Duszki, stworki i potworki

literatura dziecięca polska XXI w. duszki potworki
literatura dziecięca
literatura dziecięca polska XXI w. duszki potworki

Dla dzieci 3+

Ciekawa recenzja. Znajdziemy w niej propozycje jak można pracować z książka, by oswoić potworki.

Urocza, sympatyczna i zabawna książeczka.
Różne historyjki, różne strachy.
A wszystkie urocze i sympatyczne. Nie da się ich nie polubić. :)

Jedna z moich ulubionych książeczek pani Doroty.

Na półkach: , , , , ,

Faktycznie książka inna niż wszystkie. Przezabawne wierszyki i świetne ilustracje sprawiają, że wracamy do książki bardzo często. Mój syn ja uwielbia i bardzo chętnie słucha. Polecam ! Polecam ! Polecam !

Wilga w swojej Złotej Serii wydała antologię wierszyków Doroty Gellner, autorki licznych słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Jako, że tytuł książeczki był zacny: Duszki, stworki i potworki – skusił mnie do zakupu.

Okładka świetnie sugeruje to, z czym spotkamy się wewnątrz. Przedstawione na niej stwory nie są – chociaż liczne – jakoś specjalnie groźne. Okładkowa...

Wilga w swojej Złotej Serii wydała antologię wierszyków Doroty Gellner, autorki licznych słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Jako, że tytuł książeczki był zacny: „Duszki, stworki i potworki” – skusił mnie do zakupu. Okładka świetnie sugeruje to, z czym spotkamy się wewnątrz. Znajdziemy tutaj osiemnaście króciutkich (na pół strony) opowiastek, napisanych sporą czcionką...

Genialna :) można czytać i czytać... Wciągnięta jednym tchem ze łzami w oczach (oczywiście ze śmiechu) :)

ja, moje dzieci, dziadkowie, teściowie, przyjaciele i znajomi- wszyscy, wszyscy znamy jej bajki i wiersze na pamięć i uwielbiamy je, a zwłaszcza dzieci. Są świetne. chciałabym mieć dar takiego pisania :)Polecam wszystkim i dużym i małym!

Pięknie ilustrowane historyjki, oswajają duchy i potwory :) Wydana pięknie, jak cała kolekcja! Mam jednak wrażenie, że "sprzątaczka" i "czekoladki" bardziej przepadły mi do gustu :)

Po "roztrzepanej sprzątaczce" oraz "czekoladki dla sąsiadki" wiele sobie obiecywałam kupując tę książeczkę... niesttey rozczarowałam się, rysunki mistrzowskie, jak w całej serii, niestety teksty(chociaż traktujące o arcyciekawym temacie) straaasznie nudne. Leży na półce i jakoś nie chce się po nią sięgać po raz drugi, jak to w przypadku 2 poprzednich.

Mój synek uwielbiał tą książke! Był czas, że w kółko czytałam mu tylko o potworach wychodzących z szuflad i szaf, oraz o tych straszących w parku :)

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Książeczki moich chłopczyków
  • Książki dla dzieci
  • Literatura polska
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Duszki, stworki i potworki