Dr. Slump tom 1

Dr. Slump
manga, komedia, supermoce
komiksy
Moonlight

Fabuła "Dr. Slumpa" jest pozornym zlepkiem luźnych wątków, humoru sytuacyjnego i słownego. Seria jest znakomitą zabawą dla wszystkich miłośników pop-kultury i ich idoli. Co rusz możemy dostrzec parodię jakiejś znanej postaci: Ultramana, Supermana, Godzilli, etc. Oczywiście nie brakuje tu humoru koszarowego, ale jest to raczej zaleta tej pozycji (jak również innych dzieł Akiry Toriyamy), niż przywara. Jeżeli komuś to nie odpowiada, nikt go na siłę nie trzyma - wprost przeciwnie, jak mawiała Mamoniowa (i niech niektórzy nie poszukują jej w "Dr. Slumpie"). Grafika w "Dr. Slumpie" również znacząco odbiega od stereotypowego wyglądu mangi. Jak sam autor przyznał w jednym z wywiadów, świadomie postanowił rysować ją w "zachodnim stylu", oczywiście pozostawiając pewne elementy charakterystyczne dla japońskiego komiksu i przyzwyczajonego doń czytelnika "Shonen Jumpa"

źródło opisu: http://www.jpf.com.pl/

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

Yevoni | 2016-07-21
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2016
Przeczytana: 21 lipca 2016

Dr Slump czyli dokładnie #cojaczytam!
Pomimo tego, że cieniutki zeszyt jest pełen beznadziejnych gagów i poczucia humoru jest to przyjemny powrót do lat dzieciństwa. Wstyd się przyznać ale czasami się śmiałam z co bardziej beznadziejnych przypadków.
Ot takie luźne czytadło na co najwyżej 30 min. A patrząc na to, że twórca dr Slumpa, Pan Toriyama, stworzył kultowego Dragon Balla to nic tylko brać i przeglądać!

Nostalgia bierze na widok znajomej kreski :)

Bulma3110 | 2017-07-17
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Manga
Przeczytana: 16 lipca 2017

Chcąc poznać dr Slumpa i jego "wytwory", przenieśmy się na chwilę do Pingwinówka, małej wioski, gdzie dzieją się dziwne rzeczy, a także miejsca, w którym jednocześnie możemy być świadkami śmiesznych i niecodziennych sytuacji.
Jednak zacznijmy wszystko od początku. W Pingwinówku mieszka Jurek Spadkowski, potocznie nazywany dr Slumpem (jak kto woli). Z racji tego, że jest on naukowcem, określę go jako postać dziwną i nietuzinkową, a wszystkie stereotypy nasuwające się na myśl o erudycie okazują się być przywoływane słusznie. Śmiało posłużę się tu mianem określenia Slumpa jako specyficznego szaleńca oraz zboczeńca (oczywiście mówimy tu o pozytywach wynikających ze znaczenia tych słów). Często miewa on dziwne pomysły (np. przebieranie się w damskie patałaszki i wystylizowanie się na kobietę, w celu kupienia majteczek dla swojej "siostry"), ale główną ideą jego życia jest tworzenie. Tak też za sprawą jego rąk jako naukowca powstała wyżej wspomniana siostra - Aralka. Jurek jest...

Albert01 | 2015-05-10

Po prostu dobry komiks i ciekawy humor autora :)

Yume | 2017-02-04
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Manga