Ja też chcę mieć rodzeństwo

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Wydawnictwo: Zakamarki
Jag vill också ha ett syskon
978-83-60963-19-7
Róża_Bzowa

Peter bardzo się cieszy, że będzie miał rodzeństwo. Ale tylko do momentu, gdy w domu pojawia się mała Lena... Młodsza siostra cały czas tylko płacze i krzyczy, a rodzice ciągle się nią zajmują. Peter boi się, że rodzice bardziej kochają Lenę niż jego. Żałuje, że w ogóle chciał mieć rodzeństwo. Bo czy nie lepiej byłoby mieć trzykołowy rowerek?
Ilustracje: Ilon Wikland.

Reniek | 2014-02-13
Przeczytana: 06 lutego 2014

Bardzo podoba się mojemu synkowi. Obecnie czekamy na pojawienie się braciszka i myślę że ta książkę pozwoli nam się dobrze przygotować. Polecam

casia | 2015-02-26
Przeczytana: luty 2015

Pięknie ilustrowana książeczka i z mądrym przesłaniem. Na tyle krótka żeby przeczytać ją na raz.
Jeśli jednak Wasze dzieci nie mają problemu z zazdrością o młodsze rodzeństwo, po tej lekturze mogą mieć kilka niepokojących pomysłów (główny bohater mocno przeżywa pojawienie się siostry - potrzebuje uwagi mamy i dlatego psoci ile wlezie).
Jednak jeśli zadba się o to by dzieciaki dobrze zrozumiały emocje Petera - może być to ładna pouczająca książeczka na dobranoc.

kroofy | 2013-08-11

Książka z typu 'terapeutycznych' jak to się je ładnie nazywa. Zaciekawi każdego malucha, który z niepokojem wyczekuje pojawienia się na świecie rodzeństwa. W tej uroczej historyjce przeczytamy o tym jak młodsza siostrzyczka może zmienić świat głównego bohatera

bajarkanatopie | 2013-07-11
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Główny bohater bardzo chce mieć rodzeństwo, jednak gdy siostrzyczka pojawia się w rodzinie jest zupełnie inaczej, niż sobie dotąd wyobrażał. Mama nie ma dla niego tyle czasu, co wcześniej, a z siostrzyczką nie da się jeszcze pobawić, więc chłopiec na różne sposoby próbuje zwrócić na siebie uwagę.

www.bajarkanatopie.blog.pl

Basia_Pelc | 2015-05-08

To niesamowicie ciekawa i cenna pozycja dla starszych dzieci, które nie mogą pogodzić się z tym, że mają młodsze rodzeństwo. Książka uczy pomocy, wsparcia, miłości i ciepła uczuć w gronie rodzinnym. Lektura beszta zazdrość, nie pochwala gniewu i przemocy.
Warto po nią sięgnąć. Świetna do pracy z młodym czytelnikiem, nieocenione wsparcie biblioterapeutyczne dla rodziców i psychologów.
Dzieci mogą się przekonać, że młodsze rodzeństwo potrafi być naprawdę świetne. Mało tego, starsi mogą pomóc rodzicom w opiece nad maluchami i być bohaterami w swoim domu ;-).

Jula2402 | 2016-12-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014