Pan Samochodzik i Twierdza Boyen

Cykl: Pan Samochodzik i (tom 22)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"

Pawel Daniec wybiera się wraz ze znajomymi Czesiem i Piotrkiem na urlop do Rynu na żagle. Pan Tomasz zleca mu zbadanie przy okazji odkrycia w jeziorze Martiany samochodu osobowego z czasów drugiej wojny światowej ze szkieletami dwóch osób, które jechały najwyraźniej do kwatery Hitlera w Gierłoży. Pan Tomasz prosi Pawła o zaopiekowanie się siostrzenicą Zosią i siostrzeńcem Jackiem. Bazą wypadową staje się schronisko w giżyckiej Twierdzy Boyen. Na życzenie Pana Tomasza naszym bohaterom pomaga dyskretnie komandos Michał. Do akcji wkraczają też Jerzy Batura i podająca się za dziennikarkę Margaret Forest. Paweł może liczyć na pomoc dziennikarza z Olsztyna, Olbrzyma. Wszyscy poszukują dokumentów operacji „Walkiria”.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

Kamil | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Poszukiwiania skarbu w twierdzy Boyen, Dużo faktów historycznych

Grenadier20 | 2013-05-21
Przeczytana: 20 maja 2013

Książka ciekawa.Mało akcji, w zamian autor oferuje nam szczegółowe opisy obiektów i już do znudzenia cały przebieg planowanego zamachu na Hitlera.

wannolot42 | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Nigdy wcześniej nie miałem przyjemności czytać książek z serii Pan Samochodzik i chyba zbyt wiele nie straciłem. Jak na książkę skierowaną do dzieci i młodzieży jest w niej zbyt dużo fachowych opisów typu na budowę bunkra zużyto tyle i tyle betonu, tyle i tyle stali itd. Gdybym miał kilkanaście lat i ta książka trafiła by w moje ręce, już po kilku chwilach odłożył bym ja na półkę. zbyt szczegółowe opisy trochę zakłócają ciągłość fabuły, która sama w sobie jest dość interesująca. Irytujący jest również fakt, że praktycznie każdy z bohaterów ma absolutną wiedzę na temat historii drugiej wojny światowej.

Podsumowując.

Fabuła dość interesująca, dość ciekawi bohaterzy, zbyt dużo szczegółowych informacji.

Michał Rosadziński | 2017-01-11
Na półkach: 2017, Ebook, Przeczytane