Podstawy fizyki cz.1

Tłumaczenie: Mirosław Łukaszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podstawy fizyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Fundamentals of Physics, part 1
978-83-01-14024-3
fizyka, podręcznik akademicki
yokopoko

Zawiera elementy fizyki współczesnej – elementy teorii względności, mechaniki kwantowej, podstawy fizyki ciała stałego, fizyki jądrowej i cząstek elementarnych. Przedstawia aktualny stan wiedzy – zarówno w rozdziałach związanych z fizyką współczesną, jak i dotyczących fizyki klasycznej. Aparat matematyczny ograniczony został do niezbędnego minimum. Prezentowany materiał jest bogato...

Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany kolorowymi, sugestywnymi zdjęcia i rysunkami oraz poparty wieloma przykładami. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie omówionego materiału, któremu towarzyszą pytania i zadania sprawdzające jego zrozumienie.

karol9400 | 2013-08-27

Podręcznik (większość oceny dotyczy całej 5t. serii) jest bogato ilustrowany. Książka może jest nieco "przegadana", w tym jednak wypadku to dobrze (przecież to PODSTAWY fizyki). Doskonale sprawdza się przy samodzielnej nauce. Masa rozwiązanych dokładnie przykładów oraz zadań do samodzielnego rozwiązania. Aparat matematyczny nie wykracza poza minimum dla studenta 1 roku dowolnego kierunku na którym jest wykładana wyższa matematyka. Polecam licealistą jako świetny zamiennik dla podręczników szkolnych.

Ola | 2014-11-27
Na półkach: Przeczytane, Science

Przeczytałam, omówiłam i zrozumiałam w pierwszej liceum, ale kompletnie nie polecam do tylko samodzielnej nauki. Warto mieć kogoś kto głębiej wytłumaczy, bo tematy są słabo rozwijane np. ruch po okręgu na dwóch stronach! Bez podstaw rachunku całkowego i różniczkowego też można się trochę pogubić. Z punktu widzenia ucznia liceum potwierdzam, że Resnick jest świetny do nauki, ale jeśli masz kogoś, kto sprawdzi, czy dobrze rozumujesz, bo na samej książce można się przejechać. Dodatkowo świetnie dobrane zadania, które mogą zastąpić zakup dodatkowego zbioru zadań.

Ela Tomaszewska | 2016-06-28

To nowe wydanie wcale mnie nie przekonuje, może i prostszym językiem niż 2-tomowy poprzednik, ale za bardzo rozwleczone, czasem niepotrzebne wtręty i spolszczenia. Wcale nie łatwiejsze do nauki, mam wrażenie, że powstało tylko i wyłącznie po to by więcej zarobić i rozbić na pełno tomów.

Koziołek Grzesiek | 2012-10-13

Biblia każdego domorosłego fizyka :)

smallerthanpluto | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Fizyczności