Martusia i Gufi - tom 1

Wydawnictwo: Debit
Marjorie
pies
Kata

źródło okładki: http://merlin.pl/Martusia-i-Gufi-T-1_Debit,images,8,83-85298-22-3.jpg

Ida | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Martusia skojarzyła się z czytanymi kiedyś książkami o Martynce. Coś w tym podobieństwie jest (pewnie głównie mała dziewczynka), ale jednak Martusia opowiedziana jest według mnie łatwiej i bardziej przystępnym językiem, być może to zasługa tłumacza.
Dziewczynka przeżywa również swoje przygody, ma małego pieska (znów podobieństwo do Martynki:). Książkę czyta się łatwo, bez zbędnych dodatkowych wyjaśnień. No może tylko zastanawia fakt, dlaczego jej mama podejmując się opieki nad niemowlakiem-siostrzeńcem, idzie sobie do ogrodu i zleca to trudne i odpowiedzialne zadanie swojej małej Martusi?? Hmm...to było raczej nieprzemyślane...
Chętnie poznamy jednak następne przygody Martusi.

Moja ulubiona książka z dzieciństwa, dlatego że ma fajne opowiadania oraz piękne rysunki. Bardzo polecam dzieciom tę książkę które zaczynają przygodę z czytelnictwem.

auraya89 | 2011-04-26

Książka mojego dzieciństwa, wciąż miło ją wspominam :)

Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

w gruncie rzeczy książeczka jakich wiele, ale te ilustracje! Mama i tata Martusi to odpowiednio wzorcowa Barbie z katalogu dla dziewczynek i jako żywo bohater okładki różowego Harleguina SuperRomans Duo.

Przy czym niebagatelną rolę odgrywa element zaskoczenia.

A oto historia jakich wiele: Martusia chciałaby mieć małego pieska, a w klasie są właśnie szczeniaki do oddania, tylko czy mama się zgodzi... i tu hyc, wyskakuje Mama-Barbie, z żółtymi włosami na wysoki połysk, noskiem Barbie i usteczkami Barbie, w pozie Barbie i uśmiechem lalki - wiadomo jakiej.
Mama-Barbie nie chce pieska, bo to brudzi, sika na dywan, szarpie za nogawki i gryzie meble, ale na szczęście jest jeszcze tata, ciekawe co powie tata, przekręcamy kartkę ii... hop! jest i Tata, gorący kochanek prosto z gorącej serii Harlequin GorącyRomans Duo, opalony na brąz i gorący jak rozgrzany piec, jak Boga kocham...

A dalej tam jest jeszcze Wujek! Wujek ze wsi. W ogrodniczkach i tak dalej.

Kinga | 2013-09-08

Niesamowita książka, jedna z najlepszych, jakie przeczytałam w podstawówce.

Ania | 2012-02-01
Czytajka | 2011-11-13