historia
ginger

Pierwsza książka, napisana na żądanie telewidzów; w czasach, gdy magnetowidy były rzadkością w naszych domach widzowie chcieli mieć trwały zapis programów "Sensacje XX wieku". Tak, na podstawie scenariuszy programów, powstała książka, która okazała się bestsellerem.

źródło opisu: http://www.woloszanski.com/Strona-Boguslawa-Wolosz...(?)

źródło okładki: http://www.woloszanski.com/Strona-Boguslawa-Wolosz...»

Heisenberg | 2016-04-14

Bardzo lubię książki Bogusława Wołoszańskiego, zarówne te popularno-naukowe, jak i te fabularne. On opowiada słowem pisanym, i to tak, że człowiek jest wciągnięty na maksa. Uwielbiam też jego program z cyklu „Sensacje XX wieku”, które oglądam od zawsze.
A że ma taką przeszłość…? Może nie miał wyboru? W końcu pewnie ze 2/3 episkopatu Polski ma identyczną przeszłość, a i tak tych ludzi wychwala się jakby byli nie wiadomo kim. I na dodatek są uważani za autorytety. Przeze mnie na pewno nie!
Zboczyłem z tematu, więc wracając do Wołoszańskiego - nie interesuje mnie jego przeszłość. Interesuje mnie jego twórczość, i mam nadzieję że jeszcze popełni niejedną doskonałą książkę.

Grażyna | 2015-01-05
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

| 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Do wszystkich czytających tą „recenzję”:
Przed czasami lubimyczytac.pl również prowadziłem listę książek przeczytanych. Właśnie do niej dotarłem, niestety nie rozpisywałem się po przeczytaniu każdej pozycji. Są to xsiążki, które przeczytałem między 11.2010, a 09.2011. Oprócz tytułu zamieszczałem ocenę Treści i Formy i, niestety tylko ją będę dodawał w tym zestawieniu. (trochę z racji tego, że pamięć zawodna i nie wiem czy byłbym w stanie się wartościowo o wszystkich pozycjach wypowiedzieć).
T: 7
F: 8

Axsiu | 2014-06-06
Przeczytana: 2013 rok

Pierwsza książka Bogusława Wołoszańskiego i już genialna. Pan Wołoszański ma taki świetny styl pisania, że jego książki czyta się jak powieści, a nie książki historyczne. Jest moim ulubionym historykiem. Została ona napisana na prośbę widzów pod wpływem świetnej serii filmów "Sensacje XX Wieku". Opisuje różne tajemnice zeszłego stulecia - te bardziej i mniej znane, lecz ZAWSZE w ciekawy sposób.
Pochłonąłem w 2 dni.
Polecam nie tylko zagorzałym fanom historii

Tomasz | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Rewelacyjna książka. Ciężko się oderwać.

Greyy | 2013-06-07

Świetnie się czyta, jednak jak to u Wołoszańskiego - ciężko zweryfikować co jest prawdą a co jedynie wymysłem autora, żeby było ciekawiej.

Korzeń | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

Jak to u Wołoszańskiego - fascynująca podróż po wybranych wydarzeniach II Wojny Światowej. Polecam

martinezz | 2012-10-08

lubie książki tej tematyki , dla mnie świetne

Pocahontas | 2013-04-09

dobra książka