Zgłosuj na książki roku 2017

Sekret Księżnej

Tłumaczenie: Barbara Ert-Eberdt
Cykl: Damy z Fortune’s Folly (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
Confessions of a duchess
joly_fh

Księżna Laura miała przed laty namiętny romans. Nie chcąc niszczyć obiecującej kariery młodego kochanka, porzuciła go, udając przewrotną i wyrachowaną uwodzicielkę. Nie sądziła, że jeszcze kiedykolwiek go zobaczy. Gdy została wdową, zamieszkała w Fortune’s Folly. Do tego uzdrowiska tłumnie ściągają samotni mężczyźni szukający zamożnych panien lub wdów. Wśród nich jest również jej dawny...

Gdy została wdową, zamieszkała w Fortune’s Folly. Do tego uzdrowiska tłumnie ściągają samotni mężczyźni szukający zamożnych panien lub wdów. Wśród nich jest również jej dawny kochanek. Kiedy się spotkają, na jaw wyjdzie niejeden sekret…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2013

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/sekret-ksieznej

doris | 2014-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Chodź nie przepadam za ewidentnymi romansami rodem z Harlequina, to niekiedy coś kusi mnie by jednak sięgnąć po tego typu literaturę. Często jestem zawiedziona jej płytkością. Jednak co jakiś czas próbuję. Tym razem zdecydowałam się na romans historyczny. To już drugi książka Nicoli Cornick, którą przeczytałam. Jak już podczas lektury "Skandalisty" nie zawiodłam się na autorce. Jest to przyjemna lektura dla wszystkich którzy poszukują lekkiej lektury w celu całkowitego odprężenia. Oczywiście nie jest to literatura najwyższych lotów, ale przyjemnie się czyta i jak na romans, a zwłaszcza w porównaniu z wieloma innymi Harlequnami, jest dość ciekawie napisana.

izabela81 | 2015-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 20 lipca 2015

Są sekrety, namiętności, wątek kryminalny. Czyta się lekko i przyjemnie.

beataj | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Sympatyczna - historyczne romansidełko z wątkiem kryminalnym

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Iza | 2017-11-29
Na półkach: 2017, Przeczytane