O płonącym Wołyniu Wspomnienia kresowiaka

Wydawnictwo: Nortom

Wspomnienia Andrzeja Kornatowskiego poszerzają wiedzę o tragicznych losach Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Wobec nasilających się zbrodni UPA na Wołyniu, mieszkający tam Polacy, żeby ratować życie i nie dać się zamordować w bestialski sposób, zaczęli organizować samoobronę, a część z nich wstępowała do Granatowej Policji. Polacy służący w Granatowej Policji nie tylko mogli zapewnić sobie i swoim rodakom skuteczną obronę przed banderowcami, ale również korzystali na tym polscy partyzanci, ponieważ Granatowa Policja dostarczała im broń, żywność i nformacje..

Karolina | 2014-11-10
BARBARA | 2014-09-26