Martusia i Gufi - tom 1

Marjorie
literatura dziecięca
Katarzyna Maria Janowska
pies

Moja ulubiona książka z dzieciństwa, dlatego że ma fajne opowiadania oraz piękne rysunki. Bardzo polecam dzieciom tę książkę które zaczynają przygodę z czytelnictwem.

Martusia skojarzyła się z czytanymi kiedyś książkami o Martynce. Coś w tym podobieństwie jest (pewnie głównie mała dziewczynka), ale jednak Martusia opowiedziana jest według mnie łatwiej i bardziej przystępnym językiem, być może to zasługa tłumacza.
Dziewczynka przeżywa również swoje przygody, ma małego pieska (znów podobieństwo do Martynki:). Książkę czyta się łatwo, bez...

w gruncie rzeczy książeczka jakich wiele, ale te ilustracje! Mama i tata Martusi to odpowiednio wzorcowa Barbie z katalogu dla dziewczynek i jako żywo bohater okładki różowego Harleguina SuperRomans Duo.

Przy czym niebagatelną rolę odgrywa element zaskoczenia.

A oto historia jakich wiele: Martusia chciałaby mieć małego pieska, a w klasie są właśnie szczeniaki do...

Niesamowita książka, jedna z najlepszych, jakie przeczytałam w podstawówce.

Książka z dzieciństwa :D

Książka mojego dzieciństwa, wciąż miło ją wspominam :)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa