Baśnie z wyspy Lanka

Wydawnictwo: Interpress
83-223-2592-4
Baśnie, Cejlon, dla dzieci

Baśnie zawarte w tym opracowaniu pochodzą ze Sri Lanki, wyspy dawniej zwanej Cejlonem. Treści baśni pozwalają poznać nam obyczaje i kulturę dawnych plemion zamieszkujących tamte tereny.

Jedna z tych książek, które dziecięcymi rączkami kartkowane były po stokroć razy, a kiedy egzemplarza brakło w sensie fizycznym, ów śnił się po nocach. Bodaj jednym z największych moich błędów życiowych było, Drodzy Koledzy-Czytelnicy-Eskapiści, że, wiedziona niedobrym impulsem "Byle dorosnąć!", pozwoliłam ongiś oddać tę pozycję jednej z młodszych kuzynek. Rzecz niedobra, bo książka, jak żyjąca istota, dopominała się o moje towarzystwo nocami, w marzeniach sennych, kiedy już faktycznie dorosłam i pojęłam, że dorosłość jest wcale-nie-taka-fajna-jak-być-miało. Ulubioną baśnią była ta o okularniku i polandze, dwóch wężach, wszak w ogóle echa egzotycznego, wabiącego świata, zostały we fragmentach gdzieś na dnie duszy - dorosłego człowieka, który zatęsknił za chwilą, kiedy oczy robiły się podobne dwóm pięciozłotówkom, a myśl pierzchała ku niezwykłym pałacom i barwnym strojom mieszkańców wyspy Lanka.

Edycja z dn. 16.07.2014: To niesamowite, ale... ja tę książkę nadal mam. Znalazłam...

Kwiatuszek | 2015-10-05
Na półkach: Przeczytane, Fantastyczne
Przeczytana: 05 października 2015

Bardzo ciekawa książka. Polecam ją dzieciom i dorosłym.

HolstenSA | 2017-01-18

Będąc dzieckiem uwielbiałem te baśnie. Do dziś pamiętam jak czytałem je w wakacje leżąc na trawie pod orzechem koło domu moich dziadków. Cudowne wspomnienie.

Yasmine | 2011-11-18
Przeczytana: grudzień 1993