Gawędy z Bogiem

978-83-7722-153-2
Bóg, trudne pytania, przemijanie
filozofia i etyka
Kamila

Relacja ze spotkań autora z Bogiem Nidem, spisana w formie powieści intelektualnej, której bohaterowie dyskutują o tym wszystkim, co ludzie pragną wiedzieć na temat kosmosu, siebie samych, szczęścia i sensu istnienia. Rozmówcy konfrontują poglądy naukowe, religijne i filozoficzne, starając się pojąć rolę człowieka we Wszechświecie. W konsekwencji tworzą nową światową religię – nideizm – godną...

Rozmówcy konfrontują poglądy naukowe, religijne i filozoficzne, starając się pojąć rolę człowieka we Wszechświecie. W konsekwencji tworzą nową światową religię – nideizm – godną człowieka trzeciego tysiąclecia.

Książka niesie wartości poznawcze, moralne i literackie – zainteresuje więc ciekawą świata i sensu życia młodzież licealną i akademicką; będzie też pożyteczna dla wszystkich tych, którzy chcieliby utrwalić bądź na nowo określić swój stosunek do bóstwa i religii.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2011

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Judith | 2011-07-19
Przeczytana: 11 lipca 2011

Wyobraźcie sobie, że któregoś dnia do Waszych drzwi puka Bóg. Na początku oczywiście nie możecie uwierzyć, ale On szybko udowadnia, że mówi prawdę. O co chcielibyście zapytać Boga?

Jan Dalin jest bardzo wykształconym człowiekiem. Półki jego biblioteki uginają się od książek z prawie każdej dziedziny nauki. Filozofia, psychologia, fizyka, historia, astronomia, teorie ewolucji czy religie świata – na każdy z tych tematów można z nim porozmawiać. Może ze względu na jego wszechstronność i głód wiedzy sam Bóg wybrał go do rozmowy?

Myślę, że kwestia wiary lub niewiary w Boga jest osobistym wyborem każdego człowieka. Oczywiście wyznanie jest najczęściej „wrodzone”, czyli zależne od tego w jakim miejscu na świecie, w jakim społeczeństwie i w jakiej rodzinie się urodzimy. Jednak kiedy zaczynamy samodzielnie myśleć, dorastamy i stajemy się dorosłymi ludźmi nadchodzi czas opowiedzenia się po którejś stronie, a wręcz dogadania się z Bogiem. Jest to tylko i wyłącznie nasza sprawa i nikt nie...

krzykart | 2014-07-07
-M- | 2013-09-23