Scenariusze półwariackie, czyli poezja współczesna w szkole

Wydawnictwo: Stentor
allison

Książka jest kontynuacją "Jak uczyć poezji?". Autor zaproponował kilkanaście nowych pomysłów...

źródło opisu: od wydawcy

źródło okładki: www.stentor.pl

allison | 2011-06-09

Świetny poradnik dla niekonwencjonalnych nauczycieli oraz osób pracujących z młodzieżą uzdolnioną literacko. Autor podaje nietypowe, bardzo oryginalne pomysły na zajęcia (lekcje), które można oczywiście modyfikować i podczas których można omawiać wiersze współczesnych poetów polskich, np. poznawanie utworu "Cebula" W. Szymborskiej zaczyna się od... obierania cebuli przez młodzież (dzięki temu poznają jej "zawartość", a raczej przypominają sobie jej budowę i potem lepiej odbierają sens wiersza oraz jego metaforykę).
Przetestowałam w praktyce na mojej grupie literackiej i z czystym sumieniem mogę polecić!

Jolanta | 2016-11-21
polonistka88 | 2016-06-12