Koncert tylko dla dwojga

Tłumaczenie: Krzysztof Stefaniukowie
Wydawnictwo: Da Capo
The mistress
Welniak

Mąż, żona i kochanka. Klasyczny trójkąt... czy może raczej tercet? Saul Xavier, genialny muzyk, dyrygent koncertujący z najświetniejszymi orkiestrami świata , przystojny, bogaty- marzenie każdej kobiety. Georgiana - klasyczna piękność, ma to o czym marzy każda kobieta - Saula Xaviera. Jest tylko jedno "ale": kiedy mąż zbliża się do niej w łóżku, przechodzą ją dreszcze, bynajmniej nie...

Georgiana - klasyczna piękność, ma to o czym marzy każda kobieta - Saula Xaviera. Jest tylko jedno "ale": kiedy mąż zbliża się do niej w łóżku, przechodzą ją dreszcze, bynajmniej nie podniecenia. Kocha go jednak na swój sposób i za wszelką cenę chce go zatrzymać.
Tara jest porywcza, żywiołowa i namiętna. Daleko jej jednak do klasycznej piękności starszej od niej żony kochanka, przy tamtej może uchodzić za pospolitą. W muzyce jest miejsce i na ich duet, i na tercet ... W koncercie zwanym życiem jest miejsce tylko dla dwojga..

źródło opisu: okładka

Renata | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

Dawno nie czytałam tak słabej książki. Od samego początku mnie nie zainteresowała, ale przeczytałam, bo nie lubię zostawiać nie dokończonej powieści. O ile opisy muzyczne, koncerty czytało się świetnie, tak dialogi uwierają jak kula u nogi. Żaden z bohaterów - no może z wyjątkiem Bruna - nie wzbudził we mnie sympatii. Saul Xavier ukazał się jako nieodpowiedzialny, bezwzględny mężczyzna, który stawia karierę nad Rodzinę, jego pasja staje się obsesją. Georgina - kobieta, która zawsze dostawała to, czego zapragnęła, wiecznie na pierwszym miejscu. Tara - na początku powieści widziałam w niej tylko nastoletnią smarkulę, która myśli, że każdy będzie się kłaniał u jej stóp. Z biegiem fabuły zyskała trochę w moich oczach, jako kobieta, która potrafi się poświęcić. Rachela - która nakłaniała swoją córkę do aborcji. Bruno - z początku nieszczęśliwie zakochany w Tarzr. Książka, nie krótka, ale okropnie mi się dłużyła. Napisana w sposób chaotyczny, wręcz gubiłam się w emocjach bohaterów....

skm83134 | 2017-10-17
Krystyna | 2016-10-31