Dr. Slump tom 1

Dr. Slump
manga, komedia, supermoce
komiksy
Moonlight

Fabuła "Dr. Slumpa" jest pozornym zlepkiem luźnych wątków, humoru sytuacyjnego i słownego. Seria jest znakomitą zabawą dla wszystkich miłośników pop-kultury i ich idoli. Co rusz możemy dostrzec parodię jakiejś znanej postaci: Ultramana, Supermana, Godzilli, etc. Oczywiście nie brakuje tu humoru koszarowego, ale jest to raczej zaleta tej pozycji (jak również innych dzieł Akiry Toriyamy), niż przywara. Jeżeli komuś to nie odpowiada, nikt go na siłę nie trzyma - wprost przeciwnie, jak mawiała Mamoniowa (i niech niektórzy nie poszukują jej w "Dr. Slumpie"). Grafika w "Dr. Slumpie" również znacząco odbiega od stereotypowego wyglądu mangi. Jak sam autor przyznał w jednym z wywiadów, świadomie postanowił rysować ją w "zachodnim stylu", oczywiście pozostawiając pewne elementy charakterystyczne dla japońskiego komiksu i przyzwyczajonego doń czytelnika "Shonen Jumpa"

źródło opisu: http://www.jpf.com.pl/

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

Yevoni | 2016-07-21
Na półkach: 2016, Manga, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2016

Dr Slump czyli dokładnie #cojaczytam!
Pomimo tego, że cieniutki zeszyt jest pełen beznadziejnych gagów i poczucia humoru jest to przyjemny powrót do lat dzieciństwa. Wstyd się przyznać ale czasami się śmiałam z co bardziej beznadziejnych przypadków.
Ot takie luźne czytadło na co najwyżej 30 min. A patrząc na to, że twórca dr Slumpa, Pan Toriyama, stworzył kultowego Dragon Balla to nic tylko brać i przeglądać!

Nostalgia bierze na widok znajomej kreski :)

Albert01 | 2015-05-10

Po prostu dobry komiks i ciekawy humor autora :)

King IFauBe | 2016-09-15
Daguchna | 2016-09-13