Cień jaskółki. Esej o myślach Chopina

publicystyka literacka, eseje
978-83-240-1238-1
Chopin artysta romantyzm
Inne

Za dużo tu gdybania, interpretacji bardzo twórczej. Pewnie nie dało się inaczej, ale w takim wymiarze nie jest to interesujące. Zachęciło natomiast do odświeżenia biografii mistrza kompozycji!

Uwielbiałam pisanie literaturoznawcze Przybylskiego, a jak brał się za romantyzm, to och i ach.

Kocham

Fascynująca, zadziwiająca, pouczająca a przede wszystkim wzruszająca książka o naszym polskim kompozytorze.
Książka jest zbiorem listów Chopina, które autentycznie słał do znajomych, rodziny czy bliskich mu kobiet. Listy te Przybylski analizuje i przeplata z biografią Chopina, opowieściami z epoki, wplatając wątki historyczno-wojenne. Czyta się miło i przyjemnie, bez...

Dość trudna Ale czyta się fajnie.Trochę mało biografii.

Książka, dzięki której Chopin przestał być dla mnie bliżej nieokreśloną ale "pewnie mało sympatyczną" postacią, neurotycznym geniuszem rodem z drętwego filmu "Pragnienie miłości" a stał się - zwykłym człowiekiem. Jednym z nas.
Tak, wiem - Ameryki nie odkryłam. Ale czy wiecie, dlaczego Fryderyk cenił wykwintne meble tudzież stroje ale nigdy nie został dandysem, dlaczego nie...

• Eseje
  • Olimpiada