Ja też chcę chodzić do szkoły

Wydawnictwo: Zakamarki
Jag vill ocksa ga i skolan
978-83-60963-20-3
zakamarki, Astrid Lindgren
Dusia

Peter chodzi do szkoły - ma elementarz, zeszyt, piórnik i teczkę. Jego siostra Lena ma dopiero pięć lat i nie chodzi jeszcze do szkoły, chociaż bardzo by chciała. Bawi się czasem, że ona też ma swoją panią, ale byłoby to o wiele łatwiejsze, gdyby wiedziała, jak naprawdę jest w tej szkole. I wyobraźcie sobie, pewnego dnia Peter zabiera Lenę ze sobą!

źródło opisu: http://www.badet.pl/go/_info/?id=36019&idc=1_3

Basia_Pelc | 2015-04-17
Przeczytana: wrzesień 2013

Wydawnictwo Zakamarki w 2008 roku wydało serię książek Lindgren. Należą do niej "Ja też chcę chodzić do szkoły" oraz "Ja też chcę mieć rodzeństwo" .
"Ja też chcę chodzić do szkoły" to śliczna i pouczająca książeczka.
Pewnego dnia Peter zabiera swoją młodszą, pięcioletnią siostrzyczkę Lenę do szkoły. Pragnie pokazać jej jak to jest wspaniale chodzić do szkoły, uczęszczać na zajęcia z całą klasą, mieć swoją panią wychowawczynię oraz jak świetnie jest się bawić i przyjaźnić z kolegami i koleżankami z klasy. Razem z chłopcem i dziewczynką przeżywamy cały, pełny dzień w szkole. Poznajemy zachowania dzieci i ich przygody. Gwarantuję wam, że każde dziecko będzie tą książeczką zauroczone. Bardzo chętnie wysłucha historii i obejrzy wspaniałe ilustracje. Ilon Wikland jest mistrzynią! Razem z Lindgren stworzyła unikalny duet.
To genialna lektura dla kilkulatków, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, którzy obawiają się szkoły. Jestem przekonana, że każde dziecko, każdy przedszkolak po...

| 2015-04-26

Ilustracje są przepiękne ale tekst mnie nie porywa..

Mania05 | 2013-09-27
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

!!UUUUUUUUUUUUUUU!!U!U!U!U!U1U!U1U1u1u1U1UQ`1U2D8RBU

dodawi | 2013-12-16
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Ewelina | 2011-08-05

Najpiękniejsze ilustracje na świecie!

Nesania | 2016-08-28
Na półkach: Z dzieciństwa, Przeczytane