Czas pogardy

1 807
1 080
wiedźmin,
Sweet

Wielki zjazd magów kończy się krwawym przewrotem. Cesarstwo Nilfgaardu dokonuje inwazji na Północne Królestwa. Ciri, Geralt i Yennefer, porwani przez wojenną zawieruchę, zostają rozdzieleni i rzuceni w różne strony świata. Kim jest czarny rycerz ze skrzydłami drapieżnego ptaka na hełmie? Nastał czas miecza i topora, czas wilczej zamieci. Czas pogardy. A w czasach pogardy na powierzchnię...

Nastał czas miecza i topora, czas wilczej zamieci. Czas pogardy.
A w czasach pogardy na powierzchnię wypełzają Szczury. Szczury atakujące po szczurzemu, cicho, zdradziecko i okrutnie. Szczury uwielbiające dobrą zabawę i zabijanie.
To maruderzy z rozbitych armii, zabłąkane dzieciaki, zgwałcone dziewczyny, wieśniacy, których obejścia spalono, a rodziny wymordowano. Wyrzutki, dziwna zbieranina stworzona przez wojnę i na wojennym nieszczęściu żerująca. Ludzie, którzy wszystko przeżyli, wszystko utracili, którym śmierć już niestraszna. Przyodziani w zrabowane błyskotki, solidarni w biedzie i nieszczęściu, dla obcych zaś mający tylko to, czego sami zaznali od pogrążającego się w chaosie świata. Pogardę.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: http://esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?rodz...»

Gosia | 2014-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Ponownie zanurzyłam się w wiedźmiński świat Sapkowskiego.
Tym razem jest to świat wojny, nienawiści, przewrotu politycznego, "czas pogardy, czas miecza i topora" - jak to określa sam autor.
Jak już wielokrotnie podkreślałam nie jestem fanem fantastyki, ale tę serię czytam z dużą przyjemnością, bo świat tam wykreowany jest prawie jak prawdziwy, a problemy i sytuacje ponadczasowe.
Nie myślałam, że będę czytać z takim zaciekawieniem. Idealnie wykreowany świat - wszystko w nim jest namacalne, prawdziwe, jest miłość, nienawiść, podstępne spiski, brutalność, magia i rzeczywistość. Postać Ciri przemyślana i całkowita, wysuwa się na pierwszy plan i tylko trochę brak Geralta.
Dla fanów fantastyki lektura absolutnie obowiązkowa.

Canis | 2014-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2014

"Nadchodzi czas pogardy, czas miecza i topora."

To już nie jest moja ulubiona seria, ja już jestem zakochana w tych książkach. Z pewnością gdy zaczęłam czytać "Wiedźmina" nie myślałam, że porwie mnie bez reszty, że będę czytać je z takim napięciem. Idealnie wykreowany świat, mamy ukazaną tutaj miłość, brutalność, świat namacalny, prawdziwy, taki jak nasz. Mamy ochotę wydzierać kartki, byleby dowiedzieć się co będzie dalej, kibicujemy naszym głównym bohaterom, gdy im się powiedzie mamy uśmiech na twarzy... bezcenne uczucie. Uważam to za mistrzowskie dzieło, wspaniałe. Jest dla mnie niewyobrażalne, żeby stworzyć taki świat, bohaterów i taką historię. Jak do takiego czegoś w ogóle się zabrać?

"A w czasach pogardy ten, kto jest sam, musi zginąć"

Co tu wiele mówić, przecież wiecie z pewnością...
Lektura obowiązkowa dla fanów fantastyki.

Juanhijuan | 2015-04-28
Przeczytana: kwiecień 2015

Tym razem zmagamy się z kolejną książka Andrzeja Sapkowskiego dotyczącą przygód Geralta z Rivii - wiedźmina. Dokonując analizy wszystkich części sagi zauważamy (wliczając w to opowiadania), że w kolejnych powieściach autor preferuje przekazywanie nam wydarzeń za pomocą Cirii aniżeli. Większość historii skupia się na córce Pavetty i postać wiedźmina wydaje się nieco zaniedbana... Myślę, że dla większości czytelników jest to problemem i z tego też powodu zauważamy tendencję do spadku ocen za kolejne tomy z sagi. W moim prywatnym odczuciu "Czas Pogardy" dalej trzyma podobny poziom i bardzo miło się go czytało. Wszystko w dużej mierze jest zasługą języka jakim posługuje się autor.

"Nadchodzi czas pogardy" - jest to chyba najczęściej pojawiający się związek frazeologiczny w tej książce i w pełni oddający motywy jakimi kieruje się wiele przedstawionych w powieści postaci. Nasza mała "wiedźminka" - Cirii, podróżuje wraz z Yennefer do Thanned gdzie odbyć się ma zlot czarodziejów. Yennefer...

aspolski | 2013-12-20

Dzieło wręcz wybitne!
Jednak tym razem zaserwowane w dużej porcji z czarodziejami, całą tą ich magią oraz tułaczką i początkiem przygód, drobnej, osieroconej dziewczyny, która pragnie wreszcie przestać być sama!
Nie powiem, przedni tom, jednakowż na koniec zabrakło mi w nim Geralta. Więcej wad nie pamiętam, a o rozgrzeszenie nie będę prosił, bo też nie mam o co prosić, gdyż Czas Pogardy zasługuje na poczciwą notę.
Polecam!

sai | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Czas pogardy, kolejny tom wspaniałej sagi o Wiedźminie. W końcu wielkie bum i zaczęło się pełną parą. Wciągająca akcja, akcja która już kusi do sięgnięcia po następną część. Tak jak ktoś już wcześniej napisał, ja również zacząłem inaczej patrzeć na Yen. Z postaci której nie darzyłem zbytnią sympatią, staje się postacią którą w zasadzie polubiłem. W końcu dzieje się coś większego, bardzo wciągające intrygi polityczne. Później ? Nie gorzej, śledzimy z zapartym tchem losy Ciri, choć szczerze powiedziawszy wolę jednak gdy więcej jest o Naszym głównym bohaterze. Są jak zwykle momenty słabe, choć jeśli chodzi o całokształt to jeszcze raz napiszę że żałuję że nie zabrałem się za Wiedźmina zdecydowanie wcześniej.

anika | 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, 2015, Wiedźmin
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Mam bardzo mieszane uczucia co do tego tomu. Pierwszą połowę książki zwyczajnie zmęczyłam, nie mogłam przebrnąć przez rozmowy czarodziejek, intrygi i spiski, chociaż muszę przyznać, że Sapkowskiemu udało się świetnie odmalować klimat damskich pogaduszek czy rywalizacji o względy mężczyzn. Druga połowa książki wydawała mi się o wiele lepsza, bo tu akcja posuwała się do przodu, nabrała też dramatyzmu i co więcej sprawiła, że mam ochotę sięgnąć po kolejny tom, aby dowiedzieć się jak potoczyły się losy bohaterów. No i oczywiście liczę, że będzie w nim więcej Geralta i jego czarnego humoru, bo w tym tomie bardzo mi tego brakowało.

McRap1972 | 2015-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Kolejne czytanie "Czasu pogardy" (w wersji ebook) przyniosło po latach wiele pozytywnych emocji. Powieść czyta się jednym tchem. Nie nudziłem się nawet przez chwilę. Nawet kiedy Geralt niby nic nie robi ... to i tak jest ciekawie. Dialogi na balu czarodziejów są rewelacyjne. A od momentu próby przewrotu robi się już naprawdę bardzo, bardzo ciekawie. Ciri na pustyni i jej początki w bandzie Szczurów to prawdziwa rewelacja. Do tego świetne zakończenie! Jak zwykle zdecydowanie polecam.

Northman | 2014-05-08
Przeczytana: 09 listopada 2012

Wojna rozdziela bohaterów, lecz przygody każdego z nich nawet z osobna pasjonują równie mocno jak wcześniej. Andrzej Sapkowski stworzył coś naprawdę wyjątkowego. Sprawił, że milionom czytelników na słowo "Wiedźmin" błyszczą i rozszerzają się oczy. To jest właśnie bezcenne. Jest w tym przebłysk geniuszu. A w samej historii jest coś tak osobiście mi bliskiego, że, chociaż nie potrafię tego nazwać, czuję się jakby wszystko w tej książce było mi już znane, a każda napotkana na drodze postać była starym znajomym, a nieraz przyjacielem. Nawet wrogowie, bo czymże jest dobra opowieść bez złych do szpiku kości, podstępnych i okrutnych przeciwników? A, jak to na wojnie bywa, tych w "Czasie pogardy" nie brakuje. Pod koniec ręce same się wyrywają żeby odłożyć jeden tom i sięgnąć po następny.

Kuuuba | 2014-04-11

Absolutnie genialna i najlepsza z całej serii, oczywiście z tych części, które dotąd przeczytałem ;) Polecam!!!

Agatka | 2015-02-22

Uwielbiam! "Czas pogardy" to, jak dotąd najmroczniejsza z części, wzbudziła we mnie wiele emocji. Polecam gorąco!