Lucyfer: Diabeł na progu

Cykl: Lucyfer (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lucifer: Devil in the Gateway
Lucyfer, diabeł, szatan, carey, komiks
komiksy
ankoszek

Inne wydania

Lucyfer - wielce wpływowy anioł - pojawił się w mistrzowskiej serii komiksowej neila Gaimana - SANDMANIE. Teraz powraca, by wypełnić niezwykle ważną misję.

Niekulturalna | 2015-07-15
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2015

Zapraszam na www.subiektywnie-o-kulturze.blogspot.com/

"Nie jest już Władcą Piekieł. Nie jest już agentem niebios. Kim jest teraz? Jaka nazwa opisuje jego funkcję? Jest Lucyferem, Niosącym Światło. To jego najstarsze imię nadane przez Boga, noszone niczym piętno przez niezliczone eony, gdy wędrował w mroku."

Diabeł do tej pory rządził w piekle, ale nawet taka praca może w końcu zmęczyć. Teraz Lucyfer wędruje po ziemi, a dokładniej po Mieście Aniołów - Los Angeles. Prowadzi "spokojne" życie jako właściciel renomowanego klubu "Lux". Spokojna emerytura szybko się kończy, gdy sam Stwórca prosi upadłego anioła o pomoc w uporaniu się z mocą, która może sprowadzić na wszystkich zagładę.

Komiksy możemy podzielić na wiele kategorii. Te z nalepką "tylko dla dorosłych" najbardziej przyciągają moją uwagę. Wcale nie chodzi tutaj o seks, przemoc czy wulgarny język. Takie dzieła (tak, uważam dobry komiks za swego rodzaju dzieło sztuki) wymagają większej uwagi, zrozumienia i zastanowienia. W...

aspolski | 2013-10-22

Nie przepadam za komiksami, ale parę z nich naprawdę cenię i przełamuję się aby zakosztować nieco tej 'literatury."
Lucyfer to właśnie taki komiks.

Opowiadania zawarte w nim porywają, są orginalne i żyją własnym życiem. Świat jest brutalny, okrutny, a przede wszystkim prawdziwy.
Postać byłego Władcy Piekieł jest barwna, niespotykana i taka jakiej nie można by było się spodziewać. Lucyfer jest wyrozumiały i, sprawiedliwy? Tak. To już nie ten sam buntownik wyzywając samego Boga, to prosty emeryt, zajmujący się własnym klubem i sporadycznie dorabiający u byłego pracodawcy, czy znajomych z dawnych lat.

To nie tylko komiks. To aż komiks! Gdyby każdy był tak ambitny, zapewne ich popularność byłaby o wiele większa niż dotychczas.
Polecam!

Pola | 2013-03-02
Przeczytana: 2010 rok

Niesamowita i niebezpiecznie interesująca historia. Musiałam ją mieć dla siebie, choćby ze względu na styl wykonania ilustracji w pierwszej części- boskie (sic?).

Maksymilian Sypniewski | 2016-01-05
Na półkach: Komiksy, Przeczytane

absolutne mistrzostwo świata...

| 2012-10-28

jako całość dobre, ale do Sandmana daleko

KiElDogra | 2012-10-18

zaienie/sprzedam