Pan Samochodzik i Twierdza Boyen

Cykl: Pan Samochodzik i (tom 22)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"

Pawel Daniec wybiera się wraz ze znajomymi Czesiem i Piotrkiem na urlop do Rynu na żagle. Pan Tomasz zleca mu zbadanie przy okazji odkrycia w jeziorze Martiany samochodu osobowego z czasów drugiej wojny światowej ze szkieletami dwóch osób, które jechały najwyraźniej do kwatery Hitlera w Gierłoży. Pan Tomasz prosi Pawła o zaopiekowanie się siostrzenicą Zosią i siostrzeńcem Jackiem. Bazą wypadową staje się schronisko w giżyckiej Twierdzy Boyen. Na życzenie Pana Tomasza naszym bohaterom pomaga dyskretnie komandos Michał. Do akcji wkraczają też Jerzy Batura i podająca się za dziennikarkę Margaret Forest. Paweł może liczyć na pomoc dziennikarza z Olsztyna, Olbrzyma. Wszyscy poszukują dokumentów operacji „Walkiria”.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

Agacha | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 lutego 2017

Nie czytałam wcześniejszych książek z serii "nowego" Pana Samochodzika i trochę się pogubiłam. Skąd się wziął Paweł? Kim jest Jerzy Batura? Dlaczego nie ma już słynnego wehikułu? No cóż, nie jest to już to samo, co wcześniejsze książki. Choć zła nie jest, to nie polecałabym czytelnikom, którzy dopiero zaczynają przygodę z Panem Samochodzikiem.

Kamil | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Poszukiwiania skarbu w twierdzy Boyen, Dużo faktów historycznych

Grenadier20 | 2013-05-21
Przeczytana: 20 maja 2013

Książka ciekawa.Mało akcji, w zamian autor oferuje nam szczegółowe opisy obiektów i już do znudzenia cały przebieg planowanego zamachu na Hitlera.

wannolot42 | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Nigdy wcześniej nie miałem przyjemności czytać książek z serii Pan Samochodzik i chyba zbyt wiele nie straciłem. Jak na książkę skierowaną do dzieci i młodzieży jest w niej zbyt dużo fachowych opisów typu na budowę bunkra zużyto tyle i tyle betonu, tyle i tyle stali itd. Gdybym miał kilkanaście lat i ta książka trafiła by w moje ręce, już po kilku chwilach odłożył bym ja na półkę. zbyt szczegółowe opisy trochę zakłócają ciągłość fabuły, która sama w sobie jest dość interesująca. Irytujący jest również fakt, że praktycznie każdy z bohaterów ma absolutną wiedzę na temat historii drugiej wojny światowej.

Podsumowując.

Fabuła dość interesująca, dość ciekawi bohaterzy, zbyt dużo szczegółowych informacji.

nojczas | 2018-04-05
Manuel | 2018-01-05