W stronę samopoznania

The Journey of Self-Discovery
religia, Hinduizm, Kryszna
religia
rzuczasty

Dla człowieka zaznajomionego z wiedzą duchową Indii idealne życie nie polega na wyścigu po samoobsługowym raju konsumentów. Jest ono raczej podróżą ku poznaniu samego siebie. Owa podróż stanowi temat niniejszej książki. "W Stronę samopoznania" spełnia rolę przewodnika po ścieżce życia prowadzącej ku wyższej świadomości i wyższemu szczęściu. Śri Śrimad A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada,...

Śri Śrimad A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada, wybitny propagator filozofii i kultury Indii, ze znawstwem przybliża czytelnikom takie tematy, jak Nadświadomość, joga, medytacja, kryzys cywilizacji i sposoby rozwiązywania trapiących ją problemów.

źródło opisu: The Bhaktivedanta Book Trust International, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Bitel | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Z racji tego,że za jakiś czas wybieram się w podróż do Indii, dostałem od kumpla tą książkę w celu zapoznania się z filozofią i religią Wschodu. Bardzo interesuję się rozwojem duchowym,kwestia wiary i powierzenia swojego życia w ręce Stwórcy jest dla mnie priorytetowa, więc wszystkie informacje zgłębiające rozwój są dla mnie bezcenne. Książka zgłębia takie zagadnienia jak wędrówka dusz,reinkarnacja,jest tu również recepta w postaci mantry etc. Nie ze wszystkim musimy się zgadzać, nie wszystko stosować, ale czyż prawdą nie jest ,że tzw Zachód osiągnął już totalny upadek?Było to przewidziane tysiące lat temu,cywilizacja nastawiona na materię, odrzucająca Boga, nigdy nie osiągnie spokoju i harmonii.Z pewnością będę kontynuował książki w tej tematyce i szczerze polecam wszystkim ludziom z otwartym umysłem.Najłatwiej wszystko krytykować,odrzucać i błądzić w ciemności.Sztuką jest odnaleźć światło, czego życzę oczywiście wszystkim czytelnikom:)

Kamila | 2012-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: luty 2011

Nie jest to typowa książka prezentująca filozofię, czy jak kto woli religię wielbicieli Kryszny. Jest to zbiór różnych tekstów, wywiadów i wykładów, z różnych okresów działania Śri Śrimada.

Czasami miało się wrażenie, że stale mówi się o tym samym, lecz w różnej formie... Książka jest o tyle ciekawa, że prezentowane w niej prawdy spokojnie można odnieść do każdej innej religii, o czym sam autor także kilkakrotnie wspomina.

Najważniejsze przesłanie jakie ta książka z sobą niesie? Człowiek współczesny za dużo czasu poświęca rzeczom, które tak na prawdę nie czynią go szczęśliwym. Gonimy za sukcesem, zbieramy kolejne dobra materialne, dążymy do zaspokajania zmysłów, nie poświęcając uwagi swojej duszy. Nie poświęcamy należytej uwagi samym sobie. Mało tego - bardzo często za wszelką cenę nie dopuszczamy do tego, żeby zostać sam na sam z sobą samym, żeby nie musieć zastanawiać się nad sensem naszego życia...

Autor zachęca do zwolnienia biegu, do refleksji, medytacji nad sobą i istotą...

DurgaRE | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, Indie

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie...

JakuubWu | 2017-02-24
Alaiho | 2016-09-23