merry 
fascynacja-ksiazka.blogspot.com, osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com/search/label/merry
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" Książki nigdy mnie nie zawiodły. Najlepiej potrafią poprawić humor. Czas spędzony z nimi nigdy nie jest czasem zmarnowanym :) Studentka farmacji, która nigdy nie ma dość nowych powieści do przeczytania :) Absolutnie zakochana we wszelkiego rodzaju książkach (poza science fiction, choć i tu zdarzają się wyjątki) :)
25 lat, kobieta, Bydgoszcz, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 3 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Byłbym zapomniał...
  Byłbym zapomniał...
  Autor:
  Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bar...
  czytelników: 365 | opinie: 42 | ocena: 7,03 (188 głosów)
 • Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia
  Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia
  Autor:
  Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. L’enfant terrible polskiego show biznesu. O jego medialnej osobowości powstały już prace naukowe, a typowa dla niego bezczelność stała się tel...
  czytelników: 1322 | opinie: 96 | ocena: 6,02 (465 głosów) | inne wydania: 1
 • Kuglarnia
  Kuglarnia
  Autor:
  Osią „Kuglarni” jest motyw theatrum mundi. I przekonanie, że u narodzin widowiska leżała zawsze wiara w możliwą harmonię świata, zaślubiny tego, co w swojej banalności dostępne każdemu, z tym, co świę...
  czytelników: 8 | opinie: 3 | ocena: 8,33 (3 głosy)
 • Magda M. Ciąg dalszy nastąpił
  Magda M. Ciąg dalszy nastąpił
  Autor:
  Ten poranek miał być jak wiele ich wspólnych poranków. Jednocześnie uroczy i przewidywalny. Piotr czekał, aż przyjdzie do niego pod prysznic. Wiedziała, że będzie jej wybijał botoks z głowy. Była świ...
  czytelników: 392 | opinie: 96 | ocena: 5,67 (198 głosów)
 • Stara baśń
  Stara baśń
  Autor:
  Cudowna, wręcz magiczna powieść Kraszewskiego, która przenosi nas w czasy dawnej Słowiańszczyzny. Nawiązuje do staropolskich podań i legend, a jej akcja rozgrywa się przed powstaniem państwa polskiego...
  czytelników: 5049 | opinie: 144 | ocena: 6,54 (2328 głosów) | inne wydania: 26

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-29 19:15:13
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-12-29 19:14:41
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-12-29 19:12:24
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-12-29 19:11:55
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-12-29 13:15:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, [52] 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Kwiat paproci (tom 4)

Ahhh cóż to była za przygoda... Bardzo tęskniłam za bohaterami słynnej „Szeptuchy”. Ostatnia niemoc i chęć odpoczynku sprawiły, że sięgnęłam po ostatni tom tej przezabawnej serii. Cel osiągnięty — humor poprawiony.

Miłość, nienawiść, zazdrość, żądza władzy, a do tego słowiański klimat, bóstwa i obrzędy. Tak w ogromnym skrócie można opisać tę powieść. Mamy szansę po raz ostatni wejść do tego...
Ahhh cóż to była za przygoda... Bardzo tęskniłam za bohaterami słynnej „Szeptuchy”. Ostatnia niemoc i chęć odpoczynku sprawiły, że sięgnęłam po ostatni tom tej przezabawnej serii. Cel osiągnięty — humor poprawiony.

Miłość, nienawiść, zazdrość, żądza władzy, a do tego słowiański klimat, bóstwa i obrzędy. Tak w ogromnym skrócie można opisać tę powieść. Mamy szansę po raz ostatni wejść do tego wspaniałego, magicznego świata. Dla głównej bohaterki to wyjątkowy czas. Czas dotrzymania słowa i wypełnienia polecenia Swarożyca. Czy Gosi uda się przechytrzyć boga ognia i uwolnić się od ciążącej na niej klątwie?

Co tu dużo pisać.. „Przesilenie” jest fantastycznym zakończeniem serii „Kwiat paproci”. Wszystko w ostateczności zaczyna układać się w całość. Zagadka sprzed ponad dwudziestu lat zostaje rozwiązana. Chociaż sporo czytelników poprzednich tomów mogło spodziewać się pewnych faktów, to i tak moim zdaniem autorka potrafiła zaskoczyć swoich fanów. Nie wszystko jest takie oczywiste, jakby się wydawało i to zasługuje na ogromnego plusa.

Bohaterowie nadal są fantastyczni i to nie tylko w dosłownym tego słowa znaczeniu. Każdy z nich jest wyjątkowy. Każdy ma swój wyrazisty charakter. Chociaż w przypadku tego tomu najbardziej skupiłabym się na Swarożycu. Oj wydaje mi się, że gdyby naprawdę chodził po ziemi, byłby uwielbiany przez wszystkie kobiety. W dobie fascynacji silnymi, pewnymi siebie mężczyznami nie miałby raczej konkurencji. Niby nie jest pozytywnym bohaterem, stara się za wszelką cenę uskuteczniać swoje intrygi, nie przejmuje się nikim i niczym w dojściu do zamierzonego celu, patrzy tylko na siebie, a mimo to wzbudza zainteresowanie i niesamowicie kusi. Uważam, że autorce należą się gratulacje za wykreowanie takiego boskiego bohatera, który z pewnością przyciągnie niejedną czytelniczkę.

Co do samego klimatu tej książki i tym razem możemy pokładać się ze śmiechu. Przyznaję, że nigdy nie trafiłam na serię, która byłaby tak zabawna jak ta. Los, który ciągle płata figle Gosi, bezbłędne komentarze Jagi czy różnego rodzaju żarty sytuacyjne sprawiają, że lektura tej powieści staje się ogromną przyjemnością i idealnym sposobem na relaks. Poza tym to, przed czym dużo osób broni się w literaturze uznając za oklepany temat, czyli miłość. Miłość, która ma tutaj niejedno oblicze. Od miłości prawdziwej, pełnej czułości, po tę burzliwą, zazdrosną. Do tego wszystkiego „Przesilenie” jest napisane w taki sposób, że czyta się je w ekspresowym tempie, a kiedy akcja naprawdę się rozpędza, nie ma opcji się od niego oderwać.

Była to wielka przyjemność przeczytać tak wspaniałą serię. Dawka dobrego humoru, słowiańskie bóstwa, mnóstwo uczuć i tych dobrych, i złych, niezapomniany klimat. Czy można chcieć czegoś więcej? W sumie tak. Kolejnej części! Wracając do tematu Swarożyca — gorąco polecam!

https://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/2018/11/przesilenie-katarzyna-berenika-miszczuk.html

pokaż więcej

 
2018-12-27 20:28:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, [52] 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Śmierć Komandora (tom 1)

Miałam już okazję sięgnąć po powieść autorstwa Harukiego Murakamiego. Pamiętam, że była to wspaniała literacka przygoda. Chociaż od tej pory minęło kilka lat, nadal mam w głowie to, jakie zrobiła na mnie wrażenie. Kiedy kilka tygodni temu nadarzyła się okazja, aby poznać kolejną jego książkę, nie wahałam się ani chwili i absolutnie tego nie żałuję.

To historia pewnego japońskiego portrecisty,...
Miałam już okazję sięgnąć po powieść autorstwa Harukiego Murakamiego. Pamiętam, że była to wspaniała literacka przygoda. Chociaż od tej pory minęło kilka lat, nadal mam w głowie to, jakie zrobiła na mnie wrażenie. Kiedy kilka tygodni temu nadarzyła się okazja, aby poznać kolejną jego książkę, nie wahałam się ani chwili i absolutnie tego nie żałuję.

To historia pewnego japońskiego portrecisty, który po rozstaniu z żoną postanawia na jakiś czas porzucić wszelkie zlecenia i wybrać się w podróż po północno-wschodniej części Japonii. Po powrocie prosi swojego przyjaciela o nocleg. Mieszkając w opuszczonym domu należącym niegdyś do słynnego malarza, doświadcza wewnętrznej przemiany, za którą stoi znajomość z nowym, dość ekscentrycznym sąsiadem oraz odkrycie obrazu wiernie odtwarzającego śmierć Komandora. Bohater doświadcza coraz to dziwniejszych sytuacji, które ujawniają relacje między ludźmi i zdarzeniami.

Dawno nie czytałam tak wciągającej książki. Gdy tylko zabrałam się za tę powieść, przepadłam. Dotarcie do końca zajęło mi raptem dwa dni, co przy mojej ostatniej kondycji czytelniczej, a raczej jej totalnego braku, było naprawdę imponujące. Nie mogłam się oderwać. Nie pamiętam, kiedy jakaś powieść zrobiła na mnie takie wrażenie, jak ta. Możliwe, że był to Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa. Podejrzewam, że wpływ na to ma styl autora, który jest według mnie jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowo do mnie trafia, przez co czytanie powieści, które wyszły spod pióra tego japońskiego mistrza literatury jest czystą przyjemnością.

Z każdą kolejną stroną Śmierci Komandora czułam, jakbym coraz bardziej zagłębiała się w zadziwiającą, skrywającą wiele tajemnic, może nieco niebezpieczną, historię. Autor potrafi stworzyć bardzo specyficzny klimat, który intryguje i wciąga czytelnika. Poza tym wplata wątki historyczne, legendarne, dodatkowo urozmaicając już fantastyczną fabułę. Motyw z mnichem – genialny.

Bohaterowie to bardzo interesujące postacie. W zasadzie z jednej strony możemy czytać im w myślach, ale z drugiej ma się wrażenie, że nie odkrywają przed nami wszystkich kart. Zwłaszcza dość tajemniczy, kontrowersyjny sąsiad portrecisty. Sam artysta z kolei wiele analizuje, rozmyśla, poszukuje czegoś wewnątrz siebie, by w końcu doznać przemiany. Jestem niezmiernie ciekawa, jak potoczą się ich losy w kolejnym tomie.

Wspaniały styl, wykonanie, wciągająca i niebanalna fabuła. Tak w kilku słowach mogę streścić tę książkę. Zakochałam się. Nadal jestem pod jej wielkim wrażeniem i już niebawem zabieram się za kolejny tom, w którym, mam nadzieję, wiele się wyjaśni. Moim zdaniem jest to literacki fenomen i ogromna motywacja do przeczytania pozostałych powieści Murakamiego. Gorąco polecam.

https://fascynacja-ksiazka.blogspot.com/2018/12/smierc-komandora-pojawia-sie-idea.html

pokaż więcej

 
2018-11-13 18:54:58
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
 
2018-11-09 20:57:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-09 19:30:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, [52] 2018, Posiadam, Ulubione
Cykl: Zakręty losu (tom 4)
 
2018-11-09 19:27:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
2018-11-07 18:19:29
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
Cykl: Dzieje Polski (tom 1)
 
Moja biblioteczka
969 277 2440
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (43)

Ulubieni autorzy (14)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd