Żywe trupy: Życie pośród nich

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Żywe Trupy (tom 12)
Wydawnictwo: Taurus Media
The Walking Dead, Volume 12: Life Among Them
komiksy
Pablos

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

Villiana | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Na początku muszę napisać, że porównując do wersji serialowej nastąpił kolosalny wręcz przeskok w akcji, mianowicie dopiero co byli łowcy kanibale, a już w tej części jesteśmy w Alexandrii. Nie było pułapki w ponoć bezpiecznej przystani, nie było Beth i szpitala strzeżonego przez policjantów (mogłam się w sumie domyślić, skoro w komiksie w ogóle nie ma siostry Maggie, ale wydarzenia są często przypisane innym bohaterom, więc kto mógł wiedzieć).

Ogólnie podobało mi się. Czuć napięcie i szaleństwo w zachowaniu bohaterów, ale niestety, nie tak bardzo jak w serialowej wersji, wydaje mi się, że tam ich droga do rozstroju emocjonalnego i lęku przed każdym napotkanym człowiekiem była nieporównywalnie większa, głównie przez większą ilość złych ludzi, którzy ich skrzywdzili.

Czekam niecierpliwie co wydarzy się dalej. Nie ukrywam, że głęboko się zastanowię (w sumie to zastanawiam się już od jakiegoś czasu) nad tym, co zrobię, kiedy wydarzenia w komiksie zrównają się z tymi w serialu, co...

comboometga | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Żywe Trupy
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Po Marvelu znów przyszedł czas na Żywe Trupy.
Wróciłam. Tęskniłam.
Kurczę, tak to chyba działa. Muszę się przyzwyczaić.

pumkq | 2016-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Wreszcie pojawia się dom dla bohaterów i to życie jakby byli na innej planecie.

Ood | 2019-05-14
Przeczytana: 14 maja 2019