Dostojewski i "przeklęte problemy"

Wydawnictwo: Sic!
EagleV

Książka oparta na materiałach w owym czasie w większości jeszcze nieopublikowanych, odkrywcza tak interpretacyjnie, jak źródłowo – powstała jako doktorat na warszawskiej rusycystyce i po raz pierwszy ukazała się drukiem w roku 1964. Obecne wydanie jest jej pierwszą reedycją po czterdziestu sześciu latach.

Kasia | 2015-02-24

Książka Przybylskiego jest niezwykle erudycyjna, bogata w informacje, refleksje autora. Nie jest typem "biografii plotkarskiej", ani nie jest to też nużąca monografia. Ciekawa perspektywa badawcza, multum informacji, jednak aby czytać tę ksiązkę należy dobrze "się przygotować". Ja niestety, mając braki z zakresu rusycystki,wiele musiałam doczytywać, sprawdzać nazwiska,postaci; kilku utowrów Dostojewskiego, o których mówi Przybylski, nie czytałam, dlatego odczuwam niedosyt, ale tylko z mojej winy.

snufey | 2012-09-28
Przeczytana: 2012 rok