Niewinna skandalistka

Wydawnictwo: Harlequin
The Skandals of an Innocent
Literatura angielska
angelika1109

Fortune's Folly w Yorkshire nagle zyskuje na popularności, i to wcale nie z powodu pijalni wód leczniczych. Miejscowy dziedzic, sir Montague Fortune, przywraca stare prawo, według którego wszystkie niezamężne kobiety albo w ciągu roku staną na ślubnym kobiercu, albo oddadzą mu połowę swojego majątku. Z Londynu ściągają tłumy łowców posagów… Anglia, okres regencji. Panna Alice Lister cieszy...

Anglia, okres regencji.

Panna Alice Lister cieszy się przyjaźnią księżnej wdowy Laury Cole i lady Elizabeth Scarlet, ma jednak świadomość, że reszta miejscowej socjety z trudem ją toleruje.

Lekceważące traktowanie sprawia jej przykrość, lecz jest w stanie to zrozumieć. Swój obecny status zawdzięcza zacnej, nieżyjącej już damie, u której służyła. To właśnie ona cały swój niemały majątek zapisała Alice, która nagle stała się łakomym kąskiem dla szukających bogatej żony dżentelmenów.

Wśród nich wytrwałością w dążeniu do celu wyróżnia się lord Miles Vickery, przyszły markiz Drummond. Nie waha się posunąć nawet do szantażu.

Postawiona w sytuacji bez wyjścia Alice na razie zgadza się na ciche zaręczyny, ale stawia warunek. Jest przekonana, że Miles nie potrafi go dotrzymać…

[Harlequin, 2010]

Bożena | 2011-12-11

Nicola Cornick , Niewinna skandalistka
Wydawnictwo Harlequin
Stron 394
Oprawa miękka
ISBN - 978-83-238-6757-9

Nicola Cornick opowiada historię służącej Alice Lister, która odziedziczyła fortunę po śmierci damy , którą się opiekowała. Tym samym dziewczyna staje się „ łakomym kąskiem " dla wszystkich mających tytuł, a nie posiadających grosz przy duszy kawalerów.
O jej względy szczególnie zabiega lord Miles Vickery , bohater wojenny, pracujący dla ministerstwa spraw wewnętrznych .
Kiedyś porzucił Alice dla dziedziczki rodzinnej fortuny.
Po latach spotykają sie w dość interesujących okolicznościach , gdy panna Alice Lister i jej przyjaciółka wykradają suknię z pracowni krawieckiej.
Alice zostaje przyłapana ... i szantażem zaproponowano jej małżeństwo.
Wszystkie bogate panny z Yorkshire , aby nie utracić pieniędzy starają się wyjść za mąż.
Dziedzic, sir Montague Fortune przywrócił stare prawo, które mówi o tym , że wszystkie niezamężne panny , jeśli nie wyjdą za mąż w...

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

magles | 2011-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Druga część opowieści historycznej. Tym razem historia służącej, która dostała w spadku pieniądze i zaczynają się komplikacje.... nie będę zdradzać co dalej ;) warto przeczytać :)

Nell 312 | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016