Sabat

Okładka książki Sabat Harper L.Woods
Okładka książki Sabat
Harper L.Woods Wydawnictwo: Papierowe Serca Cykl: Sabat kości (tom 1) fantasy, science fiction
Sabat kości (tom 1)
The Coven
Papierowe Serca
2024-04-24
2024-04-24
2023-03-16
9788383219172
Emilia Skowrońska

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Z jednej strony system magiczny jest nietypowy, akcja rozgrywa się w ciekawym kierunku, ale z drugiej wątek romantyczny jest tragiczny. Tak toksycznej i chorej relacji dawno nigdzie nie widziałam. Proszę czytać na własną odpowiedzialność, bo ja niestety nie potrafię tutaj doradzić czy warto. Zawsze można przekartkować te idiotyczne sceny z romantasy, wtedy książka ma nawet sens.

Willow, po śmierci matki, zostaje zmuszona do rozpoczęcia nauki na Uniwersytecie Hollow’s Grove, gdzie naukę z zakresu magii pobierają tylko najlepsi z najlepszych. W tym roku specjalnie dobrana grupa trzynastu osób zostaje zaproszona w progi Uniwersytetu.

Uniwersytet okazuje się być niezwykle mrocznym, a uczucie zagrożenia potęguje wieść, że lata temu doszło w tym miejscu do krw@wej m@sakry. Willow początkowo jest zagubiona w nowym otoczeniu, ale po czasie wreszcie czuje się wolna od osądów i nie musi ukrywać się ze swoją magią. Jednak, by nie było tak kolorowo, jedna osoba pała do niej prawdziwą niechęcią i okazuje to wprost, a jest to Alaric Grayson Thorne, dyrektor szkoły. To oraz dodatkowy fakt, że jest ona ostatnią żyjącą czarownicą ze swojego rodu i ktoś może czyhać na jej życie, potęgują uczucie niepewności…

Główna bohaterka, Willow, to niezwykle silna postać kobieca o wielu twarzach, skora do poświęceń, która uczyni wszystko, by za wszelką cenę chronić swojego brata. Historia bohaterki oraz fakt, że jest ona ostatnią z rodu czarownic wzbudzają zainteresowanie czytelnika. Dołóżmy do tego jakże klimatyczne motywy jak dark academia, gotyckie romantasy, magię, czarownice, wilkołaki, wampiry, tajemnice przeszłości oraz intrygi teraźniejszości wraz z wątkiem enemies to lovers i motywem różnicy wieku. Powstaje mieszanka wybuchowa, niczym zaczarowana zupa we wiedźmim kotle.

W kwestii wątku enemies to lovers mamy postać wzbudzająca wiele skrajnych emocji - Graysona. Emocje z nim związane rozpoczynają się od początkowej podejrzliwości i nieufności, by następnie przejść w akceptację i jednak nadal często pojawia złość na skutek podejmowanych przez niego decyzje względem innych osób. Jego romans z Willow jest super hot i super mroczny, pełen sypiących się iskier oraz napięcia.

Świat wykreowany przez autorkę jest fascynujący, przepełniony mrokiem i w którym na każdym kroku może czyhać jakaś niebezpieczna nadprzyrodzona istota. Uwielbiam wszelkie magiczne aspekty ukazane w powieści, a będąc wychowaną na Harrym Potterze, była to dla mnie ogromna frajda.

Zakończenie spada na czytelnika niczym magiczne zaklęcie odrętwienia - co się tam stało?! To zakończenie IDEALNE, nikt go nie oczekiwał, a każdy takiego chciał i potrzebował. Uwielbiam tak szokujące zwroty akcji, bo one sprawiają, że chcę tylko więcej i więcej. No i cóż, je byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o TYM wydaniu. Czy Wy widzicie tę ślicznotkę? PRZEPIĘKNOŚĆ WKROCZYŁA NA SALONY.

/Współpraca reklamowa /

Ta historia chodziła za mną od dłuższego czasu, a to ze względu na klimat jakim otoczona jest cała fabuła. I muszę przyznać, że się nie zawiodłam, a wręcz totalnie przepadłam dla tej powieści i już nie mogę się doczekać kontynuacji, bo ostatnie rozdziały, były dla mnie czymś nieoczywistym i osłupiającym.
Klimat jest mroczny, ale co najważniejsze odczuwa się go przez całe 300 stron, co sprawia, że książka od razu zyskuje dużo w moich oczach.

Bez niego akcja daje radę, system magiczny, który z początku był dla mnie lekko zawiły(lecz sposób w jaki autorka przedstawiła fakty był wciągający przez co nie chciałam się odrywać),stał się na przestrzeni rozdziałów bardzo ciekawy, ale też nie przytłaczający, wszystko przyswajało się swobodnie, na dodatek polowanie na 13 studentów niezmiernie mnie intrygowało.

Kolejną z zalet tej książki jest relacja głównych bohaterów, która nieraz potrafiła doprowadzić mnie do rumieńców na polikach, oraz szybciej bijącego serca. Choć przyciąganie było widoczne pomiędzy nimi od samego początku, nienawiść do samego końca naznaczała ich znajomość swym charakterem, co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, ale i nadało tej historii oryginalności i większego pazura, gdyż dialogi bohaterów były przepełnione docinkami.

Willow od początku zaimponowała mi swoim zawziętym charakterem, którego za wszelką cenę nie dała stłamsić innym postaciom, jej postać była przepełniona odwagą, która najbardziej mnie urzekła, gdy dziewczyna starała się chronić swojego brata. Alaric był dla mnie dużą zagadką, nie był jednoznaczny, bo gdy myślałam, że go polubiłam, to potrafił pokazać taką cechę charakteru, która studziła mój zapał, co w wielu momentach zarówno mnie irytowało jak i ogromnie ciekawiło.

/Współpraca reklamowa /

Klimat jest mroczny, ale co najważniejsze...

Jeżeli poszukujecie słodyczy, muszę Was ostrzec — zabłądziliście.

Jednak, jeżeli poszukujecie kuszącego mroku — jesteście w dobrym miejscu.

Od zawsze coś przyciągało mnie do tych mocniejszych historii, które potrafią zaskoczyć nawet najodważniejszego czytelnika. Nigdy nie obawiałam się skrywanego na licznych stronach mroku, a wręcz z fascynacją odkrywałam jego tajemnice.

Tak było i tym razem, gdy rozpoczęłam swoją szaleńczą przygodę z „𝙎𝙖𝙗𝙖𝙩𝙚𝙢".

Ta pozycja posiada wyjątkowy klimat, który wypływa z książki strumieniami. Autorka za pomocą swojego wybijającego się na tle innych autorek romantasy pióra pozwoliła nam odczuć nutę horroru, a także tego, co w tej historii zostało podkreślone czerwoną linią — nienawiść wymieszana z palącym pożądaniem.

Willow oraz Gray to bohaterowie, którzy nie wyjdą z głowy czytelnika zbyt szybko. Wręcz przeciwnie — zostają w umyśle na bardzo długo i sprawiają, że pragniemy ponownie powrócić do tej książki, aby przeżyć ją jeszcze raz. Stanowią oni również przykład perfekcyjnego enemies to lovers, od których zdecydowanie zrobi się Wam gorąco.

„𝙎𝙖𝙗𝙖𝙩" wciąga już od pierwszej strony, intryguje licznymi sekretami i podrzuca pod nos pewne szczegóły, które skutecznie zawrócą swojemu odbiorcy w głowie. Z gryzącą wręcz ciekawością zapragniecie odkryć kolejne tajemnice i zatopić się wyjątkowym, przepełnionym czernią uroku.

Autorka pozwala zagubić się w spowitej ciemnością akademii, stanąć oko w oko z wampirami oraz zmierzyć się z potęgą czarownic. „𝙎𝙖𝙗𝙖𝙩" to genialna książka, która sprawi, że zapomnicie o otaczającej Was rzeczywistości i oddacie swoje serce niebezpieczeństwu.

„𝙎𝙖𝙗𝙖𝙩" nie jest uroczą książką o pięknej miłości. To mroczna, brutalna i przepełniona tajemnicami pozycja, która wywróci Wasz świat do góry nogami.

Jest to książką tylko dla osób, które ukończyły osiemnaście lat!

Współpraca komercyjna: @wydawnictwopapieroweserca

Jeżeli poszukujecie słodyczy, muszę Was ostrzec — zabłądziliście.

Jednak, jeżeli poszukujecie kuszącego mroku — jesteście w dobrym miejscu.

“ʙᴇᴢ ᴡᴢɢʟęᴅᴜ ɴᴀ ᴛᴏ, ᴊᴀᴋ ᴌᴀᴅɴᴀ ᴊᴇꜱᴛ ᴄᴢʏᴊᴀś ᴘᴏᴡᴌᴏᴋᴀ, ᴡꜱᴢʏꜱᴄʏ ᴊᴇꜱᴛᴇśᴍʏ ᴢᴅᴏʟɴɪ ᴅᴏ ᴡɪᴇʟᴋɪᴄʜ ɪ ꜱᴛʀᴀꜱᴢɴʏᴄʜ ʀᴢᴇᴄᴢʏ.”
-------------

🪄 Willow ▪️ Alaric 🪄

"Sabat" czyli pierwszy tom paranormalnej dylogii #Sabatkosci autorstwa Harper L.Woods.
Powieść utrzymana w klimacie #darkacademia z domieszką czarownic, pradawnych proroctw i przepowiedni.
Piękne wydanie, intrygująca okładka, ciekawy opis i duża ilość zacnych motywów. 🥵

Enemies to lovers, wymuszona bliskość, różnica wieku, czarownice, wampiry, zakazany romans, zemsta. Książkę od samego początku czyta się bardzo dobrze, choć akcja rozkręca się dopiero trochę później...
Ciekawy pomysł na fabułę, dobra i 𝐌𝐎𝐂𝐍𝐎 różnorodna charakterystyka postaci. W szczególności postać Willow. Jej waleczność, cięty język i miłość do brata, to coś, co daje dużego plusa całości.
Intryga, zwroty akcji i SZOKUJĄCO dobre zakończenie! Autorka ma lekkie i przyjemne pióro, dzięki czemu #Sabat czyta się ekspresowo.

-------------

🪄 Willow ▪️ Alaric 🪄

Piękne wydanie, intrygująca okładka,...

Lubicie gotyckie romanse?

🦴Miałam już okazję przeczytać kilka książek autorki, która pisze pod pseudonimem Harper L. Woods i muszę przyznać, że jej mroczny, czasami brutalny, wręcz brudny styl pisania romansów, to coś, co bardzo lubię. Ostrzegam, że Sabat to historia raczej dla osób, które lubują się w darkach. Polecam też zerknąć do listy TW. Zdecydowanie nie poleciłabym jej fankom słodkich rom-comów ani osobom ze słabymi nerwami, bo końcówka książki dostarcza bardzo silnych emocji. 😁🤫

💀Willow od dziecka wiedziała, że jej przyszłością ma być zemsta. Jej ojciec od najmłodszych lat szkolił ją na broń, która ma pomścić krzywdy zadane ich rodzinie. Kiedy więc w drzwiach domu, zamieszkiwanego przez nią i jej młodszego brata, staje dyrektor szkoły dla wiedźm, Willow wie, że czas ukrywania się dobiegł końca. Pozostaje jej tylko rozpocząć realizację przygotowywanego od lat planu, zdobyć serce dyrektora szkoły i wykorzystać go, do odzyskania kości zmarłej ciotki.

🦴Bardzo podobało mi się, jak autorka opisywała relacje Willow i Greya, duży plus też za stworzenie bohaterki, która boryka się z takimi problemami, jak ocierające o siebie latem uda. Bardzo lubię, kiedy w fantastyce każdy ma swoją reprezentację.
To, czego zdecydowanie zabrakło to rozbudowa wątku akademii. Bardzo lubię, kiedy główna bohaterka uczęszcza do magicznej szkoły, a ja mogę dowiedzieć się więcej o jej zajęciach, systemie oceniania, końcowych egzaminach. Tutaj tego zabrało, a według mnie bardzo wzbogaciłoby to książkę.

💀Jeśli oczekujecie skomplikowanego świata fantastycznego, Sabat raczej nie spełni tych oczekiwań. Jeśli jednak lubicie, tak jak ja, przeczytać od czasu do czasu mroczny romans w paranormalnej otoczce, Sabat zdecydowanie stanie na wysokości zdania, a przy tym prawdopodobnie wciągnie was w mroczną sieć sekretów, kłamstw i knowań Willow Madizza.

Współpraca reklamowa @wydawnictwopapieroweserca

Lubicie gotyckie romanse?

„Sabat” Harper L. Woods to książka, która w tym roku (jak dotąd) chyba najmocniej mnie zaskoczyła – oczywiście w pozytywny sposób. Widziałam mnóstwo zachwytów na jej temat u innych recenzentów, przez co podchodziłam do niej dość nieufanie, bo bardzo często się zdarza, że nastawiam się na zbyt wiele, a później jestem rozczarowana. Na szczęście, tym razem zostały spełnione wszelkie moje oczekiwania, a trzeba przyznać, że one z każdym rozdziałem tylko rosły.

Jest to historia dla miłośników:
- motywów: enemies to lovers, wymuszona bliskość, dark academia i różnica wieku,
- dark romansów,
- historii o czarownicach i wampirach,
- romansu pomiędzy uczennicą a dyrektorem,
- plot twistów.

Bardzo podoba mi się zamysł na fabułę. Młoda czarownica musi rozpocząć naukę na tajemniczym Uniwersytecie, aby ochronić swojego brata i zemścić się za krzywdy wyrządzone rodzinie. Czuć tutaj mroczny klimat, tę wyraźną chęć zemsty i z każdej strony czają się zagrożenia, a dodatkowo bohaterka musi odkryć wiele tajemnic kryjących się w murach budynku.

Całość napisana jest przyjemnie, choć tłumaczenie niektórych słów było dla mnie nie do końca zrozumiałe. Ważne jednak, że czyta się szybko, a autorka potrafi wciągnąć czytelnika w ten skomplikowany świat i jednocześnie nie przytłoczyć informacjami.

Kolejnym plusem są jak dla mnie świetnie wykreowane postacie. Szczególnie Willow. Polubiłam ją od pierwszej sceny za jej waleczność i cięty język. Jest także bardzo rezolutną i inteligentną bohaterką, a pomiędzy nią i Graysonem czuć wyraźną chemię, choć wątek romantyczny zszedł jak dla mnie na dalszy plan, bo zawiła fabuła go przyćmiła.

Jest akcja, jest mroczny klimat, są świetnie wykreowane postacie i przy okazji autorka nie szokuje zbyt mocno. Na pewno nie wywołała we mnie ta lektura dyskomfortu, który często mi towarzyszy przy czytaniu dark romansów.

A końcówka?
Przysięgam, że wyrwała mnie z kapci!

Warto przeczytać tę historię choćby dla tych ostatnich rozdziałów, po których musiałam zbierać szczękę z podłogi. Sporą część przewidziałam, ale jednak było kilka wątków, których nigdy bym się nie domyśliła.

Czekam na kolejny tom!

Pogadajmy dzisiaj o książce, na którą bardzo czekałam, odkąd usłyszałam o jej premierze. Nie mogłam się doczekać, aż zanurzę się w nowy, fascynujący świat. Czy są tutaj obecni fani mrocznego romantasy?

[ Współpraca reklamowa @wydawnictwopapieroweserca ]

W tej książce bardzo podoba mi się cała magiczna otoczka. Muszę przyznać, że to, co zastosowała tutaj Harper L. Woods, było dla mnie czymś nowym i interesującym. Poza tym ma ona bardzo przyjemny styl pisania. Jedna rzecz, która mnie zraziła, to w kółko powtarzające się w dialogach „wiedźmuniu”. I zastanawiam się, czy to zdrobnienie/pseudonim jest fanaberią słowną autorki, czy osoby zajmującej się tłumaczeniem. To słowo bardzo psuło mi wydźwięk rozmów, a autorka ma naprawdę świetne poczucie sarkazmu.

Fabuła jest bardzo wciągająca. Autorka zręcznie buduje aurę tajemniczości, machając nam dyskretnie sekretami, na których ujawnienie czytelnik czeka z zapartym tchem. Szkoda tylko, że Willow nie miała więcej interakcji z postaciami drugoplanowymi. Miałam wrażenie, że główna bohaterka skacze tylko między kluczowymi postaciami ze względu na pęd fabularny. A było tutaj tyle możliwości! Niemniej w pewien sposób rozumiem zamysł autorki i go respektuję.

Bohaterowie okazali się być interesujący. Z pewnością Willow jest taką zapadającą w pamięć postacią. Jej relacja z Grayem była bardzo dynamiczna. Autorka potrafi w enemies to lovers, co trafiło w moje serce. Aczkolwiek uważam, że ich relacja mogłaby rozwijać się dłużej. Jestem pewna, że spotęgowałoby to doznania czytelnika, zwłaszcza przy wydarzeniach rozgrywających się na końcu książki.

Czy zamierzam sięgnąć po kontynuację? Zdecydowanie. Zakończenie sprawiło, że mam więcej pytań niż odpowiedzi. I jestem ciekawa, jaki będzie finał relacji między głównymi bohaterami, zwłaszcza teraz, gdy pewne elementy układanki wypłynęły na światło dzienne.

Oceniam: 3/5🥃

Marcela 🐝

[ Współpraca reklamowa @wydawnictwopapieroweserca ]

Przeznaczenie prędzej czy później Cię znajdzie, niezależnie od tego, czy tego chcesz, czy nie. Jeśli masz się znaleźć w danym miejscu, na pewno wkrótce się tam znajdziesz i będziesz musiał zmierzyć się ze wszystkimi jego ,,atrakcjami”. Są takie lokalizacje, w których nie jest bezpiecznie, więc warto zachować wzmożoną czujność, zwłaszcza, gdy się ma ukryte motywy, cele do zrealizowania, sekrety, które lepiej zachować dla siebie, a w dodatku od pierwszego dnia pobytu balansuje się na cienkiej granicy pomiędzy nienawidzeniem, a pożądaniem nieodpowiedniej osoby…
Harper L. Woods to zagraniczna pisarka, która debiutuje w Polsce powieścią pt. ,,Sabat” (org. “The Coven”),czyli pierwszym tomem dylogii Sabat Kości. Jest to mroczne, gotyckie romantasy, w którym nie brakuje elementów paranormalnych, czarownic, wampirów i innych stworzeń nadnaturalnych, i w którym spotkać można takie motywy, jak dark academia, magia, mroczne tajemnice, intrygi, enemies to lovers, zemsta oraz różnica wieku.
Główną bohaterką oraz jednym z narratorów omawianej książki, jest Willow Madizza, zielona wiedźma, ostatnia z rodziny założycielskiej, która bez swojej magii czułaby się jak pusta skorupa. Jest silna, zacięta i zdeterminowana, aby chronić swojego młodszego brata. Jest waleczna, uparta, wybuchowa, impulsywna, nieprzewidywalna i rzekomo nieświadoma tego, kim naprawdę jest. Willow to utalentowana kłamczucha. Została wychowana tak, aby stać się bronią. Dziewczyna ma tajną misję do wykonaniam, a poczucie obowiązku zaprowadziło ją wprost do Crystal Hollow i na Uniwersytet Hollow’s Grove, gdzie trafiła jako jedna z trzynaściorga wybrańców. A dostarczył ją tam osobiście nie kto inny, jak niezwykle atrakcyjny dziekan…
Alaric Greyson Thorne representuje gatunek, który nie musi się nikomu podporządkowywać, ale jest zależny od magii czarownic. Jest dyrektorem prestiżowego uniwersytetu, a także władczym, silnym, złośliwym, zaborczym, zaskakującym oraz tajemniczym nadnaturalnym mężczyzną. Mężczyzną, który może być dla Willow kluczem do zemsty albo jej zgubą…
Ani przez chwilę nie wahałam się w kwestii tego, czy powinnam sięgnąć po ,,Sabat”. Kusiła mnie ta książka już od dawna i jak tylko wpadła wreszcie w moje ręce - w dodatku w tak pięknym wydaniu - musiałam jak najszybciej się za nią zabrać. Miałam tylko nadzieję, że dostanę to, czego oczekiwałam, czyli wciągającą, mroczną, nieco mrożącą krew w żyłach, nastrojową i fantastyczną lekturę. Spoiler: dostałam to z nawiązką, choć paradoksalnie od strony technicznej powieść nie jest wzorem perfekcji, gdyż momentami dało się tu wyłapać kilka niedociągnięć. Ale mniejsza o nie - najważniejsze jest to, że przepadałam w okamgnieniu. Wsiąkłam z łatwością i już nie chciałam opuszczać świata, do którego zaprosiła mnie Harper L. Woods, dopóki nie dotrę do ostatniej strony.
Już od prologu czułam, że to jest to. Że to powieść dla mnie. Byłam urzeczona jej atmosferą, tym gotyckim klimatem. Z każdym przeczytanym rozdziałem, coraz bardziej kręciła mnie historia opowiadana na łamach tej pozycji, te wszystkie tajemnice, obecny w treści suspens, wątki związane ze Zgromadzeniem, wszystko to, czego doświadczała Willow podczas pobytu w Hollow’s Grove, sprawa z zemstą oraz oczywiście ta wisienka na torcie w postaci relacji łączącej głównych bohaterów. Willow i Gray igrali z ogniem na każdym kroku, i wyszło z tego iskrzące, pełne napięcia i s*ksualnej energii enemies to lovers. To ciągłe przyciągnie i odpychanie, słowne utarczki, na które sobie pozwalali, nienawiść mieszająca się z pożądaniem tak silnym, że aż się prosiło o danie temu ujścia - to było dokładnie to, czego sobie życzyłam! A kiedy już bohaterowie ulegli, wpadli w sidła namiętności, zrobiło się hot przez duże ,,H”.
Plusem omawianej właśnie książki, oprócz pomysłu na fabułę, całej tej stworzonej przez Harper L. Woods otoczki, zbudowanego klimatu, są dla mnie również bohaterowie. Zarówno Gray jak i Willow to interesujące osobowości, które mają więcej niż jedną twarz, swoje własne tajemnice i ukryte cele. O każdym z nich wiele można powiedzieć. Każde z nich zachwyca siłą, ale też momentami budzi w czytelniku mieszane uczucia, gdyż nie zawsze postępuje w sposób, który nam odpowiada. Co do głównej bohaterki, jestem oczarowana jej zdolnościami magicznymi, jej mocą i więzią z naturą. Z tym aspektem budowania postaci, autorka poradziła sobie znakomicie, podobnie jak ze stworzeniem bohatera płci męskiej, który moim zdaniem świetnie wpisuje się w klimat miejsca takiego jak Hollow’s Grove. Gray był według mnie świetnie z nim sprzężony. Jeśli zaś chodzi o bohaterów drugoplanowych, to i wśród nich znalazły się interesujące osobowości.
W ,,Sabacie” podoba mi się też ten zastosowany pod koniec książki zwrot akcji. To, jak potoczyły się sprawy, spowodowało, że już sama nie wiem, jak może się rozwinąć dalsza część historii. Trudno mi przewidzieć, w jakim kierunku podąży akcja. Mam mętlik w głowie i w sercu za sprawą Graya, ale równocześnie jestem teraz tym bardziej ciekawa ,,The Cursed” i chętna, aby jak najszybciej sięgnąć po tę powieść.
Pierwsza część dylogii Sabat Kości, to dla mnie strzał w dziesiątkę, z fajnie przedstawionym magicznym systemem, wartką akcją, ciekawymi historiami dopisanymi do motywacji bohaterów, namcalną - intensywną - chemią i ponurą aurą. Jestem bardzo zadowolona z tego, co dostałam tutaj od Harper L. Woods. Pisarka rozbudziła we mnie i nieco odkurzyła zakurzoną w ostatnim czasie i schowaną na dnie duszy obsesję na punkcie mrocznych, gotyckich i pranormalnych historii. ,,Sabat” ukradł mnie i przetrzymywał w swoich kościstych rękach przez kilka godzin, a po wszystkim wypuścił z plątaniną myśli w głowie i palącym pragnieniem sięgnięcia po kontynuację. Byle do premiery!

Szczerze, myślałam że ta książka spodoba mi się znacznie bardziej. Motywy ma świetne, właściwie cała jest bardzo dobra, ale osobiście czegoś mi w niej zabrakło. Sama nie wiem czego dokładnie, ale po pierwszej połowie zaczęła mnie trochę nudzić, co dziwne, bo właśnie wtedy było najwięcej akcji.

Willow Madizza miała w życiu jeden cel, do którego była przygotowywana i w swoim zadaniu była niesamowicie wytrwała. Wszystkie jej decyzje były naznaczone właśnie tym, że musiała pomścić zmarłą ciotkę. Pod przymusem po śmierci matki trafia na uniwersytet Hollow’s Grove, a przy „zaproszeniu” w to miejsce spotyka dyrektora tejże szkoły, z którym później nawiązuje dosyć ciekawą relację. Nienawidzą się, ale budzą w sobie pożądanie i potrzebują siebie na wzajem do wykonania ich misji. Willow jako główna bohaterka była całkiem w porządku. Pyskata, odważna, wyjątkowa, buntownicza - myślę, że te słowa świetnie ją opisują.

Jak już wspomniałam, na swojej drodze spotkała dyrektora - Alarica Greysona Thorne’a, wampira/demona częściej nazywanego Naczynie, bo taki był jego określony gatunek. Alaric od początku widział w Willow więcej niż inni, ale nie mogę zdradzić dużo, bo w książce zostały tak dobrze przemycone niektóre tajemnice, że naprawdę sami musicie odkryć prawdę. Pierwsze spotkanie tej dwójki już pokazało jacy będą dla siebie dalej i była to czyta nienawiść. Także w tej pozycji odnajdziecie prawdziwe enemies to lovers, to mówię z ręką na sercu. Gray nie ukrywał swoich pragnień i żądzy, więc szybko dostajemy to przed czym ostrzegała nas autorka na samym początku. Gdybym miała wybierać pomiędzy tą dwójką bohaterów, myślę że wolę właśnie jego, chociaż ani jedno, ani drugie jakoś szczególnie do mnie nie przemówiło.

Sama fabuła była w porządku. Dużo akcji, ciekawy świat, w którym osobiście czasami się gubiłam, intrygi, motyw zabójstw. Naprawdę sporo się działo i wszystko było bardzo w porządku. Widocznie to po prostu nie było coś dla mnie, bo ciężko wymienić mi choć kilka minusów, a wysokiej oceny tej pozycji przyznać nie mogę. Na pewno przyczepię się motywu dark akademii, bo autorka mogła nieco rozwinąć ten temat.

Muszę też wspomnieć o zakończeniu, bo zrobiło ono taką robotę, że szok. 3 ostatnie rozdziały były serio genialne i myślę, że właśnie przez tą końcówkę sięgnę po następny tom.

„Sabat” dostaje ode mnie 3,5/5⭐️, a wy jeżeli lubicie czarownice, wampiry, demony i dużo akcji to sięgnijcie po tą książkę!

Willow Madizza miała w życiu jeden cel, do którego była przygotowywana i w...

• Współpraca
  • Po angielsku