glodnawyobraznia 
glodnawyobraznia.blogspot.com, facebook.com/GłodnaWyobraźnia
Od najmłodszych lat jestem właścicielką głodnej wyobraźni - którą nakarmić mogły tylko Opowieści z Narni, a potem Diuna, Ziemiomorze, czy Malazańska Księga Poległych. Nic więc dziwnego, że zostałam absolwentką polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a pracę magisterską poświęciłam czytelniczej definicji fantasy. Na moim blogu znajdziecie recenzje książek fantasy i science-fiction, a od czasu do czasu także dobrego kryminału czy powieści historycznej. Smacznego czytania!
status: Czytelnik, dodał: 8 cytatów, ostatnio widziany 7 godzin temu
Teraz czytam
 • Dwie karty
  Dwie karty
  Autor:
  „Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim”. Robert M. Wegner, pięciokrotny...
  czytelników: 1085 | opinie: 74 | ocena: 7,16 (318 głosów) | inne wydania: 3
 • Humaniści w kosmosie
  czytelników: 7 | opinie: 1 | ocena: 5 (3 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-15 13:29:02
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Teatr węży (tom 1)
 
2018-12-15 13:17:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

"Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu" Rogera Lancelyna Greena to właściwie staruszek książkowy – jego premiera miała bowiem miejsce w 1953 roku. Co zatem sprawia, że warto zapoznać się z tą pozycją tyle lat po pierwotnej publikacji?

Po pierwsze, jak zwykle w wydawnictwie Zysk i S-ka przepiękne, do postawienia jej na półce zachęca kolekcjonerskie wydanie w twardej oprawie. Po drugie,...
"Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu" Rogera Lancelyna Greena to właściwie staruszek książkowy – jego premiera miała bowiem miejsce w 1953 roku. Co zatem sprawia, że warto zapoznać się z tą pozycją tyle lat po pierwotnej publikacji?

Po pierwsze, jak zwykle w wydawnictwie Zysk i S-ka przepiękne, do postawienia jej na półce zachęca kolekcjonerskie wydanie w twardej oprawie. Po drugie, przyciąga sama osoba autora – absolwenta Oksfordu ze specjalizacją w literaturze brytyjskiej, członka słynnej grupy Inklingów, który opublikował własne opracowania wielu mitologii, m. in. greckiej, egipskiej i skandynawskiej, a także biografie pisarzy dziecięcych, a prywatnie był najlepszym przyjacielem C.S. Lewisa.

Ciąga dalszy przeczytasz tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/12/nieodparty-urok-okragego-stou.html

pokaż więcej

 
2018-12-13 15:58:21
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Odcienie magii (tom 1)
 
2018-12-13 15:58:18
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Odcienie magii (tom 2)
 
2018-12-13 15:58:16
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Odcienie magii (tom 3)
 
2018-12-13 15:46:16
Ma nowego znajomego: Kuba Sworowski
 
2018-12-11 19:34:42
Ma nowego znajomego: Papaveryna
 
2018-12-11 08:10:33
Ma nowego znajomego: Andżelika
 
2018-12-10 23:02:17
Ma nowego znajomego: Sal
 
2018-12-09 22:53:35
Ma nowego znajomego: Sscaut
 
2018-12-09 22:34:02
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Historia Targaryenów (tom 1.2)
 
2018-12-09 11:41:46
Ma nowego znajomego: bookliszek
 
2018-12-08 12:29:49
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-12-08 12:29:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Historia Targaryenów (tom 1.1)

Ponieważ twórczość George'a R.R. Martina od lat budzi skrajne emocje – od zachwytu do oburzenia, podobnie stanie się w przypadku "Ognia i krwi. Części pierwszej". Jedni uznają go za genialne uzupełnienie historii Westeros 300 lat wstecz w stosunku do Gry o tron, inni zaś skrytykują go za formę – nie jest bowiem pełnoprawną powieścią, ale jedynie kroniką spisaną przez arcymaestera Gyldayna.... Ponieważ twórczość George'a R.R. Martina od lat budzi skrajne emocje – od zachwytu do oburzenia, podobnie stanie się w przypadku "Ognia i krwi. Części pierwszej". Jedni uznają go za genialne uzupełnienie historii Westeros 300 lat wstecz w stosunku do Gry o tron, inni zaś skrytykują go za formę – nie jest bowiem pełnoprawną powieścią, ale jedynie kroniką spisaną przez arcymaestera Gyldayna. Przyjrzyjmy się zatem, jak wypada ta publikacja.
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre – twarda, błyszcząca okładka oraz liczne, przepiękne czarno-białe ilustracje Douga Wheatleya sprawiają, że każdy fan Westeros z pewnością będzie chciał mieć tę książkę na półce. Poza tym historia rodu Targaryenów, jedynego w tym świecie, który potrafi władać nad smokami i przez trzysta lat niepodzielnie rządził Siedmioma Królestwami, również wydaje się idealnym materiałem na wciągającą opowieść. I tak kronikarz zaczyna od opisu podboju dokonanego przez Aegona, który wziął sobie za żony swoje obie siostry – surową wojowniczkę Visenyę oraz ciekawską i impulsywną Rhaenys, a także latał na słynnym Balerionie Czarnym Strachu. Następnie poznajemy losy kolejnych czterech pokoleń i tyluż władców zasiadających po Aegonie I na złowieszczym Żelaznym Tronie, czyli od roku 1 do 129 licząc od zawojowania kontynentu przez Targaryenów.
Ciąg dalszy znajduje się tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/12/dynastia-ognia-i-krwi.html

pokaż więcej

 
2018-12-01 15:07:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Mindhunter

Całą opinię przeczytaj tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/12/pod-skora-mysliwego-umysow.html
"Mindhunter. Podróż w ciemność" to druga wydana w Polsce książka autorstwa amerykańskiego pioniera profilowania kryminalistycznego Johna Douglasa oraz pisarza Marka Olshakera, ponownie skupiająca się na głośnych sprawach seryjnych zabójstw z końca XX wieku, tym razem pokazująca nieco szerszą...
Całą opinię przeczytaj tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/12/pod-skora-mysliwego-umysow.html
"Mindhunter. Podróż w ciemność" to druga wydana w Polsce książka autorstwa amerykańskiego pioniera profilowania kryminalistycznego Johna Douglasa oraz pisarza Marka Olshakera, ponownie skupiająca się na głośnych sprawach seryjnych zabójstw z końca XX wieku, tym razem pokazująca nieco szerszą perspektywę, między innymi skutki w życiu prywatnym i wynikające ze współpracy z różnymi instytucjami państwowymi. Na uwagę zasługują tu także fragmenty o tym, jak możemy próbować się chronić, które zainteresują z pewnością wszystkich rodziców.

Żeby rozwiązać sprawę, wnikliwy śledczy musi umieć wejść w cudzą skórę – zarówno ofiary, jak i sprawcy, przez co niełatwo mu zachować równowagę psychiczną. I nawet, jeśli prawidłowo określi portret behawioralny przestępcy i uda się go złapać, ten nie zawsze przyznaje się do winy. Dlatego też podobnie jak w poprzednim tomie najbardziej interesującym aspektem książki są przykłady zbrodni rozwikłanych dzięki pomocy oddziału pierwszego z autorów. Nie brakuje także fachowej wiedzy – nie tylko odświeżamy, co to jest modus operandi i sygnatura, ale także dowiadujemy się, czym dokładnie powinien charakteryzować się dobry profiler, co oznacza morderczy trójkąt, lub też jakie cechy odróżniają sprawcę preferencyjnego od sytuacyjnego. Ten aspekt utworu spodoba się zapewne fanom tekstów popularnonaukowych.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
355 68 8109
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (929)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (13)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd