Scenariusze półwariackie, czyli poezja współczesna w szkole

Stanisław Bortnowski Wydawnictwo: Stentor językoznawstwo, nauka o literaturze
Stentor
poezja poezja w szkole scenariusze lekcji teoria literatury język polski poeci
językoznawstwo, nauka o literaturze
poezja poezja w szkole scenariusze lekcji teoria literatury język polski poeci

Świetny poradnik dla niekonwencjonalnych nauczycieli oraz osób pracujących z młodzieżą uzdolnioną literacko. Autor podaje nietypowe, bardzo oryginalne pomysły na zajęcia (lekcje), które można oczywiście modyfikować i podczas których można omawiać wiersze współczesnych poetów polskich, np. poznawanie utworu "Cebula" W. Szymborskiej zaczyna się od... obierania cebuli przez...

• Literatura polska
  • Popularnonaukowe