamy. Większość akcji toczy się wokół Julii i jej uczuć względem Adam i Warnera. Dziewczyna zaczyna się wahać. Czuje się niepewnie. Mamy również okazję lepiej poznać niektóre osoby. Dowiadujemy się czegoś o Warnerze. O tym jak trudne było jego życie z podłym ojcem."Sekret Julii to książka, którą warto przeczytać. A ja jestem zdecydowanie za ADAMEM.

boziaczek | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Po bardzo dobrej części pierwszej, bardzo byłam ciekawa co Tehereh Mafi przygotowała dla nas w drugiej odsłonie. Przyznam, że w wielu momentach autorka mnie zaskoczyła, choć nie zawsze pozytywnie. Książkę nadal czyta się dobrze i szybko, ale czegoś mi tutaj zabrakło. Miałam wrażenie, że już to kiedyś czytałam i wiem co wydarzy się za chwilę. Szkoda,że poziomem odbiega od "Dotyku Julii", ale mam nadzieję, że w następnej części to się zmieni, jak i sama główna bohaterka, która niestety zaczęła mnie irytować swoim zachowaniem i niezdecydowaniem. Polecam fanom!

Canis | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Dla Warnera i Kenjiego - naprawdę warto było przeprawiać się przez to grubaśne tomisko. Ten pierwszy pokazuje, że jednak jest człowiekiem... a drugi zabawia nas do łez i bez niego ta książka nie miałaby sensu.

Język autorki bardzo denerwował mnie w pierwszej części, natomiast w drugiej nastąpiła cudowna odmiana. Znaczy nie zmienił się, ale mamy jakby mniej wykwintnych metafor albo... albo po prostu zbyt szybko czytałam. Niezwykle pochłonęła mnie ta historia.

Natomiast co do Julii... denerwująca, straaasznie denerwująca. Dawno już główna bohaterka nie doprowadziła mnie do stanu, gdy chciałam rzucić książką o ścianę. Nie widzi otaczającej jej wojny, tylko ciągle się przejmuje Adamem. W dodatku w tej części mamy już doskonały trójkącik - Julia ciągle się zastanawia, kogo wybrać. Adam powinien zostać zamknięty w friendzonie na resztę życia. Żalący się, zawsze niezadowolony, nieszczęśliwie zakochany i wprowadzający dramatyzm... w ogóle to do mnie nie przemawia.

Sama fabuła - genialna...

Nabi Hyogwa | 2017-08-07
Przeczytana: 30 lipca 2017

Jestem... Zaskoczony. Szczerze, chociaż przyjemnie zaskoczony. Wzięty znienacka, poturbowany i zażenowany, ponieważ Sekret Julii, w przeciwieństwie do pierwszego tomu, okazał się dla mnie niebywale emocjonującym doświadczeniem. Uczucie jakim obdarzyłem te serię wraz z kolejną lekturą kompletnie zbiło mnie z tropu. Było tak... Magicznie. Ciekawie, wzruszająco, elektryzująco... Romantycznie. Nie byłem gotowy na równie drastyczną zmianę. To prawda, na pierwszy rzut oka byłem nieco zniechęcony, Dotyk Julii zawiódł moje oczekiwania co do serii, ale jej Sekret był niczym powiew świeżego powietrza. Pierwsze rozdziały minęły mi dość opornie... Tak, aż wstyd się przyznać, że dobrnięcie do setnej strony zajęło mi około dwóch tygodni. Potem było jednak już tylko lepiej. Błyskawicznie nadrobiłem resztę. Druga książka z tą przepiękną okładką w różowo błękitnych barwach, została przeze mnie dosłownie pożarta w jedno popołudnie, po czym było już tylko zamyślenie i bolesne, głośne uderzanie serca...

mania_kch | 2014-02-16
Na półkach: Ulubione ♥, Przeczytane, 2014

Już pierwsza część Dotyk Julii zrobiła na mnie ogromne wrażenie, przede wszystkim pod względem stylu pisania , ale część druga Sekret Julii po prostu jest fenomenalna. Wiele wątków w tej części zostało bardziej i odważniej rozbudowanych przez co staje się ona jeszcze ciekawsza.
Walka Komitetu Odnowy z Buntownikami nabiera rozpędu, wiele wątków, które ledwie były liźnięte w części pierwszej zostaje rozbudowana co pozwala czytelnikowi z szerszej perspektywy przyjrzeć się rozwijającej się akcji.
Znakomicie wykreowane postacie mimo tego, że diametralnie zostały zmienione ich postawy , w części pierwszej Adama poznajemy jako odważnego, zbuntowanego młodego żołnierza zakochanego w Julii tutaj autorka stara się go przedstawić jako niezdecydowanego lekko „rozlazłego” chłopaka –takie ciepłe kluchy :) Julia młoda, wrażliwa łaknąca kontaktu z drugim człowiekiem staje się jeszcze bardziej przygnębiona a skrywany sekret doprowadza ją do tego, że wokół widzi samych wrogów i pogłębia się jej...

Ewelina229 | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Jak wiecie zachwyciłam się pierwszą częścią trylogii, i biłam się strasznie w pierś, że ze względu na rodzaj tej książki na początku ją przekreśliłam, ale cóż ileż można walić się po klacie, przełknęłam, przyznałam się do błędu, pokochałam i zaraz zamówiłam kolejne części.
A więc moi drodzy... dalsze losy bohaterów w drugiej części równie mocno mnie pochłonęły, co tam obiad, który się przypala, pranie które czeka na prasowanie? przecież Julia walczy... Julia jest w ramionach Adama.... Julia jest w ramionach Warnera... no i tutaj mało mnie szlag nie trafił... tyle emocji, tyle wrażeń... Wreszcie pojawia się nadzieja, że można pokonać Komitet Odnowy, tylko czy ludzie z punktu Omega są wystarczająco dobrze przygotowani do wojny, która jest nieunikniona?
Przyznaję, że w tej części jedno co mnie strasznie irytowało, to główna bohaterka i jej zachowanie, ale przecież dam jej szansę na poprawę w kolejnej części :)

Serdecznie polecam, a ja ruszam z trzecim tomem

patusia_dorota | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 28 grudnia 2013

„W mojej głowie panuje bałagan. Każdego dnia jestem zdezorientowana, boję się, że popełnię kolejny błąd, boję się, że stracę kontrolę, boję się, że zgubię siebie. Ale to coś, z czym sama muszę sobie poradzić. Bo przez resztę mojego życia, zawsze, zawsze już będę silniejsza niż wszyscy ludzie dokoła mnie.”

Myślałam, że jest już dobrze, że to koniec, że mam własny dom. Nie oszukuj się. Mogę poczuć ciepło, dotyk dotyk dotyk, bliskość to czego wcześniej nie mogłam poczuć, poczuć, poczuć, co było niedozwolone. Nie dlatego, że zakazane, niewłaściwie, ale dlatego, że nie pozwalał mi na to mój dar przekleństwo. Jestem potworem niezwykła. Ale moja skóra, moja niesamowita siła jest użyteczna niebezpieczna. Czy znów powinnam wrócić do czterech czterech czterech szarych ścian, w których mieszkałam kiedyś. Może to jedynie miejsca dla takich jak ja monstrów, potworów, pokrak. Może na nic więcej nie zasługuje. Choć się staram, każdego dnia, każdą godziną, każdą sekundą mojego życia egzystencji....