Physics, Part 1
83-01-09323-4
WOiOwnik

Leśna_panna | 2016-08-27
Przeczytana: luty 2016

Jeżeli ktoś chce się coś mądrego dowiedzieć o fizyce (w tomie pierwszym głównie mechanika, w drugim- elektromagnetyzm ) to polecam. Korzystałam z niej na studiach i bardzo dobrze na tym wyszłam. Zrozumie ją każdy ciekawski, o ile posiądzie elementarną wiedze z całek i pochodnych.

WOiOwnik | 2011-03-24

Chyba moja pierwsza książka z fizyki, która nie okazała się jednym wielkim bełkotem i ośrodkiem ogromnej entropi. Z książką zetknąłem się dopiero na studiach i uratowała mi ona tyłek na egzaminie i laboratoriach z tego przedmiotu. Co mogę o niej jeszcze powiedzieć? Na pewno to , że żałuję iż nie miałem tej książki w liceum, do dziś nie mogę zrozumieć czym nauczyciele z mojej szkoły kreowali się wybierając podręcznik do fizyki.
Więc jeśli masz problem z fizyką, albo szukasz dobrego, mądrze i przyjaźnie podręcznika do nauki fizyki to mogę Ci z pełną odpowiedzialnością polecić. Jak już wspomniałem mi na politechnice pomógł, wam pewnie też pomoże o ile nie studiujecie fizyki stosowanej, kwantowej, bądź też nuklearnej ;) .

jalop | 2012-07-24
Przeczytana: 14 marca 2009

Znakomity podręcznik akademicki, którego język jest prosty. Książka zawiera bardzo łatwy przekaz. Szkoda, że (tak jak mój poprzednik) dopiero na studiach się z nią spotkałem.

Starsze wydanie jest w dwóch tomach, natomiast najnowsze to już pięć grubaśnych książek. Pozycja obowiązkowa.

Należy dodać, że zawarto w niej liczne przykłady.

Ela Tomaszewska | 2016-06-28
Przeczytana: 2011 rok

Czasem nieco archaiczne konstrukcje językowe ale zarówno tresć jak i rysunki świetne. Zarówno dla gimnazjalisty jak i na studia.

Koziołek Grzesiek | 2012-10-13

Mam to wydanie :D Mieści się w mniejszej liczbie książek, a to jest bardzo wskazane na olimpiadę fizyczną.

LiKa | 2016-06-26
Jakub Czaplicki | 2015-12-30