Chobits: Your Eyes Only

Okładka książki Chobits: Your Eyes Only Mokona Apapa, Satsuki Igarashi, Tsubaki Nekoi, Nanase Ohkawa
Okładka książki Chobits: Your Eyes Only
83-89505-73-8
Agnieszka Opałko
artbook manga CLAMP chobits

Okładka książki Tokyo Babylon tom 1 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
Tokyo Babylon ... Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 3 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 3 Mokona Apapa, Nanas...

1920

Niby same obrazki, ale jakie piękne.

Niby same obrazki, ale jakie piękne.

nie wiem czy można to nazwać czytaniem gdy są same obrazki :")

nie wiem czy można to nazwać czytaniem gdy są same obrazki :")

"Your Eyes Only" to doskonały dowód popularności znakomitej mango Chobits na naszym rynku. Oto bowiem wydawnictwo JPF, które nigdy nie zajmowało się wydawaniem niczego poza manami, nagle decyduje się wypuścić na rynek artbook. Rzecz w Polsce nie tylko rzadko spotykaną ale i bardzo śmiałą. A co najważniejsze w cenie, za którą naprawdę chce się go kupić. Niestety nieco ucierpiała na tym jakość tego wydawnictwa.
Nie widać tego wprawdzie na pierwszy rzut oka: format dwukrotnie większy od mangi, lakierowana obwoluta, przyjemnie gruby format... jednak w środku czeka na nas papier offsetowy. Grubszy, bo grubszy - wręcz karton - ale jednak. Ni mniej, nie razi to tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

A jak prezentują się same ilustracje? Przepięknie. Lekka i zwiewna kreska pań z Clampa zachwyca bardziej nawet niż w mandze. Wszystkie prace dodatkowo zostały ułożone tematycznie a na końcu do każdego z rysunków zamieszczono komentarze wzbogacone o miniaturki prac.

Część z owych rysunków doskonale znamy z mangi - z okładek i dwuplanszowych ilustracji w początkowych rozdziałach każdego tomu - ale reszta to towar absolutnie nowy i świeży.

Tak więc polecam i to całym sercem. Nawet jeśli Chobitsa nie czytaliście, a po prostu lubicie świetne ilustracje, bo to idealna ozdoba półki, tak jak i idealny dodatek do mangi.

Delikatna kreska autorki w połączeniu z fantastycznymi ubraniami i pastelowymi kolorami robi duże wrażenie.

Piękne

Piękne