Jak uczyć poezji

Wydawnictwo: Stentor
83-86018-45-3
poradniki
Mateusz

Książka Stanisława Bortnowskiego pokazuje, jak uczyć poezji w szkole podstawowej i średniej; jak uczyć lepiej i ciekawiej. Składa się ze zbioru szkiców metodycznych z pomysłami i konspektami lekcji poświęconych poezji Miłosza, Herberta, Różewicza, Szymborskiej, Grochowiaka, Białoszewskiego.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: http://www.ksiegarnia-szostka.pl/index.php?cont=es...»

Natalia MJ | 2011-07-16
Przeczytana: 2005 rok

W tej książce znajdziemy odpowiedź na pytanie jak uczyć poezji współczesnej bez sztampy. Mamy tu konkretne pomysły i gotowe konspekty na pracę z tekstem poetyckim. Pozycja ta jest skarbnicą zadań, ćwiczeń, poleceń.Obowiązkowa w biblioteczce wszystkich niebanalnych polonistów.

syza9 | 2013-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Przydatna dla nauczycieli języka polskiego.

Marta | 2017-12-04
Przeczytana: grudzień 2013